Czytajmy ;)

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 21:47

Nie rozumiemy się, a chodziło mi właśnie o ten punkt odniesienia - reinkarnacja rozumiana na linii czasu. świetnie, ze nie sugerował ludziom tego co mają zobaczyć i dzięki temu mógł im pomóc, ale nie rozpatrywał tego gdzie to jest wcale od razu kwitował to tym stwierdzeniem, tak jak przedstawiają ją religie i wyznaje się potocznie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: soldado » 09 lut 2016, 21:51

danut pisze:Nie rozumiemy się, a chodziło mi właśnie o ten punkt odniesienia - reinkarnacja rozumiana na linii czasu. świetnie, ze nie sugerował ludziom co mają zobaczyć i dzięki temu mógł im pomóc, ale nie rozpatrywał tego gdzie to jest wcale od razu kwitował to tym stwierdzeniem, tak jak przedstawiają ją religie i wyznaje się potocznie.


Pisał, że daleki jest od wszelkich religii ...
Pisał to wielokrotnie w kilku swoich książkach, które przeczytałem.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 21:57

Nie szkodzi, ale gdy coś zakorzeni się na dobre w naszym umyśle to tam pozostaje i możemy się nawet tego wypierać ale daje o sobie znać i to wychodzi przy okazji. Nie mam mu tego za złe, może żadna z badanych osób o tym nie wspomniała lub nie zrozumiał co mówi i umknęło mu to uwadze.
Za to u mnie był właśnie na tę złożoną strukturę rzeczywistości duży nacisk i to nie z mojej tu strony i nie przez żadne pojmowanie jej w tej rzeczywistości, a z tamtej.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: soldado » 09 lut 2016, 21:59

danut pisze:Nie szkodzi, ale gdy coś zakorzeni się na dobre w naszym umyśle to tam pozostaje i możemy się nawet tego wypierać ale daje o sobie znać i to wychodzi przy okazji. Nie mam mu tego za złe, może żadna z badanych osób o tym nie wspomniała lub nie zrozumiał co mówi i umknęło mu to uwadze.
Za to u mnie był właśnie na tę złożoną strukturę rzeczywistości duży nacisk i to nie z mojej tu strony i nie przez żadne pojmowanie jej w tej rzeczywistości, a z tamtej.


Jeśli chodzi o mnie, to wraz z pierwszymi doświadczeniami, podsunęli mi jego książki, w których bardzo szybko znalazłem odpowiedzi.
Ciekawe, dlaczego właśnie jego książki, prawda ?
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 22:04

A potem mnie nią zainteresowałeś tym fragmentem o białej sukience :D - tak ciekawe, zwłaszcza ze wspomnienia o jego pracy zawiera i nasza książka i że wyraźnie wskazuje jak nawiązanie tej dalekiej łączności może posłużyć ludziom, tak ze ten czas liniowy mogę mu spokojnie wybaczyć. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: soldado » 09 lut 2016, 22:10

danut pisze:A potem mnie nią zainteresowałeś tym fragmentem o białej sukience :D - tak ciekawe, zwłaszcza ze wspomnienia o jego pracy zawiera i nasza książka i że wyraźnie wskazuje jak nawiązanie tej dalekiej łączności może posłużyć ludziom, tak ze ten czas liniowy mogę mu spokojnie wybaczyć. :)


Zrobiłem wtedy błąd, bo zainteresowałaś się książką na krótki czas, byłaś w euforii, a potem wszystko wróciło do normy.
Błąd polegał na tym, że ta książka była dla mnie.
potem to zrozumiałem...
Zrozumiałem tę formę przekazu, w której przekazuje się komuś wiedzę, a ten ktoś dozuje ją w odpowiedniej ilości osobie, do której jest ona skierowana.
Niestety zrozumienie tej lekcji zajęło mi dłuższy czas.
Miałem podpowiedzi, miałem liczne sny o szkole, w której czegoś nie zdaje, czegoś nie umiem itp.
Jednak myślę, że teraz z tym wszystkim ,,przyspieszyłem''.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 22:17

Musiałeś być moim uczniem w którejś w rzeczywistości, nawet mi to pasuje w obrazie całości :D Bo kto Ciebie nadal najbardziej gnębi?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: soldado » 09 lut 2016, 22:27

danut pisze:Musiałeś być moim uczniem w którejś w rzeczywistości, nawet mi to pasuje w obrazie całości :D Bo kto Ciebie nadal najbardziej gnębi?


Nigdy nie zapomnę Świetlistej Istoty, do której sam doszedłem, bo inni się wycofali, bali się...
Od tamtej pory Są cały czas przy mnie i fakt, że w wielu sytuacjach się nie mylę, jest tylko i wyłącznie Ich zasługą.
Dzięki Nim wyszedłem z ogromnych tarapatów, myślę, że gdyby większość ludzi się w nich znalazła, to skończyliby ze sobą.
Zresztą taki finał sugerowało mi większość moich znajomych, kolegów, przyjaciół...
Odpowiedź na Twoje pytanie, to matka, która robiła to kiedyś bezpośrednio, teraz robi pośrednio.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 22:36

Zmroziłeś mnie. Zasmuciłeś. Ale są grupy dusz i jedna może prowadzić kilka osób nawet w jednym tu czasie, to nie jest tak, że dusza idzie ścieżką liniową i obsługuje tylko jedną osobę. Nigdy Ci nie pisałam, ale Ty masz coś z tej duszy moich najbliższych, sposób odpowiedzi, żarty, decyzje, pojmowanie... i jest to bardzo czytelne , nie wymyślam.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: soldado » 09 lut 2016, 22:43

danut pisze:Zmroziłeś mnie. Zasmuciłeś. Ale są grupy dusz i jedna może prowadzić kilka osób nawet w jednym tu czasie, to nie jest tak, że dusza idzie ścieżką liniową i obsługuje tylko jedną osobę. Nigdy Ci nie pisałam, ale Ty masz coś z tej duszy moich najbliższych, sposób odpowiedzi, żarty, decyzje, pojmowanie... i jest to bardzo czytelne , nie wymyślam.


Gdy zacząłem z Tobą pisać, uaktywniły się u mnie w tym samym czasie zdolności mediumiczne.
Bardzo szybko dzięki Nim zrozumiałem, że jesteś medium, które z pewnych względów potrzebowało podpowiedzi nie moich, ale Istot, które zwracały się do Ciebie.

Bratnie dusze... nadają na tych samych falach.
To Ty, Twój Brat, Twoja Mama, Moja Babcia...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości