Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Re: Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Postautor: Hansel » 04 lis 2015, 00:16

Nikita pisze:Ja niestety lubie horrory...tzn takie lepsze...nie takie prymitywne typu Pila czy tym podobne. Ale potem mysle o tym i boje sie...musze z tym skonczyc...
Ja horrorów nie lubię, kiedyś oglądałem ,,13 Duchów,, ale to był wyjątkowo głupi film...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Postautor: Nikita » 04 lis 2015, 09:04

Hansel ja zawsze lubilam dobre filmy o duchach....nie o zabijaniu i torturach ale takie naprawde dobre filmy o duchach, bez efektow specjalnych ale trzymajace w napieciu, np jak film The Others. Ale ostatnio juz wogole nie ogladam telewizji a jezeli cos ogladam to tylko cos co jest budujace dla mnie.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Postautor: Hansel » 04 lis 2015, 21:09

Tutaj jest właśnie problem ludzie naoglądają się takich głupot i potem boją się Duchów które są przecież naszymi przyjaciółmi...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Postautor: Achill » 05 lis 2015, 20:43

a jak sądzicie z czego wynikała pierwotnie zasada ze niektóre filmy nie były dozwolonoe dla osób niepełnoletnich? ze względu na obrazki czy dlatego iż obejrzenie go wymaga pewnej emocjonalnej dojrzałości.
Mnie się zdarza oglądać horrory. większość mnie śmieszy. Ale niektóre są godne uwagi... jako filmy. Dawno już nie miałem jakiegoś dołka po horrorze. Bo wiem ze to fikcja, nakręcone żeby ludzie poszli do kina, kupili dvd itp. itd. bo to uzaleznienei do adrenaliny.
osobiście uwielbiam thrillery - zdecydowanie inteligentniejsze kino, lawirujące czasem na granicy horroru i niejednokrotnie zdecydowanie mocniejsze. Ale równeż bardziej dokładne... dające do myślenia i uczące nas często ze czasem o co się zdaje dobrym rzowiązaniem jest dobre tylkoz pozoru... rozwiazuje problem tu i teraz ale tak naprawdę stoimy w miejscu - nie rozwijamy się. ot takie filmy ku przestrodze.
A generlanie filmy wszelkiej maśćie czy to głupawe komedie, dramty obyczajowe, kino familijne czy horrory należy oglądać tylko gdy się jest odpowiednio dojrzałym emocjoalnie.

Hansel napisałeś że ludzie obejrzą horrory a potem się boją duchów.
Ludzie się boją tego co nieznane. horrory tylko na tym żerują, pobudzają "demony", a niektórzy ludzie lubią się bać...
Caly trick żeby temu nie ulec polega na tym czy pozwolisz sobą manipulować czy nie
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Postautor: Mirek » 06 lis 2015, 10:32

Achill pisze:a jak sądzicie z czego wynikała pierwotnie zasada ze niektóre filmy nie były dozwolone dla osób niepełnoletnich? ze względu na obrazki czy dlatego iż obejrzenie go wymaga pewnej emocjonalnej dojrzałości.

Ze względu na opakowanie. Gdy opakowanie jest dla dorosłych to nie można przeniknąć do podświadomości dziecka. Dziecko patrzy, nie rozumie, traci zainteresowanie. Zobacz Achillu ile przemocy, agresji i seksu przemyca się w bajkach dla dzieci. Inne opakowanie i chłoną to jak gąbka wodę.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Postautor: Achill » 06 lis 2015, 19:12

jak najbardziej tak się dzieje ale wynika to przecież wprost z dojrzalosci emocjonalnej. człowiek dojrzaly wie co jest zle a co dobre. i kontakt ze złymi treściami nie powinien zaburzyć jego postrzegania tych spraw.
co do przmeycania treści zgodze się w pelni. nie tylko chodzi o bajki ale również o filmy które kutlywują siłę, przemoc, seks, pieniądze, władzę. Ta manipulacja ma nakręcać rynek. Dzis oglądasz pelen przemocy bajki, potem pelne przemocy filmy. Co więcej uczysz się z nich zachowań w pewnym sensie destrukcyjnych (nie tylko w ujęciu jednostkowym ale również społecznych) zauważmy ze osoby wychowane na takich filmach łatwo skonfliktować, ukierunkować ich agresję w porzadanym kierunku.
właśnie dlatego lubię thrillery, jest to chyba jedyny gatunek filmowy w którym te elementy są ale nie urastają do rangi "boga" - rozwiązywacza problemów.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Chwile zdrowia - Joanna de Angelis - Dni ciemności

Postautor: blackbitch » 10 lis 2015, 06:51

Dni ciemności... Każdy człowiek ma gorsze dni , gdzie wszytko sie zawala na glowe na raz. Wtedy pozostaje nam tylko wiara ze wszystko kiedys sie skonczy i ze gorzej juz byc nie moze ..,. Sama przeszłam ostatnio wiele takich ciemnych dni ... Było mi o tyle łatwiej że nigdy nie biore złej opcji pod uwage , tak jakby ją eliminuję , ale mimo to te ciemne dni to nasze doświadczenie życiowe bagaż , mówię o wydarzeniach bardziej wzniosłych niz np. coś leci mi z ręki , choć to też pewnego rodzaju znaki pewnie ... A odnośnie horrorów to takie filmy wpływaja na nasza podswiadomośc , pozniej slabsi maja sny , boja sie , a kazdy film jest nakrecony po to zeby nas oslabic , opanowac nasz umysł , i niektóre doskonale spelniaja swoja misje. Pozdrawiam i życze wszystkim jaknajmniej ciemnych dni !
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać – takie jest prawo...
Awatar użytkownika
blackbitch
 
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2015, 17:16

Poprzednia

Wróć do Dzieła Divaldo Franco

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość