Ewangelia duchów

Re: Ewangelia duchów

Postautor: czarnyMag » 18 sie 2016, 23:41

cthulhu87 pisze:Ile lat można ciagle szorowac podłogę? :)


napisałem podanie na przewodnika duchowego i czekam na odpowiedź!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Ewangelia duchów

Postautor: czarnyMag » 19 sie 2016, 00:43

W sumie jedyna rzecz która mnie trapi dotycząca tego wiekopomnego dzieła to:
autorytety które się wypowiadają za świat duchów i swoimi wielkimi nazwiskami sygnują to dzieło jak np. Św. Augustyn który to napisał: "Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie." - w sumie się trudno z nim nie zgodzić zwłaszcza jak Kardec go tak umiłował :D
Ale książkę (wypowiedzi) podpisują tym nazwiskiem a ten opasły biskup po takim burzliwym życiu w przepychu, burdelach i w rozjazdach raczej się pracą własnych rąk nie zhańbił - czyżby już nigdy nie wcielił się nigdzie? (jest po prawicy Boga :)
i drugi wielki autorytet - św. Ludwik IX dewota
"Zdarzyło się kiedyś, że król po stoczonej bitwie trafił do niewoli, gdzie odmawiał nieszpory. Towarzyszyło mu dwóch kapłanów. Modlili się do Boga razem z królem i czytali Pismo Święte. Atmosfera była przepełniona pokojem, czystością i skupieniem – jak w czasie rekolekcji."
oraz trzeci - Paweł apostoł
Pozostałe autorytety to przechodnie (bo nic o nich nie wiemy - nie pozostawili po sobie śladu swojej egzystencji:) - cóż pozostaje się obejść smakiem.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Ewangelia duchów

Postautor: Nikita » 21 sie 2016, 11:15

No ten św. Augustyn to rzeczywiście podejrzana sprawa...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ewangelia duchów

Postautor: Ivo700 » 01 gru 2017, 16:22

Witam

Wypowiem się trochę w tym temacie, czytałem

-Księgę Duchów

-Ew wg Spirytyzmu

-Piekła i Nieba wg spirytyzmu

i uważam że nie można z tych książek brać wszystkiego DOSŁOWNIE ---te Duchy co objawiały te ''prawdy'' uważam że też NIE WE WSZYSTKIM MIAŁY POZNANIE I MOGŁY SIĘ MYLIĆ W WIELU KWESTIACH --niezapominajmy też że książki te były pisane w XIX wieku a i Duchy co inspirowały media żeby przekazać te info w tych książkach pochodziły z ziemi i ich wiedza była ograniczona też do XIX wieku, wiele myśli jest z tych książek jest NA CZASIE ale są pewne w nich fragmenty które są już że tak powiem ---przestarzałe---aczkolwiek ja te książki Kardeca tak odbieram, te książki nie są dla MNIE NIEOMYLNĄ WYROCZNIA, zresztą tak jak KORAN, BIBLIA, VEDY, GITA ---gdzie roi się od błędów, mitów, legend [lub opisy życia BUDDY] .

Do lektury tych książek trzeba moim zdaniem podchodzić z OTWARTYM UMYSŁEM ALE I BEZ DOGMATYZMU .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Ewangelia duchów

Postautor: danut » 01 gru 2017, 21:00

Ivo700 pisze:Witam

Wypowiem się trochę w tym temacie, czytałem

-Księgę Duchów

-Ew wg Spirytyzmu

-Piekła i Nieba wg spirytyzmu

i uważam że nie można z tych książek brać wszystkiego DOSŁOWNIE ---te Duchy co objawiały te ''prawdy'' uważam że też NIE WE WSZYSTKIM MIAŁY POZNANIE I MOGŁY SIĘ MYLIĆ W WIELU KWESTIACH --niezapominajmy też że książki te były pisane w XIX wieku a i Duchy co inspirowały media żeby przekazać te info w tych książkach pochodziły z ziemi i ich wiedza była ograniczona też do XIX wieku, wiele myśli jest z tych książek jest NA CZASIE ale są pewne w nich fragmenty które są już że tak powiem ---przestarzałe---aczkolwiek ja te książki Kardeca tak odbieram, te książki nie są dla MNIE NIEOMYLNĄ WYROCZNIA, zresztą tak jak KORAN, BIBLIA, VEDY, GITA ---gdzie roi się od błędów, mitów, legend [lub opisy życia BUDDY] .

Do lektury tych książek trzeba moim zdaniem podchodzić z OTWARTYM UMYSŁEM ALE I BEZ DOGMATYZMU .


Dlatego pomimo tytułu pozycji drugiej nie powinniśmy traktować jej w fanatyczny i religijny sposób jako jedynie słusznego kodeksu do naszych rozważań. Objawione prawdy jeśli takimi były są prawdziwe pomimo upływu tysięcy lat, mamy i takie i korzystamy z takich. Ale co z tymi przekazami, które jak piszesz już w sposób jawny okazały się być teraz przestarzałe? Uważam, że te zostały źle rozpoznane przez media, bo ich treści pochodziły z ich doczesnych świadomości, bądź były telepatycznie nawet hipnotycznie przekazywane im od ludzi z tego naszego świata, choć dobrze wiemy również o zwyczajnych hochsztaplerach i w tym względzie wcale niemałych. Dlatego do tego typu lektur podchodźmy z ostrożnością, rozwagą i z otwartym umysłem niepochopnie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Ewangelia duchów

Postautor: Krzysztoff » 02 gru 2017, 00:48

danut pisze:Dlatego pomimo tytułu pozycji drugiej nie powinniśmy traktować jej w fanatyczny i religijny sposób jako jedynie słusznego kodeksu do naszych rozważań. Objawione prawdy jeśli takimi były są prawdziwe pomimo upływu tysięcy lat, mamy i takie i korzystamy z takich.


Moim zdaniem należy rozróżnić dwie kwestie po pierwsze kwestia zasad moralnych opisanych przez Spirytystów i ten obszar uważam że jest wspólny dla wielu przekazów nie spirytystycznych , informacji przekazanych podczas NDE itd. To jest po prostu uniwersalna nauka przekazywana w różnej formie przez różnych nauczycieli.

2-gi obszar to informacje na temat budowy świata materialnego, duchowego, innych światów itd. Tutaj z pewnością wiele informacji jest ogólnikowych i dostosowanych do rozumienia świata przez człowieka 19-wiecznego.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewangelia duchów

Postautor: danut » 02 gru 2017, 05:49

Krzysztoff pisze:
danut pisze:Dlatego pomimo tytułu pozycji drugiej nie powinniśmy traktować jej w fanatyczny i religijny sposób jako jedynie słusznego kodeksu do naszych rozważań. Objawione prawdy jeśli takimi były są prawdziwe pomimo upływu tysięcy lat, mamy i takie i korzystamy z takich.


Moim zdaniem należy rozróżnić dwie kwestie po pierwsze kwestia zasad moralnych opisanych przez Spirytystów i ten obszar uważam że jest wspólny dla wielu przekazów nie spirytystycznych , informacji przekazanych podczas NDE itd. To jest po prostu uniwersalna nauka przekazywana w różnej formie przez różnych nauczycieli.

2-gi obszar to informacje na temat budowy świata materialnego, duchowego, innych światów itd. Tutaj z pewnością wiele informacji jest ogólnikowych i dostosowanych do rozumienia świata przez człowieka 19-wiecznego.


Zgadzam się. Ja w ogóle zauważyłam jeszcze jedno, że duchy te nazwijmy je - z wyższego stopnia rozwoju doskonale wiedzą jakie my posiadamy rozumienie świata w danym okresie i dostosowują swoje informacje do niego. Podają te dalsze objaśnienia, lecz nie w formie wykładu, ani szczegółowego opisu, a w taki sposób byśmy stopniowo rozmyślając nad podanymi nam zdaniami i nic w nich nie zmieniając sami doszli do poprawnego ich zrozumienia cierpliwie rozwijając swoją świadomość.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Ewangelia według spirytyzmu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości