Spirytyzm, dla kogo ?

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: 1Prawda1 » 26 lut 2016, 19:04

Pierwszy zadowalający mnie wynik w wyszukiwarce dotyczący moich doznań duchowych. Gdybym został na mieście zapytany przez jakiegoś ankietera o to która doktryna najbardziej do mnie przemawia byłby to spirytyzm. Natomiast o Platonie tak nie powiem bo dla ludzi Platon to taki filozof starożytny z brodą kojarzący się pewnie z mitologią i początkami filozofii. Okazało się, że jego filozofia jest sprawdzona na moim przykładzie i nie są to mniemania z jego strony. Dziękuje za zainteresowanie Pablo a propos :D. I przy okazji mam pytanie do Ciebie: Czemu Ty nie masz plakietki ''Spirytysta''? Nie do końca się ze wszystkim zgadzasz w spirytyźmie?
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: cthulhu87 » 27 lut 2016, 02:07

Jeśli stoicyzm ma współcześnie zwolenników, to platonizm pewnie też... założę się, że wielu filozofów czy choćby filologów klasycznych interesuje się Platonem, powstają opracowania, książki, artykuły... na uczelniach może istnieją jakieś kółka sympatyków ;) trzeba tylko poszukać.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: 1Prawda1 » 27 lut 2016, 03:14

A toś mnie zaskoczył : ) Dzięki za oświetlenie nieco mi tej sprawy :)
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pablo diaz » 27 lut 2016, 07:37

1Prawda1 pisze:. I przy okazji mam pytanie do Ciebie: Czemu Ty nie masz plakietki ''Spirytysta''? Nie do końca się ze wszystkim zgadzasz w spirytyźmie?


Gdybym od plakietki miał być bardziej oświecony i dobry to na pewno bym o nią poprosił :)
,,Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego,, podobnie jest z plakietką nie każdy kto przypiął sobie plakietkę jest spirytystą .
Nie mogę powiedzieć czy ze ,,wszystkim,, się zgadzam ponieważ nie doświadczyłem ,,wszystkiego,, byłoby wielką pychą
o wielkim wymiarze wypowiadać się na tematy o których nic nie wiem .
A im bardziej poznaje prawa duchowe ,a co za tym idzie siebie, tym bardziej przekonuje sie w jak wielkiej skali jestem ignorantem. :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Krzysztoff » 27 lut 2016, 11:11

Ok. Przylepiam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: gaba75 » 27 lut 2016, 19:13

Wgmnie nie trzeba mieć plakietki "spirytysta", by być spirytystą i Wg mnie ten kto czuje spirytyzm, jest spirytystą, a dodawanie plakietek to takie nieczyste, takie już bazujące na hierarchii ważności i wg mnie wyklucza zasadę miłosierdzia, z którą podobno ściśle się łączy. Spirytystą może być każdy, ale każdy, kto twardo o tym mówi i z tymże się utożsamia, kto jest świadomy,że czuje tę doktrynę. Ja np czuję się spirytystką i nie wykluczam właśnie przez to faktu,że podjęto za mnie decyzję kiedy mnie ochrzczono w wierze rzymskokatolickiej. Ale też nie popieram jakichś tam rywalizacji na bazie ile postów napiszesz toś spirytysta, albo np że ktoś inny decyduje o moim poczuciu spirytyzmu.To ja decyduję o swoim poczuciu czegoś lub kogoś.
Liczą się fakty i czas tu i teraz. To, co było to doświadczenie na którego bazie powinno opierać się teraźniejsze nastawienie do przyszłości.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pawełek » 27 lut 2016, 19:26

gaba75 nie chodzi tylko o samo "przylepianie" tej plakietki, tylko także ma ona zadanie informujące :) Gdy jest jakiś nowy użytkownik, który pyta o pewną sprawę, to przeważnie osoba posiadająca tą plakietkę będzie odpowiadać w taki sposób w jaki widzi to spirytyzm, zgodnie z jego teorią. Osoba pytająca będzie miała pewność, że odpisuje mu osoba obeznana z tematem i znającą w większym stopniu całą doktrynę spirytystyczną od osoby, która nie posiada takiej plakietki (chociaż również może odpowiadać jako spirytysta), a odpowiada tylko na podstawie własnych przeżyć i własnych teorii ;)

Tak w skrócie chodzi bardziej o segregację przekazywanych informacji :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Nikita » 28 lut 2016, 09:25

Prawdo ja ostatnio przeczytalam , ze Platon byl wspanialym filozofem ale popelnial jeden blad a mianowicie, ze uznawal ten swiat za nieidealny i marzyl o swoim idealnym swiecie. A przeciez Bog stworzyl wszytsko doskonale...nawet ten swiat prob i bledow jest swiatem doskonalym...myslales o tym?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pablo diaz » 28 lut 2016, 10:08

Krzysztoff pisze:Ok. Przylepiam



Fajnie ,dziękuję Krzysiu :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: 1Prawda1 » 28 lut 2016, 15:50

Tak Nikitko myślałem nieraz. To jest tak, że idealne jest tylko niebo. Gdyby byt materialny też miał być idealny to nie byłby odrębnym bytem, ponieważ taki może być tylko jeden. Ideału nie dzielisz przecież na części ;). Pozdrawiam ciepło.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości