Wegetarianizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wegetarianizm

Postautor: OneNight » 09 gru 2016, 23:01

Co te warzywa mają w sobie? Co to powoduje?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wegetarianizm

Postautor: Estia72 » 10 gru 2016, 05:28

Nie tylko warzywa ale i owoce, co jest w nich takiego ? ano miedzy innymi oczyszczaja organizm z toksyn i wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesy starzenia a i oczywiscie zawieraja bogactwo antyoksydantow, witamin i mineralow, tak jak napisal Arronax temat rzeka :)
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Wegetarianizm

Postautor: fruwla » 10 gru 2016, 11:21

OneNight pisze:Co te warzywa mają w sobie? Co to powoduje?

....maja w sobie po prostu zielona krew ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Wegetarianizm

Postautor: OneNight » 10 gru 2016, 19:19

Pytanie do wegetarianinów - co myślicie o jedzeniu ryb? Bo w końcu ryb do mięsa się nie zalicza, a jest to istota żyjąca.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wegetarianizm

Postautor: Xsenia » 11 gru 2016, 13:21

OneNight pisze:Słyszałem pewien pogląd, że niektóre warzywa mają takie właściwości, że od jedzenia ich pięknieje cera. To mit czy takie naprawdę istnieją?

Chodzi dokładnie o pewne pierwiastki, które w naszych organizmach mają takie a nie inne działanie. I te konkretne pierwiastki występują w konkretnych warzywach i owocach.

OneNight pisze:co myślicie o jedzeniu ryb? Bo w końcu ryb do mięsa się nie zalicza, a jest to istota żyjąca.

Zacytuję tu post z innej strony, który dokładnie pisze o tym:
"Według słownika języka polskiego, a także według zdrowego rozsądku, ryba jest mięsem, tak samo jak np. świnia czy kurczak.
Natomiast w potocznym języku kucharskim, a także według Kościoła katolickiego, ryby nie uznaje się za mięso.[...]
Niezależnie od tego, czy rybę się uznaje za mięso, czy też nie, prawdziwi wegetarianie nie jedzą ryb (niezależnie od odmiany wegetarianizmu). Ktoś kto nie je żadnego mięsa oprócz ryb jest ichtiwegetarianinem (inaczej: pescowegetarianinem). Wbrew temu co niektórym może sugerować nazwa, ichtiwegetarianizm NIE JEST odmianą wegetarianizmu. "
http://zapytaj.onet.pl/Category/016,001 ... miesa.html
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 12 gru 2016, 10:10

Obrazek
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 12 gru 2016, 11:13

Ryby tez czuja ale mniej niz ssaki. Ja jem ryby....moze kiedys przestane. Jak moj duch sie wzniesie to przestane...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: fruwla » 13 gru 2016, 10:44

Nikita pisze:Ryby tez czuja ale mniej niz ssaki. Ja jem ryby....moze kiedys przestane. Jak moj duch sie wzniesie to przestane...

Nikita ..............a moze jak przestaniesz, to sie wzniesie......... ;)
Mowie z doswiadczenia. Mam za soba okres zycia w ktorym nie spozywalam ani miesa ani ryb, i bylam wtedy naprawde porzadnie uduchowiona.
Jako ze przestalam ten stan pielegnowac... jest jak jest :(
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 13 gru 2016, 11:51

Duzo nie jem bo ryb nie lubie ale jem krewetki i inne tego typu skorupiaki i kalamarnice...lubie bardzo ....ale na szeczescie jem rzadko bo na codzien sie tego nie je...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 13 gru 2016, 12:30

Ale i tak ktoś to musi zabić, żywcem do wrzątku wrzucić aby ktoś inny mógł się delektować smakiem :(
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości