Techniki pamięciowe

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Techniki pamięciowe

Postautor: Hansel » 21 wrz 2015, 20:41

Zakładam ten temat na wypadki gdyby ktoś miał problemy z zapamiętywaniem - http://uczsieskutecznie.blog.onet.pl/20 ... amieciowe/
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Techniki pamięciowe

Postautor: Pawełek » 21 wrz 2015, 20:44

Od siebie polecam książkę "Pamięć absolutna. Jak radzić sobie z zapominaniem i podkręcić możliwości umysłu" autora Nishant Kasibhatla :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Techniki pamięciowe

Postautor: Elfi » 27 paź 2015, 13:11

Polecam książkę Mega Memory. Optymalny system ćwiczenia pamięci. Mam ją chyba od 10 lat. Świetne ćwiczenia mnemotechniczne.
Awatar użytkownika
Elfi
 
Posty: 53
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Techniki pamięciowe

Postautor: cthulhu87 » 27 paź 2015, 13:26

Czytałem kiedyś świetny poradnik z technikami pamięciowymi... ale już zapomniałem, kto go napisał :mrgreen:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Techniki pamięciowe

Postautor: Hansel » 17 gru 2015, 17:48

A to prawda co mówią niektórzy że takie techniki mogą być niebezpieczne ja czytałem o czymś takim

,,Co to jest?
Skrótowo - zdolność super-szybkiego uczenia, czytania, myślenia na ogół połączona z metodami kreacji swojej osobowości. Metody zapamiętywania mające pomóc w nauce a także w akceptacji siebie.

Nienaturalność
Pragnienie ponadnaturalnych zdolności - obecne przez wieki - zawsze wiązało się z uszczupleniem innych zdolności.

Zaburzenie struktury pamięci
W metodach superlerningu słyszymy, że to używanie metod dotąd niewykorzystanych. W najprostszej formie faktycznie jest to prawda - to po prostu metoda na zapamiętywanie - jednak jakość treści zapamiętywanych jest dużo słabsza. Pamięć nie polega na czystym zapamiętywaniu. Ważne są relacje zapamiętywanych informacji z innymi danymi. W superlerningu tworzy się fałszywe linie odniesienia, które nie są wykorzystywane w życiu. Kolory, dźwięki, szmery, stany mają stymulować pamięć. Zapamiętywane rzeczy nie są wykorzystywane, bo nie tworzą połączeń z innymi użytecznymi informacjami. Naturalna pamięć nie jest błyskawiczna, bo punkty odniesienia nie tworzą jednej linii, ale tworzona struktura połączeń neuronowych jest bogata i skuteczna. Superlerning tworzy własną strukturę przez co nie dość że nie pomaga to zabrurza strukturę prawidłową.

Idolatria
"nadszedł czas by skończyć już z gadaniem o możliwych rozwiązaniach i szansach i naprawdę zacząć sie stawać wolnymi twórczymi istotami" Ten cytat z podręcznika jest bardzo podobny do tekstów z kręgu autoafirmacji, metod New Age'u, autokreacji świadomości sukcesu. Cechą wspólną jest niebezpieczeństwo idolatrii - czyli stawiania siebie na miejscu Boga w procesie kształcenia i określania swego świata. Celem jest "nieograniczony potencjał ludzki" a efektem odrzucenie Słowa Bożego jako wiodącego w życiu i postawienie na to miejsce własnych pomysłów.

Pranie mózgu
Superlerning nakłania do odrzcenia myślenia, logiki, schematów, ograniczeń wynikających z tego czego się nauczyliśmy, co podpowiada nam nasz kultura. Taka technika to po prostu "pranie mózgu" używana na ogół w sektach. Kolejne podobieństwo do sekt to uznawanie się za ludzi wyższej kategorii, słuchanie ślepo wytycznych, praktykowanie obrzędów nazywanych tutaj (jak w większości sekt) treningiem itp.

Odrzucenie etyki
W treningach superpamięci nakłania się również do odrzucenia religijności nazywając ustalone prawdy toksycznymi. Oto przykłady co należy odrzucić, zobaczmy że większość tych zasad to cechy postawy chrześcijańskiej.
* Bez bólu nie ma wyników
* Nic wartościowego nie przychodzi łatwo
* Zawsze dawaj pierwszeństwo innym
* Za błędy zawsze się płaci
* Cierpienie kształtuje charakter
* Trudniej bogatemu przejść przez ucho igielne

Poszkodowani
Treningi superpamięci znane już były w czasie II wojny światowej. Osoby poddawane nim w końcu zapadały na ciężkie formy przypadłości psychosomatycznych.
* trudności w zasypianiu
* senne koszmary
* bezsenność
* utrata apetytu
* apatia
* podwyższona agresja
* nieobliczalne reakcje emocjonalne
* wybuchy furii
* stany lękowe

Hinduizm
Metody superpamięci, doskonalone m.in. przez Łozanowa w ośrodku sugestologii zostały oparte w dużej mierze o radża jogę i Wedy hinduskie. Wg nich superpamięć jest stanem niezawartym w naszym ciele, lecz czymś do czego dociera się poprzez jedność z kosmiczną wszechwiedzą, w której zawarte jest wszystko. Odrzucenie skrępowania ciałem pozwala na dowolne, nieograniczone czerpanie z niej.

To działa!
Efekty są faktycznie niewiarygodne. Dzieje się tak poprzez udane sięganie do poświadmości. W ten sposób można odpowiedzieć sobie na pytania na które nasza świadomość myśli że nie zna odpowiedzi. Samo to w sobie nie wydaje się być szkodliwe. Szkodliwe jest natomiast przyznawanie podświadomości prawa do kierowania naszą świadomością. Powinno być na odwrót.

Niebezpieczeństwo
New Age wykorzystuje różne nie poznane do końca zjawiska. Nie tłumacząc ich prawidłowo wykorzystuje je do promocji stosunku idolatrii. Jest to zawsze otwarcie możliwości do działania dla złych duchów. Typowym efektem są poblemy duchowe, a czasem psychiczne i fizyczne, pojawiające się nawet po kilku latach.,,

http://www.okiem.pl/honor/superpamiec.htm
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości