etyka / religia

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: etyka / religia

Postautor: Mirek » 11 gru 2014, 06:08

To nie wnoś tego brudu po przez tak obraźliwe epitety.
Swoje oburzenie możesz w cywilizowany sposób wyrażać.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: etyka / religia

Postautor: Obserwator » 11 gru 2014, 09:08

A propos nauki religii w szkołach. Mam wrażenie, że długofalowo doprowadza ona do skutku całkiem przeciwnego do zamierzonego. Raczej do wzrostu krytycyzmu wobec tej religii i całkowitego wypłycenia duchowości wśród młodych.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: etyka / religia

Postautor: Xsenia » 11 gru 2014, 14:05

światowid pisze:Księża i religia do kościołów. nauka do szkół. to moje skromne zdanie.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo :D
Rozwój duchowy (obojętnie według której religii) powinien być przeprowadzony w domu lub świątyni, a nie w szkołach.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: etyka / religia

Postautor: Mirek » 11 gru 2014, 19:37

Obserwator pisze:A propos nauki religii w szkołach. Mam wrażenie, że długofalowo doprowadza ona do skutku całkiem przeciwnego do zamierzonego. Raczej do wzrostu krytycyzmu wobec tej religii i całkowitego wypłycenia duchowości wśród młodych.

Jest taki, nie za ambitny film "Idiokracja", który pokazuje do czego chce się doprowadzić społeczeństwo.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: etyka / religia

Postautor: Krzysztoff » 12 gru 2014, 17:10

Xsenia pisze:
światowid pisze:Księża i religia do kościołów. nauka do szkół. to moje skromne zdanie.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo :D
Rozwój duchowy (obojętnie według której religii) powinien być przeprowadzony w domu lub świątyni, a nie w szkołach.


szkoła powinna być wolna od wszelakiej indoktrynacji ideologicznej także ateistycznej , feministycznej czy nie daj Boże nacjonalistycznej

natomiast jest na pewno potrzeba tak zwanego wpajania wartości moralnych i tutaj od razu pytanie powstaje , kto powinien takie wartości określić i kto je zatwierdzi ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: etyka / religia

Postautor: światowid » 12 gru 2014, 20:43

W świecie harmonii takie rzeczy miały uczyć nauczyciel w szkole.. Mam na myśli wartości moralne. Wystarczyło by rozmawiac z dziecmi a nie uczyć.. O tym co każdy normalny czlowiek powinien naturalnie miec a sercu. Nie zabijaj.nie zabieraj nie swoich rzeczy,nie czyń tego czego nie chciałbyś by ktos inny tobie uczynił. Szanuj dzieci. O kochaniu wspominać nawet nie wypada.. Bo to podstawa.
Takie proste zasady które miałby czlowiek urodzony na wyspie..bez Wojen religijnych, bez wojen miedzy sąsiadami o skrawek ziemi, Bez religii..a jedynie wytworzone przez umysl.moze nawet nie wytworzone.. Po prostu obecne.. Wpisane..naturalne.. Wrodzone.. Zrozumiale, akceptowalne, wyczuwalne, zauważalne, zastanawiające, dyskusyjne, wątpliwe, nierealne.. Wybrać spośród powyższych każdy może jak uważa..

To jak anarchia utopijna..

Nierealna chociaż z zasady uczciwa i szanująca wszystkich..
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: etyka / religia

Postautor: Nikita » 13 gru 2014, 12:37

Swiatowid podobnie to widze...wartosci morlane powinny byc wpajane dzieciom droga rozmowy i byc moze przypowiesci...czytanie bajek? Wartosci moralne sa bardzo wazne w wychowaniu dzieci....bez tych wartosci ludzkosc zginie. A ostanio na swiecie nei dzieje sie najlepiej....wzrosla agresja w srod dzieci....pojawil sie mobing....obserwuje to na przykladzie mojej corki i jej klasy...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: etyka / religia

Postautor: Mirek » 13 gru 2014, 12:51

Światowid nie bądź naiwny. Większość nauczycieli ma niską moralność, to czego mają uczyć? Faworyzują jednych uczni, a innych gnębią. Zabijają motywację i radość z uczenia. Wiedzę tak przekazują, że dzieci muszą w większości brać korepetycje aby mieć w miarę przyzwoite oceny. Liczy się realizacja programu Ministerstwa Edukacji, a nie uczeń.
Jak ci ludzie moralności mają uczyć?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: etyka / religia

Postautor: Pablo diaz » 13 gru 2014, 15:55

Przeprasza ,że odbiegnę teraz od tematu,ale obserwuje wypowiedzi Mirka a właścieie jego morały i pouczenia w których gorąco zachęca do nie osądzania,miłości..
Kilka dni temu pouczał Świtowidowa o tolereancji do duchownych K.K pisząc cyt;,,Skąd w Tobie tyle nienawiści Światowid? Czy nie wiesz, że wszyscy jedno jesteśmy? Jeżeli kogoś nienawidzisz, to tak naprawdę nie nawiedzisz siebie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy,,
Teraz sam przedstawia Światowida jako naiwniaka.Większość nauczycieli jako nisko moralne osoby...
Pytanie; Gdzie lezy różnica między nauczycielem, duchownym,białym ,czarnym,eskimosem lub innym człowiekiem z tej planety?
Czy któryś z nich jest lepszy lub gorszy,czy za jednymi wypada sie wstawiać a innych szkalować.
A może bład tkwi w nas samych ?
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: etyka / religia

Postautor: Mirek » 13 gru 2014, 16:25

Pablo widzę, że powinieneś spirytyzm z okultyzmem za jedno traktować skoro nie odrużniasz nienawiści od stwierdzenia faktu na podstawie obserwacji.
Takie słowa, jak idiota, bestia diabelska to dla mnie wyraz nienawiści pod adresem tego do kogo się kieruje te epitety.
Nie bądź naiwny oznacza, iż trudno znaleźć nauczyciela, ktory byłby na wysokim poziomie moralnym i uczył moralności. Tylko taki człowiek jest w stanie tego nauczyć.
Mam dwoje dzieci w SP i na codzień widzę, jak postępują.
Nie dam Ci się sprowokować do kłótni, tak jak lubisz.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości