Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Robert » 18 kwie 2010, 10:34

Pytanie wydaję się banalne ale głowie się nad znalezieniem logicznego rozwiązania tegoż pytania i nie potrafię znaleźć 100% sensownego wytłumaczenia. Wydaje mi się iż Jezus dobrowolnie podał się ukrzyżowaniu, mógł przecież wraz ze swoim ludem uciec i głosić swoje nauki dalej...chyba że życie Jezusa było już dopełnione-zrobił on to co miał do zrobienia(przekazał nauki tak jak najlepiej się dało). Śmierć na krzyżu z pewnością rozeszła się szerokim echem wśród ludzi i na pewno zmusiła co do niektórych nie znających Jezusa do zastanowienia się kim on był i co on zrobił przez co trzeba było się zagłębić w jego nauki, co było zamierzonym celem Jezusa. Czy Duchy przekazywało coś na ten temat?

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Luperci Faviani » 18 kwie 2010, 12:25

Też mam z tym pewien problem...
Jezusa porównuje się do Sokratesa - obaj oddali życie w imię swoich poglądów, choć obaj mogli uciec. Dla osób nie traktujących Jezusa jak Boga, jego śmierć na krzyżu może być traktowana jak przypieczętowanie jego całego życia, jego nauk, jego moralności. Mówiąc, że oddał życie za innych, ja rozumiem to tak, że wyznaczył ludzkości drogę, prowadzącą do zbawienia i przelał za to własną krew. Pokazał, że człowiek powinien dążyć do samego końca tą właśnie drogą, że miłość stoi ponad wszystkim i jest cenniejsza od życia.

Według mnie, na tym polega zbawcza śmierć Chrystusa na krzyżu. W moim mniemaniu, jest to jedyne logiczne wytłumaczenie. Nie ukrywam, że wciąż zastanawiam się nad tym zagadnieniem...
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Robert » 18 kwie 2010, 12:51

Zgadzam się w 100% w tym co napisałeś Luperci.
A ponadto uważam, że uznawanie Jezusa za Boga i nazywania go Bogiem jest wielką pomyłką kościoła ponieważ gdyby Jezus nazywał siebie Bogiem i chciałby żeby ludzie tak go nazywali to po pierwsze mówiłby o tym, a po drugie nie byłby prawdziwym prorokiem gdyby nazywał siebie Bogiem- żadna rozwinięta inteligencja nie nazwałaby siebie tak. Wiadomo Jezus był nieskończenie czystą duszą, rozwiniętą-doskonałą...ale myślę że Bogiem nazwać by się nie mógł.

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Adeptus » 05 maja 2010, 12:50

Wszystko tworzy jedność. Teoretycznie każdą cząstkę jedności można nazwać tak samo, lecz może wprowadzać to co niektórych w błąd.

Im bardziej czysta dusza tym bliższa Źródłu, dlatego Jezusa można uznać za Boga.
Stwórca tego świata przysłał czystego Ducha nie tylko po to aby coś ludzi nauczył, ale wybawił od złej karmy. Wiele dusz nie jest w stanie sobie poradzić z własną karmą, dlatego odwołanie się do czystego ducha jest jedynym wyjściem co dla niektórych.

Uważam, że wiele się zmieniło w świecie ducha wraz ze śmiercią Jezusa.

Następne przyjście również wiele zmieni.
Awatar użytkownika
Adeptus
 
Posty: 56
Rejestracja: 05 maja 2010, 12:34

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: konrad » 05 maja 2010, 12:55

A ja z kolei uważam, że to, co nazywa się "karmą" należy tylko do nas i nikt nas przed tym nie uratuje :D Bo byłoby za łatwo, gdyby nagle ktoś się pojawił i nas uwolnił od konsekwencji naszych czynów. Czy nauczylibyśmy się czegoś? Może tego, że tylko "frajerzy" pracują i się wysilają, by być dobrymi ludźmi, bo przecież ktoś przyjdzie i nas uratuje?
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Nikita » 05 maja 2010, 18:20

Jezus zyl w dosc ponurych czasach. Ludzie byli wtedy bardzo okrutni: swiadcza o tym kary jak ukamieniowanie czy ukrzyzowanie. Dla mnie Jezus to takze wyzsza czysta dusza, ktora przyszla na ten padol aby ludziom pomoc. Jego smierc na krzyzu miala wywolac uczucie wspolczucia. I na pewno wielu ludzi przezylo wewnetrzna przemiane. To musi wyplynac z serca: ta calkowita wewnetrzna przemiana . Dla mnie chrzescijanstwo to piekna tradycja. Ale kosciol katolicki za bardzo zajal sie polityka i nawracaniem na sile i dlatego zniechecilo mnie to do kosciola. Ale Jezusa cenie bardzo i Biblie tez czytam czasami.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Adeptus » 05 maja 2010, 21:11

konrad pisze:A ja z kolei uważam, że to, co nazywa się "karmą" należy tylko do nas i nikt nas przed tym nie uratuje :D Bo byłoby za łatwo, gdyby nagle ktoś się pojawił i nas uwolnił od konsekwencji naszych czynów. Czy nauczylibyśmy się czegoś? Może tego, że tylko "frajerzy" pracują i się wysilają, by być dobrymi ludźmi, bo przecież ktoś przyjdzie i nas uratuje?
Wcale nie jest łatwo.
Mateusza 7:22  Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?
23  Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!
24  Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale.

Czy uważasz, że naśladowanie Jezusa i postępowanie według Jego wytycznych jest łatwe?

Nikita pisze:Jego smierc na krzyzu miala wywolac uczucie wspolczucia. I na pewno wielu ludzi przezylo wewnetrzna przemiane. To musi wyplynac z serca: ta calkowita wewnetrzna przemiana .
Albo Pisma nie znasz, albo w Pismo nie wierzysz.

Dla mnie chrzescijanstwo to piekna tradycja.
Religia i tradycja to dwie różne i odrębne rzeczy.
Ale kosciol katolicki za bardzo zajal sie polityka i nawracaniem na sile i dlatego zniechecilo mnie to do kosciola. Ale Jezusa cenie bardzo i Biblie tez czytam czasami.
Dzięki temu, że kościół zajął się polityką, chrześcijaństwo przetrwało 2000 lat.
Awatar użytkownika
Adeptus
 
Posty: 56
Rejestracja: 05 maja 2010, 12:34

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Przepol » 05 maja 2010, 21:59

z tego wynika że za przetrwanie Religi zależy od kapłanów a nie od proroka .... ciekawe. A może to jeden wielki spisek ;)
Przepol
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:01

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Nikita » 06 maja 2010, 07:44

Adeptus mylisz sie. Buddyzm tez przetrwal a nie organizowal krucjat i wojen przeciwko innowiercom. Kosciol swoim postepowaniem zaprzeczyl temu czego Jezus nauczal. Znam Bilblie. Ty chyba lubisz sobie krytykowac tak poprostu bez przemyslenia doglebniej sprawy.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dlaczego Jezus umarł na krzyżu ?

Postautor: Melys » 06 maja 2010, 09:29

no to ja juz wszystko rozumiem . Polityka sie nie zajmuje wogóle - a boga wierze... Ale moze i nie skoro nie zajmuje sie polityka.
A od kiedy to ksiadz ,prorok, czy prezydent decyduje o religii. Religia i tradycja to fakt dwie rózne sprawy zcisle sie łaczace i oby dwie zyja dzieki ludziom i ich sercom. Dzieki wierze i czesto przeciw politykom .
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości