Niebo i pieklo..

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Pawełek » 10 gru 2015, 19:42

danut pisze:Właśnie, ze jest odwrotnie, czytajmy dosłownie, to wtedy wiele się dowiemy, wiele odkryjemy, natomiast ubieranie słów w niej zawartych w swoje piórka robi ten misz- masz nic nie warty. Gdy Jezus chciał opowiedzieć w przypowieściach, to tak robił i jest to wtedy widocznie, a tu bierze się symbolicznie i tłumaczenie przypowieści, więc coś musi być nie tak.

Jeśli tak, to wszyscy jesteśmy potępieni i jeśli dobrze pamiętam skazani za karę śmierci z tego względu że jesteśmy ubrani nie w strój z jednego materiału, tylko z kilku wymieszanych ;) + rolnicy, Ci to dopiero mają przekichane bo hodują kilka rodzai zboża na jednym polu, a nie jedno.

Jedno jest pewne, niektórych fragmentów nie możemy brać dosłownie.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: danut » 10 gru 2015, 19:47

Toc napisałam - przypowieści to przypowieści, a tam gdzie je tłumaczy, to masz wyjaśnienie, konkretne i nie szukajmy wszędzie symboliki. Ja pamiętam rozmowę ze Świadkami Jehowy właśnie, gdy ich zaskoczyłam rozmową Łazarza z bogaczem w zaświatach, a oni przecież za nic w świecie w życie w zaświatach nie wierzą, to ich odpowiedź brzmiała tak - a bo ten fragment akurat jest w ujęciu symbolicznym :D - no co to za wykręty, to my dowolnie sobie możemy wybierać, które fragmenty są symboliczne, a które nie??! Przecież wyraźnie tam pisze, co jest czym, nie kręćcie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Pawełek » 10 gru 2015, 19:52

danut pisze:Toc napisałam - przypowieści to przypowieści, a tam gdzie je tłumaczy, to masz wyjaśnienie, konkretne i nie szukajmy wszędzie symboliki. Ja pamiętam rozmowę ze Świadkami Jehowy właśnie, gdy ich zaskoczyłam rozmową Łazarza z bogaczem w zaświatach, a oni przecież za nic w świecie w życie w zaświatach nie wierzą, to ich odpowiedź brzmiała tak - a bo ten fragment akurat jest w ujęciu symbolicznym :D - no co to za wykręty, to my dowolnie sobie możemy wybierać, które fragmenty są symboliczne, a które nie??! Przecież wyraźnie tam pisze, co jest czym, nie kręćcie.

A stworzenie świata w 7 dni?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: danut » 10 gru 2015, 19:56

Pawełek pisze:
danut pisze:Toc napisałam - przypowieści to przypowieści, a tam gdzie je tłumaczy, to masz wyjaśnienie, konkretne i nie szukajmy wszędzie symboliki. Ja pamiętam rozmowę ze Świadkami Jehowy właśnie, gdy ich zaskoczyłam rozmową Łazarza z bogaczem w zaświatach, a oni przecież za nic w świecie w życie w zaświatach nie wierzą, to ich odpowiedź brzmiała tak - a bo ten fragment akurat jest w ujęciu symbolicznym :D - no co to za wykręty, to my dowolnie sobie możemy wybierać, które fragmenty są symboliczne, a które nie??! Przecież wyraźnie tam pisze, co jest czym, nie kręćcie.

A stworzenie świata w 7 dni?

A to już zupełnie inna sprawa Genesis - zbiór opowieści pradawnych ST to nie nauczanie Jezusa i dzieli teksty wiele wieków
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Pawełek » 10 gru 2015, 19:58

danut pisze:
Pawełek pisze:
danut pisze:Toc napisałam - przypowieści to przypowieści, a tam gdzie je tłumaczy, to masz wyjaśnienie, konkretne i nie szukajmy wszędzie symboliki. Ja pamiętam rozmowę ze Świadkami Jehowy właśnie, gdy ich zaskoczyłam rozmową Łazarza z bogaczem w zaświatach, a oni przecież za nic w świecie w życie w zaświatach nie wierzą, to ich odpowiedź brzmiała tak - a bo ten fragment akurat jest w ujęciu symbolicznym :D - no co to za wykręty, to my dowolnie sobie możemy wybierać, które fragmenty są symboliczne, a które nie??! Przecież wyraźnie tam pisze, co jest czym, nie kręćcie.

A stworzenie świata w 7 dni?

A to już zupełnie inna sprawa Genesis - zbiór opowieści pradawnych ST to nie nauczanie Jezusa i dzieli teksty wiele wieków

A no chyba że tak :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: jario » 11 gru 2015, 08:12

Pawełek pisze:
danut pisze:Jezus: Zaprawdę, powiadam ci: Jeżeliby się kto nie narodził z wody, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciało jest, a co się narodziło z ducha duch jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem. Musicie się znowu narodzić.” - co tu komentować? :D

Rozmawiałem o tym fragmencie z księdzem, i w sumie ciekawie się z tego wybronił. W tym sensie, że "woda" miała oznaczać chrzest, a nie to jak jest opisane w Ewangelii według spirytyzmu, jednakże to nie znaczy że w książce nie ma wielu ciekawych rad i przemyśleń, które mogą pomóc człowiekowi w swoim postępowaniu.



Nie jestem wielkim znawca bibli i moze sie myle ale nie przypominam sobie zeby jezus kogos chrzcil lub nakazywal swoim uczniom chrzcic w jego imieniu,wiec jezeli tego nie propagowal to raczej nie mogl miec chrztu na mysli wiec interpretacja ksiedza nie jest zbyt trafna
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: danut » 11 gru 2015, 23:14

Jezus sam był ochrzczony w Jordanie przez Jana Chrzciciela, On chrztu nie wymyślił. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: Xsenia » 11 gru 2015, 23:33

danut pisze:Jezus sam był ochrzczony w Jordanie przez Jana Chrzciciela, On chrztu nie wymyślił.

Tak Jezus sam się ochrzcił, ale nikogo nie innego nie chrzcił i nie nakazywał chrzcić.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Niebo i pieklo..

Postautor: danut » 11 gru 2015, 23:37

Xsenia pisze:
danut pisze:Jezus sam był ochrzczony w Jordanie przez Jana Chrzciciela, On chrztu nie wymyślił.

Tak Jezus sam się ochrzcił, ale nikogo nie innego nie chrzcił i nie nakazywał chrzcić.

Dokładnie, więc i tu widzicie jak połączono Jego naukę z dawnymi obrzędami religijnymi.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Niebo i piekło według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości