Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Nikita » 21 mar 2015, 10:00

Odswierzylam sobie ten nasz stary watek....ciekawe ile sie zmienilo w nas i w naszej swiadomosci od tamtego czasu? Ja np przestalam sie bac smierci....a nawet czekam na nia....Oczywiscie wiem, ze zanim umre musze wykonac moje obowiazki, jak najwiecej pomagac innym i jak najwiecej sie nauczyc...Ale wszystko ze spokojem bez stresu...Wszystko w zyciu pojawia sie w swoim czasie. Natalio przeszlas na protestantyzm? Protestanci tez mi sie bardziej podobaja od katolikow choc dzis uwazam, ze jak ktos jest szczerym poszukiwaczem to odrzeucajac te cala otoczke organizacyjna w kazdej religii moze znalezsc sens i Boga.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Hansel » 23 mar 2015, 10:48

Tak w ogóle to niech mi ktoś powie: to nie jest w żadnym wypadku możliwe żeby po śmierci niczego nie było ?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2015, 11:22 przez Hansel, łącznie zmieniany 2 razy
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: atalia » 23 mar 2015, 10:52

Hansel, sam przemysl to, co napisałes. Czy w ogóle jest tu możliwa jakaś sensowna odpowiedź?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Hansel » 23 mar 2015, 11:00

Bo to było pytanie retoryczne. Pewne rzeczy trzeba po prostu przyjąć na wiarę, inaczej musieli byśmy być Solipsystami.

Bardzo mądrze na ten temat wypowiediał się Stanisław Lem https://www.youtube.com/watch?v=pm0VXfxlQlk
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: atalia » 23 mar 2015, 11:31

Jeśli to pytanie tzw. "retoryczne", to po co zwracasz sie o odpowiedź?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Mirek » 23 mar 2015, 12:00

A co to jest Hansel pytanie retoryczne i jaka powinna być jego forma?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Pablo diaz » 23 mar 2015, 13:05

Hansel nie potrafię Ci odpowiedzieć i sądze,że nikt cię nie przekona do wiarygodności świata duchowego,jedynie Ty sam sobie dowiedziesz- doświadczając oświecenia duchowego.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: Hansel » 23 mar 2015, 15:19

Sam sobie zadałem to pytanie w co wierzę ? W to że mam nieśmiertelną Duszę wierzę na pewno...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: bernadeta1963 » 23 mar 2015, 15:39

Hansel , TO że nasze życie nie kończy się w dniu śmierci naszej cielesnej powłoki wiem na pewno . Duchy które przysyłane są do mnie nie mówią że jest im źle i tam wracają , a skoro wracają to logicznie musimy wysnuć wniosek , że maja dokąd . Nie mam od nich takich pięknych informacji jak niektórzy , ale wiem , że gdyby to bylo jakieś złe miejsce to pewnie by nas ostrzegły . Po prostu musimy wierzyć , że tam też nie jest źle .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pomóc osobie bojącej się śmierci?

Postautor: atalia » 23 mar 2015, 19:38

Bernadeta, osoby nie będące mediami na pewno mają pod tym względem ciężej, bo muszą zdawać się na innych, nie znjąc świata duchowego z własnych doświadczeń. Trochę Wam nieraz zazdroszczę,choć mówicie, ze nie zawsze Wam z tym darem lekko.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości