Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Hansel » 21 lip 2015, 22:07

Achill pisze:nie za bardzo rozumiem o jakich anomaliach mowa. ewolucja glosi ze przetrwa najlepiej dostosowany. Empatia i wspieranie slabszych w polaczeniuz inteligencja zwieksza szansę przezycia.
Z tego co rozumiem to anomlią któąrą zreszta i w pewnym sensie wykrył sam Dawkins jest istnienie osobników które całkowicie się poświęcają dla dobra innych rezygnują tym samym z przekazania dalej swoich genów - http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2267

,,Ludzka super-uprzejmość jest wypaczeniem Darwinizmu ponieważ w dzikiej populacji zostałaby ona wyeliminowana przez selekcję naturalną. Chociaż z braku miejsca nie będę się wdawać w detale trzeciego składnika mojego przepisu, to super-uprzejmość jest również wypaczeniem teorii racjonalnego wyboru. Teorii, w myśl której ekonomiści próbują tłumaczyć ludzkie zachowanie jako obliczone na maksymalizację osobistej korzyści.,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Mirek » 08 lis 2016, 17:43

Obrazek

Ktoś kiedyś tu mówił, że zwierzęta nie tworzą społeczności ani nie żyją rodzinnie. To zdjęcie przeczy temu, pokazując, że zwierzęta potrafią być mądrzejsze od ludzi.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: cthulhu87 » 08 lis 2016, 20:46

Pszczoły, mrówki i termity to też zwierzęta. Pszczoły stworzyły niezwykle złożone, schierarchizowane społeczeństwa a ich zachowanie czasami budzi zdumienie :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: danut » 08 lis 2016, 20:53

Kiedy umrze członek stada słoni - reszta urządza mu pogrzeb, słonie zasypują jego ciało ziemią i liśćmi i czuwają przy tym "grobie". Przykładów można mnożyć. Obserwowałam tez rodziny kocie, które ponoć nie są stadne. Zdarzyło mi się zaobserwować jaką funkcje koty nadały kocicy, która nie mogła mieć dzieci, otóż kocice z potomstwem pozostawiały pod jej opieką swoje młode, gdy oddalały się na polowanie. Ona je szkoliła, prowadzała na wycieczki i pilnowała z wielkim zaangażowaniem. No proszę - nazwaliśmy ją kocią nauczycielką. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: neuron » 08 lis 2016, 21:02

cthulhu87 pisze:Pszczoły, mrówki i termity to też zwierzęta. Pszczoły stworzyły niezwykle złożone, schierarchizowane społeczeństwa a ich zachowanie czasami budzi zdumienie


dokładnie tak , malo tego ludzie dokladnie tak samo jak w/w zyja w roju , wszelkie eksperymenty spoleczne,profilowanie itp itd to ta sama zasada roju .......

to jest ciekawe
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: danut » 08 lis 2016, 21:07

Oj tak. A w roju mamy królową matkę, robotnice i trutnie. "Pracuj i módl się a będziesz zbawiony" :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: neuron » 08 lis 2016, 21:16

danut pisze:Oj tak. A w roju mamy królową matkę, robotnice i trutnie. "Pracuj i módl się a będziesz zbawiony" :D



dokładnie , tak wlasnie jest

to nie wazne czy to jest ładne .........wazne ze skuteczne

musi byc kij z marchewką , jakos trzeba nad tą masą zapanować ...... to nie zabawa
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Nikita » 09 lis 2016, 10:11

Zwierzeta tez czuja i Maja swoja inteligencje...to tylko czlowiek w swej bezmyslnosci wykorzystuje zycie zwierzat do swoich celow. Nigdy nie zaakceptuje doswiadczen na zwierzetach i masowej hodowli .
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: cthulhu87 » 15 lis 2016, 11:31

Nikita pisze:Zwierzeta tez czuja i Maja swoja inteligencje...


Mnie w tym aspekcie zainteresowały ostatnio te najmniejsze zwierzaki:


https://pl.wikipedia.org/wiki/Tańce_pszczół



polecam cały filmik, ale szczególnie od 04:30
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zwierzęta - bracia mniejsi ?

Postautor: Hansel » 02 gru 2016, 14:23

A jak myślicie czy godzi się wykorzystywać zwierzęta np w ten sposób

Obrazek
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości