Dusza Ateisty

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 28 sie 2015, 14:47

Obserwator pisze:Oglądałem :)

Powiem tak (jako eksateista) - To co mówi papież nie ma znaczenia dla ateistów. Dla nich religia to zwykły zabobon. Atawizm z czasów kiedy ludzie bali się piorunów i wierzyli że bogowie zstępują na ziemię aby współżyć z ładnymi kobietami.

jeśli chodzi o ich los, to z tego czego dowiedziałem się z "Piekła i Nieba" pomęczą się trochę z wydostaniem z ciała, a potem przestaną być ateistami. ;) :)


Ja myślałem że oni to sobie wyobrażają tak - https://www.youtube.com/watch?v=LlrQ4WGulXo
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 06 paź 2015, 20:21

Obserwator pisze:Wielu ateistów, nawet gdyby zobaczyło ducha, zamiast sięgnąć po książkę spirytystyczną, pobiegłoby do psychiatry a potem brało środki uspokajające. Dla nich bardziej prawdopodobna byłaby choroba psychiczna niż to, że posiadają zdolności medialne.


Ateizm to jest jednak urojona wizja człowieka - http://www.pch24.pl/ateizm--czyli-urojo ... 259,i.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: OneNight » 06 paź 2015, 20:57

Wspólną cechą ateistów, z którymi
miałem kontakt, jest to, że sprawiają
wrażenie, jakby nie wiedzieli, iż to
właśnie systemy ateistyczne
doprowadziły do najbardziej
okrutnych dyktatur oraz do
największych zbrodni w historii
ludzkości

A co z paleniem niewiernych? ;)

Hansel, Twoje posty pojawiajce się w tym temacie to już przegięcie. Swoją postawą prezentujesz brak tolerancji, a argumenty w linku który podałeś są śmieszne.

Chcesz szacunku dla swoich poglądów, to szanuj cudze.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 06 paź 2015, 21:04

Przecież ja tego księdza nawet nie biorę na serio...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: OneNight » 06 paź 2015, 21:07

Ja myślałem że oni to sobie
wyobrażają tak(...)Ateizm to jest jednak urojona wizja człowieka

Tu nie chodzi o ten post ale o to, jak się naśmiewasz z ateistów.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 06 paź 2015, 21:19

Księdza nie ale to że ateiści tak sobie wyobrażają po śmierci swoje spotkanie z Bogiem gdyby okazało się że jednak się za życia pomylili to rzeczywiście tak myślę. Ale to dlatego że oni mają przynajmniej w większości bardzo karykaturalne wyobrażenia na ten temat
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 21:26 przez Hansel, łącznie zmieniany 1 raz
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: OneNight » 06 paź 2015, 21:24

Wybacz, źle przeczytałem pierwszą wypowiedź.

Ale to raczej katolik wyobraża sobie tak spotkanie ateisty z bogiem. Wyobrażałbyś sobie spotkanie z greckimi bogami skoro w nich nie wierzysz? :)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 06 paź 2015, 21:31

Myślisz że np Dawkins nie bierze pod uwagę że może się mylić ? https://www.youtube.com/watch?v=N7x60_dlmg0
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dusza Ateisty

Postautor: OneNight » 07 paź 2015, 16:32

Ale religii jest wiele i chyba nie rozważasz co by było, gdyby to np. buddyzm był jedyną prawdziwą religią.

http://www.youtube.com/watch?v=uiDE0hnBCKI
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dusza Ateisty

Postautor: Hansel » 15 paź 2015, 01:15

cthulhu87 pisze:W ogóle pracujemy teraz nad wydaniem książki opowiadającej o przypadku, gdy dwóch niedowiarków zmówiło się, że kto pierwszy umrze, ten będzie starał się udowodnić drugiemu swoją tożsamość w komunikacji przez media. Pierwszy z nich nazywał się Richard Hodgson i był sekretarzem Towarzystwa Badań Psychicznych na przełomie XIX i XX wieku, drugi to George Pellew, literat, który zmarł w wieku 32 lat w wyniku upadku z konia... i zaczął wywiązywać się z obietnicy :D
Ciekawe jest właśnie to, że Pellew nie był jakoś szczególnie przekonany za życia do idei spirytystycznych i widać w jego komunikatach stan pewnego zamieszania i trudności z pozbieraniem myśli, choć podał przez medium tyle szczegółów ze swojego życia, że nie można by tego potraktować jako przypadek. Potwierdza to zresztą szersze wnioski Kardeca o tzw. szoku pośmiertnym u duchów w pierwszym okresie po zgonie.
A mogę spytać jak się będzie się ta książka nazywać ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości