Zbliza sie Swieto Zmarlych

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: Nikita » 30 paź 2016, 08:37

Granica miedzy swiatem zywych a umarlych jest ostatnio bardzo cienka a jutro bedzie najciensza. Terza przychodza do nas duchy naszych zmarlych przodkow i bliskich. Wczoraj cos puknelo w sciane i lazilo po pokoju..ktos mnie odwiedzil ale nie wiem kto...W kazdym razie zle to nie bylo...to bylo neutralne.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: Nikita » 30 paź 2016, 08:38

Chyba zapale swiece dla moich zmarlych bliskich i pomodle sie za nich.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: Estia72 » 30 paź 2016, 13:47

Nikita pisze:Granica miedzy swiatem zywych a umarlych jest ostatnio bardzo cienka a jutro bedzie najciensza. Terza przychodza do nas duchy naszych zmarlych przodkow i bliskich. Wczoraj cos puknelo w sciane i lazilo po pokoju..ktos mnie odwiedzil ale nie wiem kto...W kazdym razie zle to nie bylo...to bylo neutralne.


U mnie kiedys byla w odwiedzinach babcia, nie chodzilo nic i nie stukalo ale poczulam lezac w lozku wyraznie jej zapach, specyficzny rodzaj kremu ktory uzywala na zawsze na noc, stad wiedzialam ze przyszla :)
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: Nikita » 30 paź 2016, 15:19

Jutro jest celtyckie Swieto Samhain lub slowianskie Zaduszki, ktore kiedys zaczynaly sie wlasnie 31 pazdziernika. Ciekawe, ze wszystkie ludy dokladnie w tym samym czasie swietowaly swieta zmarlych.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: Nikita » 31 paź 2016, 15:49

Jak spirytysci spedzaja te swieta? Jestem ciekawa...tak samo jak katolicy? Ja ostatnio bardziej zainteresowalam sie swietami slowianskimi i celtyckimi....to one zreszta zostaly przejete przez cherzescijan.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: cthulhu87 » 31 paź 2016, 17:14

Nikita pisze:Jak spirytysci spedzaja te swieta? Jestem ciekawa...tak samo jak katolicy? Ja ostatnio bardziej zainteresowalam sie swietami slowianskimi i celtyckimi....to one zreszta zostaly przejete przez cherzescijan.


Parę lat temu robiliśmy taką akcję zapalania zniczy na zapomnianych grobach :) A wracając do tego co teraz - generalnie odczuwam specyficzny nastrój tego czasu, może faktycznie jest tak jak napisałaś, że teraz zmarli są bliżej naszego świata i to się tak czuje nawet u osób niebędących mediami... a może to kwestia kulturowa.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: Nikita » 01 lis 2016, 10:32

Tak to sie czuje i wszelkie ludy Ziemi zyjace w zgodzie z natura jeszce kiedys tez to czuly ...to chyba nie przypadek?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: Mirek » 01 lis 2016, 12:18

Nurtuje mnie takie pytanie: daję na modlitwy za swojego krewnego, który zmarł 20 lat temu. Co jeśli w tym czasie jego dusza już inkarnowała gdzieś na Ziemi lub w innych światach i teraz prowadzi inne życie? Czy nie wyrządzam mu w ten sposób krzywdy? Przecież wiadomo, że niedobrze jest modlić się za spokój duszy żywych. Ale przecież kościół nie uznaje reinkarnacji? Najlepsza pomoc zmarłemu krewnemu to pani wewnętrzne odczucia, zachowanie miłości, pozbycie się pretensji do żywych i zmarłych. Widziałem, jak to pomaga. To pomaga duszy w każdym wypadku, czy znajduje się w innych światach, czy na Ziemi. Na czym polega sens modlitwy za kogoś? Na tym, aby człowiek poczuł w sobie Boskość, miłość do Boga jako największą rzeczywistość. Nie ma znaczenia, czy żyje, czy jest martwy. Ponieważ miłość do Boga leży poza granicami życia i śmierci. Tu modlitwa pomaga zawsze i nie ma znaczenia, w jakim świecie człowiek się znajduje.
S. Łazariew. Diagnostyka karmy 8
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: danut » 01 lis 2016, 17:52

Racja Mirku. Miłość, pamieć, modlitwa pomaga zawsze i nie ma znaczenia dzieląca nas odległość, ani to w jakim świecie nasz bliski się znajduje. Informacja ma zdolność natychmiastowej teleportacji i tym sposobem pokonuje wszelkie bariery czasu i przestrzeni, oddziałuje i łączy nas z tymi, którzy stąd odeszli.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Zbliza sie Swieto Zmarlych

Postautor: cthulhu87 » 01 lis 2016, 21:06

Nikita pisze:Tak to sie czuje i wszelkie ludy Ziemi zyjace w zgodzie z natura jeszce kiedys tez to czuly ...to chyba nie przypadek?


Wydaje się, że najbardziej właściwa odpowiedź to wspólne doświadczenie przenikania się dwóch światów w tych dniach u ludzi.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości