Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: cthulhu87 » 21 mar 2016, 08:57

czarnyMag pisze:W tej teorii reinkarnacji w drodze do doskonałości poprzez cierpienia coś mi nie pasuje - mianowicie: duchy zostały ponoć stworzone jednocześnie jako równe sobie ale z wolną wolą czy tylko z wolną wolą w światach fizycznego wcielenia?


Jeśli spojrzymy na całość procesu ewolucyjnego pierwiastka duchowego, dojdziemy do wniosku, że Duchy zostały stworzone nie tylko jako równe, ale też jako proste i nieświadome. Oznacza to, że zanim wolna wolna stopniowo się w nich rozwinęła, działały bardziej na zasadzie automatyzmu. Rozwój wolnej woli wiąże się też ściśle z rozwojem świadomości i inteligencji. Bardzo proste kontakty ze środowiskiem: typu bodziec - reakcja obserwujemy np. w organizmach jednokomórkowych, u istot wyżej zorganizowanych reakcje przestają być instynktowne i automatyczne i pojawia się duża złożoność zachowania. U człowieka z kolei obserwujemy rozwój moralności i wolnej woli w pełnym tego słowa znaczeniu. Odpowiedzialność natomiast wzrasta wraz ze świadomością popełnianych czynów.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: czarnyMag » 21 mar 2016, 10:12

"Pablo diaz" - ty jesteś chyba medium. Mógłbyś mi odpowiedzieć na dwa proste pytania?
1) Czy duch poza ciałem, po śmierci może się unicestwić tak na amen?
2) Czy duch poza ciałem ma realną szansę (przebić się przez tą cudowność która go otacza tam gdzie nikt nie chce się wcielać) i o to poprosić kogokolwiek?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: czarnyMag » 21 mar 2016, 10:46

Pawełek pisze:Ziemia jest jednym ze światów niższych - pokuty i odkupienia win - dlatego rządzi tu głównie materializm oraz zło. Jest tu przewaga niedoskonałych duchów, dobrych jest zdecydowanie mniej.

A tak poza tym - co Ci ten bunt daje? Nie mówię, że jest to złe, czy że błądzisz, ale jaki masz w tym cel? Co Ci to da?


Ten bunt nic mi nie da jeśli nie mogę samo stanowić po śmierci! A te dobre duchy które tu się wcieliły musiały być bardzo niegrzeczne poprzednio, albo skróciły sobie drogę do oświecenia przebywając w świecie o destrukcyjnych poglądach.

" jaki masz w tym cel? " choruję na depresję duchową :) To znaczy nie zamierzam się zabijać tu na ziemi (bo było by to bezsensu ale nie wykluczam samobójstwa po tej drugiej stronie :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Pablo diaz » 21 mar 2016, 22:05

czarnyMag pisze:"Pablo diaz" - ty jesteś chyba medium. Mógłbyś mi odpowiedzieć na dwa proste pytania?
1) Czy duch poza ciałem, po śmierci może się unicestwić tak na amen?
2) Czy duch poza ciałem ma realną szansę (przebić się przez tą cudowność która go otacza tam gdzie nikt nie chce się wcielać) i o to poprosić kogokolwiek?



Myślę,że będąc po drugiej stronie najprawdopodobniej nikt z nas nie zadałby sobie ,ani nikomu tego pytania.
Temat dośc szeroki do opisania ,w skrócie napiszę,że nasze doświadczenie życia tu ,a tam niewyobrażalnie się
różnią.Tu jesteśmy bardzo ograniczeni i chorzy z braku miłości ,tam jesteśmy wolni i toniemy w miłości.


Nie bardzo rozumiem drugiego pytania.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Krzysztoff » 21 mar 2016, 23:14

czarnyMag pisze:" jaki masz w tym cel? " choruję na depresję duchową :) To znaczy nie zamierzam się zabijać tu na ziemi (bo było by to bezsensu ale nie wykluczam samobójstwa po tej drugiej stronie :)


myślę że robisz duży postęp tutaj na ziemi i może dzisiaj wpadasz w desperację, czasem się kręcisz w kółko ale finalnie myślę że wyjdziesz na duży plus.

więc głowa do góry i do przodu :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reinkarnacja,kilka pytań do duchów.

Postautor: Hansel » 14 cze 2017, 13:39

cthulhu87 pisze:
czarnyMag pisze:W tej teorii reinkarnacji w drodze do doskonałości poprzez cierpienia coś mi nie pasuje - mianowicie: duchy zostały ponoć stworzone jednocześnie jako równe sobie ale z wolną wolą czy tylko z wolną wolą w światach fizycznego wcielenia?


Jeśli spojrzymy na całość procesu ewolucyjnego pierwiastka duchowego, dojdziemy do wniosku, że Duchy zostały stworzone nie tylko jako równe, ale też jako proste i nieświadome. Oznacza to, że zanim wolna wolna stopniowo się w nich rozwinęła, działały bardziej na zasadzie automatyzmu. Rozwój wolnej woli wiąże się też ściśle z rozwojem świadomości i inteligencji. Bardzo proste kontakty ze środowiskiem: typu bodziec - reakcja obserwujemy np. w organizmach jednokomórkowych, u istot wyżej zorganizowanych reakcje przestają być instynktowne i automatyczne i pojawia się duża złożoność zachowania. U człowieka z kolei obserwujemy rozwój moralności i wolnej woli w pełnym tego słowa znaczeniu. Odpowiedzialność natomiast wzrasta wraz ze świadomością popełnianych czynów.


Dlatego właśnie pomysł że duch po osiągnięciu doskonałości miał by to wszystko przechodzić jeszcze raz tak jak to twierdzi Mirek jest dla mnie nie do przyjęcia.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości