Laicyzacja jest dobra ?

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Achill » 01 lut 2015, 09:16

Odświeżę temat po ciekawych dyskusjach w Polskim Radiu o swieckości państwa, sumieniu w kontekście praw i norm społecznych i na inne tematy.
http://www.rdc.pl/wp-content/uploads/20 ... ak_NEW.mp3
http://www.rdc.pl/wp-content/uploads/20 ... EW_NEW.mp3
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Mirek » 05 lut 2015, 21:29

A ja jestem za rozdziałem polityki od gospodarki i za panstwem, w którym politycy nie będą się mieszać w gospodarkę.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Luperci Faviani » 06 lut 2015, 07:21

Laicyzacja niszczy Europę.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Mirek » 06 lut 2015, 10:07

Camilus, a Ty dlaczego sie nie przeprowadzisz, np. do Francji, skoro Katolicyzm staje Ci ością w gardle?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: bernadeta1963 » 06 lut 2015, 10:08

Podoba mi się to co piszesz Camilus. Jak już pisałam wierzę w Boga , ale nie chodzę do kościoła. Staram się podchodzić do niektórych spraw w sposób trochę naukowy. Mamy XXI w i nie myślę , że musimy tak wierzyć we wszystko jak pierwsi chrześcijanie. Najważniejsze ,że staramy się postępować tak , aby nie krzywdzić innych ludzi. Używam różańca w mojej ''pracy'' z duchami , wieżę w jego moc , z drugiej jednak strony wizerunki świętych traktuje jako sztukę a nie coś co muszę czcić . Chciałam kiedyś kupić figurkę Matki Boskiej i usłyszałam przekaz '' Po co ci moja figura przecież to nie ja''. To samo było z wizerunkiem Papieża . Były w sklepie same bogato zdobione obrazy . Kupiłam najskromniejszy , był na nim napis '' Błogosławiony ...i data'', usłyszałam przekaz '' A nie ma bez napisu?''. Wiem ,że tym wpisem narażę się innym , ale trudno. Ja jestem tolerancyjna dla osób , które nie wierzą w to co ja . Podoba mi się szczerość twojego wpisu .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Mirek » 06 lut 2015, 10:29

Nikomu się nie narazisz. Ja też uważam, że nie powinniśmy otaczać kultem precjozów. Sam do tego doszedlem. Nawet mam wątpliwości co do różańca. Ja modlę się bezpośrednio do Boga.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: bernadeta1963 » 06 lut 2015, 10:49

Mirku , myślę , że używanie różąńca , czy modlitwa do wizerunku świętego to raczej lepsza koncentracja w czasie modlitwy , a nie wiara ,że właśnie tak wyglądali . Człowiek nie za bardzo lubi modlić się '' w pustkę '' . Skupiając na czymś wzrok czuje jak by rozmawiał ze świętym . Jeżeli umiemy modlić się inaczej to nie musimy skupiać wzroku na obrazach świętych.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Mirek » 06 lut 2015, 11:03

Osobiście nigdy nie spotkalem się w KK aby ktoś uczył wiernych prawdziwej modlitwy. Zawsze tworzono ołtarze i ołtarzyki. Wynoszono zmarłych do rangi świętych i kazano się do nich modlić.
W dużym uproszczeniu wyglada to tak, że Bóg jest tak potężny, że nie jesteśmy godni bezpośrednio się do Niego zwracać.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: juniperus » 06 lut 2015, 12:54

Osobiście przy modlitwie nie używam żadnych przedmiotów materialnych (ołtarzyków, obrazków itd) z prostego powodu: nie mają one dla mnie najmniejszego znaczenia, a widok czyjejś twarzy na obrazie jedynie mnie rozprasza. W czasie modlitwy wyłączam wszystko, co jest związane ze światem cielesnym, izoluję się od własnych zmysłów, by nie odbierać bodźców z zewnątrz. W tej chwili liczy się tylko mój duch i łącze ze światem duchowym. Nic poza tym nie jest mi potrzebne. Każdy głos byłby w tym momencie czymś, co zakłócałoby moje łącze. Dlatego nie chodzę na mszę. Każdy coś mówi, duchy chodzą pomiędzy ludźmi, fluidy duchów i ludzi mieszają się. Zbyt tam głośno i gwarno, bym mogła przeprowadzić porządną modlitwę.
Rozumiem jednak ludzi, którzy potrzebują w swym domu podobizny świętych. Wielu musi mieć w życiu obok siebie wzór do naśladowania. Tak jak napisała Bernadeta nie potrafią oni modlić się w pustkę i rekwizyty dają im koncentrację. Pytanie jednak, czy koncentracja jest ukierunkowana na podobiznę, czy na modlitwę?
Wielu ludzi prosi też "świętych" o pomoc w różnych sprawach i ją otrzymuje, a dlaczego? Dlatego, że człowiek prosząc otrzymuje pomoc od duchów opiekuńczych. Tak właściwie nie ma znaczenia, czy człowiek modląc się kieruje słowa do Marii, Józefa, św. Benedykta, czy kogokolwiek innego. Siłą jest tu myśl, potrzeba i pragnienie. To one są wysyłane w czasie modlitwy do świata duchowego mają moc i to na ich podstawie człowiek otrzymuje pomoc. Czy wiecie, że duchy dobre nie używają najczęściej imion? Jest to dla nich zbędne. To również z tego powodu nie jest istotnym jak mówimy do swojego Ducha opiekuna (anioła stróża). Nie ważne jak go nazwiemy, ponieważ wagę mają tylko nasze intencje, uczucia i myśli. Ludzie kierują więc swoje słowa do konkretnych postaci, ponieważ tak już jest zbudowana ludzka natura, że trudno im ogarnąć umysłem prawdziwą siłę modlitwy i charakter duchowości. Potrzebują czegoś namacalnego, widzianego, do czego mogą się odnieść, coś co rozumieją. Nie należy temu się dziwić.
Gdy proszę o pomoc mojego Opiekuna, mówię: "kochany mój, pomóż mi proszę". On wie, że o nim mowa. :)
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Laicyzacja jest dobra ?

Postautor: Hansel » 05 mar 2015, 20:05

Luperci Faviani pisze:TE dzieci - we Francji - w ogóle się nie asymilują, nie czują się Francuzami, a ich biali koledzy to dla nich ONI - białe Francuziki. Po tym co zobaczyłem żyjąc od prawie półtora roku we Francji nie uwierzę, że ludność napływająca do Europy z Bliskiego Wschodu zintegruje się z tubylcami. Osobiście uważam, że islamizacja Europy jest faktem, który jeszcze aż tak bardzo nie dotknął Polski, ale gdy tylko w naszym kraju poprawi się socjal, nie odpędzimy się od muzułmanów. Dlatego też sądzę, że Europa laicka jest skazana na odcięcie od swoich kulturowych korzeni i upadek, a Francja będzie pierwszym wielkim europejskim krajem, który stanie się islamską republiką. Uważam także, że jeżeli Europejczycy chcą pozostać Europejczykami powinni ponownie zwrócić się w stronę chrześcijaństwa. Tylko silne chrześcijaństwo może w sposób bezkrwawy uchronić nasz kontynent przed islamem. Jeżeli w choćby jednym państwie europejskim pojawią się pogromy wyznawców Allaha, wojna domowa ogarnie cały kontynent, ponieważ gros ludzi już teraz jest zmęczonych obecnością beztroskich i agresywnych gości w ich kajach, miastach i na ulicach. Nie zdawałem sobie z tego sprawy dopóki nie wyjechałem z Polski i na własne oczy nie zobaczyłem sytuacji we Francji i troszkę w Niemczech.

Popiream wolność wyznania, ale w silnie chrześcijańskiej Europie.


https://www.youtube.com/watch?v=35ZBt9oILvw
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości