Buddyzm według Cejrowskiego

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Hansel » 04 sty 2015, 21:05

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Nikita » 08 sty 2015, 13:13

Cejrowski bardzo powierzchownie pokazal buddyzm...nie przejmuj sie co ten pan mowi...to fundamentalista katolicki...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 08 sty 2015, 13:19

Bardzo szanuję pana Cejrowskiego za spójność myśli ze słowami. Jest bardzo inteligentnym i kulturalnym człowiekiem. Nazywanie go fundamentalną jest rzuceniem obelgi w jego stronę. Jeżeli ktoś umie bronić swojej wiary, to jest złym człowiekiem? Wielu potrafi tylko dużo mówić, a mało czynić.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: światowid » 08 sty 2015, 14:43

na tym polega świat, że nie musimy się zgadzać, co nie przeszkadza nam się szanować.
Dla mnie Cejrowski to katol z klapkami na oczach.. Jeśli ktoś ocenia Go po filmach gdzie chodzi boso, to proponuję się przyjrzeć temu co ten człowiek pisał na tematy polityczne parę paręnaście lat temu. sodoma i gomoria, jak to mówią w "Kiepskich". i taki według mnie jest właśnie Cejrowski. Kiepski.

W porównaniu do Tony Halika jego wiedza o ludach jest powierzchowna i zbierana tuż przed kręceniem materiału. a jego szacunek do ludzi których pokazuje w programach, nieraz pozostawia wiele do życzenia. arogant i tyle. Te plemiona nieraz są mądrzejsze od świata z którego ten pyszałek przybył. Ale to nie ważne, bo to nie katolicy..

przepraszam za ton. ale tak czuję.
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Obserwator » 08 sty 2015, 14:48

"- No więc oglądam wiadomości TRWAM i odpowiada mi ten fundamentalizm. Natomiast wspomniana przez Pana stacja TV Religia jest szkodliwa - oni mają logo w postaci ryby - symbol Chrystusa, a nadają programy dotyczące wszystkich religii, w tym takich, które nie mają z Chrystusem nic wspólnego - widziałem programy o buddyzmie, a w górnym rogu ekranu ryba... To skandal. Nadużycie katolickiej symboliki w nieprawych celach – dodaje Cejrowski. "

Jeden z fragmentów wywiadu z redaktorem Głosu Szczecińskiego.

Cejrowski nigdy nie ukrywał, że jest fundamentalistą katolickim. A co do jego kultury to też mam osobiście zastrzeżenia. Kultura oznacza poszanowanie odmienności. Można być niekulturalnym wcale nie używając wulgarnych słów. Wystarczy czasami obejrzeć w jaki spośób traktuje i jak mówi o ludziach posiadających inny niż on światopogląd.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Nikita » 08 sty 2015, 16:04

Panu WC brak klasy....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 08 sty 2015, 17:38

A potrafisz podać jakiś argument, przykład, na swój zarzut?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Nikita » 08 sty 2015, 19:37

Nie mam ochoty na bezproduktywna dyskusje typu udowowdnij mi i podaj argument. Obejrzalam wiele jego wystapien i nawet mam jedna jego ksiazke w domu, ktora kiedys przeczytalam bo uwazalam go za dowcipnego. Jednak moje zainteresowanie tym panem minelo mi gdy dostrzeglam powierzchownosc jego wystapien, jego zwykle hamstwo wobec ludzi ( np wobec Frytki) oraz to, ze nasze podejscie do zycia i poglady sa calkowicie inne. Szanuje go ale niestety nie jest moim idolem i nie mam ochoty na dyskusje o nim. Skoro tak go lubisz to teraz juz wiem dlaczego my nie mozemy sie polubic....bo roznice w podejsciu do ludzi i zycia sa zbyt duze. Proponuje rozejm....szanujmy sie ale nie musimy sie ze soba zgadzac i nie musimy ze soba walczyc poprzez dogryzanie sobie czy inne podchody....nawet nie musimy sie lubic choc ja jestem czlowiekiem dalekim od osadzania kogos na amen i nienawidzenia go i szukania zemsty. raczej po duzych emocjach nastepuje u mnie refleksja. Nie chce sie klocic ale prosze uszanuj to, ze nie musimy sie zgadzac i nie musisz nikogo na sile przekonywac do swoich opinii...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 08 sty 2015, 20:33

Uważam, że w bardzo kulturalny sposób się wobec niej zachował.
Dla niektórych osoba nazywajaca rzeczy po imieniu jest chamska, a osoba uprawiająca sex przed kametami w TV w Reality Show jest uważana za wyzwoloną i o wysokiej kulturze osobistej
Naturalnie Frytkę siłą zmusił aby wystąpiła w tym programie, prawda?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: światowid » 09 sty 2015, 09:30

jak widać media współczesne z każdego potrafią zrobić ciekawą osobę.. i z frytki i z Cejrowskiego.

Mi się wydaje że on ma różne dziwne skłonności, które ukrywa i stąd ten jego poglądy i ton. na pokaz.. maskuje się jak Indianin przed walką by nie pokazac prawdziwych swoich chuci.

których sam się przed sobą wstydzi.. gdyż kłócą się z jego oficjalnymi poglądami.
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości