Aborcja

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Aborcja

Postautor: stefan12 » 01 kwie 2016, 14:34

Xsenia pisze:
Według mnie trzeba chronić życie, ale nie za wszelką cenę.


To jaka jest Twoja cena ochrony życia? Dobre samopoczucie matki vs. życie dziecka?
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Aborcja

Postautor: Xsenia » 01 kwie 2016, 15:19

stefan12 pisze:To jaka jest Twoja cena ochrony życia? Dobre samopoczucie matki vs. życie dziecka?

Nie Stefan, i byłoby dobrze gdybyś mnie nie demonizował, i nie przypisywał mi opinii, których nigdy nie miałam. Napisałam już w jakich przypadkach jestem w stanie zrozumieć zabicie człowieka. I wielokrotnie już pisałam, że nie polecam aborcji nikomu, ale toleruję ją jako "mniejsze zło". Rozumiem, że trudno to zrozumieć komuś, kto chce mieć władzę nad innymi i prawo do wydawania wyroków. Dla mnie jednak bardziej się tu liczy prawo wolnej woli, niż prawo karne.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aborcja

Postautor: Pawełek » 01 kwie 2016, 15:21

Xsenia pisze:
Pawełek pisze:byłabyś zdolna żyć ze świadomością że w poprzednim życiu byłaś mordercą?

Ja byłabym zdolna. Miałabym świadomość, że się rozwijam, bo w tym nikogo nie zabiłam i nie mam takich zapędów.

Ale inne wrażliwe osoby ta myśl mogła by męczyć psychicznie niesamowicie.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aborcja

Postautor: Xsenia » 01 kwie 2016, 15:27

Tak, masz rację. Ale chyba żyjemy po to by sobie radzić nawet w najgorszych warunkach. Trzeba umieć sobie powiedzieć "zrobiłem źle, karygodnie, nie jestem w stanie tego naprawić, ale muszę żyć dalej, patrzeć w przyszłość, a nie przeszłość." Za to doświadczenie z poprzedniego życia pomogłoby uchronić nas od tych samych błędów. Pamiętaj, że decyzję w danej sytuacji podejmujemy za pomocą naszego własnego doświadczenia życiowego. Im ktoś jest młodszy tym więcej popełnia błędów. Im starszy popełnia ich mniej. Gdybyśmy mogli korzystać z biblioteki doświadczeń naszych przeszłych żyć, prawdopodobnie nie popełnialibyśmy błędów wcale. Piszę o błędach życiowych oczywiście.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aborcja

Postautor: Pawełek » 01 kwie 2016, 15:35

Tak czy siak na pewno jest jakiś powód czemu nie pamiętamy swoich poprzednich wcieleń :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aborcja

Postautor: Xsenia » 01 kwie 2016, 15:50

Na pewno :) tylko jeszcze nie znalazła się teoria, która by to tłumaczyła i którą byłabym w stanie przyjąć.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aborcja

Postautor: Pawełek » 01 kwie 2016, 16:09

Xsenia pisze:Na pewno :) tylko jeszcze nie znalazła się teoria, która by to tłumaczyła i którą byłabym w stanie przyjąć.

To znaczy teorie już są, można je znaleźć w dziełach dotyczących spirytyzmu, ale masz prawo ich nie przyjmować :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aborcja

Postautor: Xsenia » 01 kwie 2016, 19:42

Racja Pawełku, teorii jest wiele, ale żadna do mnie nie przemawia. Na razie pogodziłam sie z myślą, że jest jak jest. A na wiedzę dlaczego tak jest, to mogę jeszcze poczekać. :) W końcu kiedyś, na tym, lub tamtym świecie, dowiem się. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aborcja

Postautor: Mirek » 01 kwie 2016, 20:21

Pawełek pisze:Tak czy siak na pewno jest jakiś powód czemu nie pamiętamy swoich poprzednich wcieleń :)

Walsch o tym dużo pisze w swoich książkach.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aborcja

Postautor: Nikita » 02 kwie 2016, 09:10

Pawelku ja bym wolala wiedziec...bo lepiej jest wiedziec za co sie cierpi aby tym samym unikac podobnych dzialan....no ale pewnei ta cala reinkarnacja ma na celu powtarzanie tyle razy podobnych sytuacji az sie pewne rzeczy w duszy samej zagniezdza i dusza sie zmieni pod wplywem doswiadczen....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości