Wegetarianizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wegetarianizm

Postautor: fruwla » 13 gru 2016, 12:57

Mirek pisze: ktoś to musi zabić, żywcem do wrzątku wrzucić

Nie musi - CHCE.
Przewaznie dla pieniedzy. Potocznie nazywa to zarabianiem na chleb powszedni.....
A ten, ktory delektuje sie smakiem, tez nie musi, ale chce....
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Wegetarianizm

Postautor: Xsenia » 13 gru 2016, 20:03

fruwla pisze:Mowie z doswiadczenia. Mam za soba okres zycia w ktorym nie spozywalam ani miesa ani ryb, i bylam wtedy naprawde porzadnie uduchowiona. Jako ze przestalam ten stan pielegnowac... jest jak jest

Fruwle według nauk spirytyzmu człowiek nie może się cofać w rozwoju. Może stanąć jego rozwój, ale nie może się cofać. W takim przypadku dalej jesteś uduchowiona :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wegetarianizm

Postautor: OneNight » 14 gru 2016, 09:11

Człowiek je, żeby żyć - a nie żyje, żeby jeść. Sama zmiana nawyków żywieniowych nie czyni z nikogo w magiczny sposób dobrego człowieka. Przykład: wegetarianie również są przestępcami w więzieniach, więc nici z tej teorii.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wegetarianizm

Postautor: neuron » 14 gru 2016, 09:27

OneNight pisze:wegetarianie również są przestępcami w więzieniach, więc nici z tej teorii.


nie , teoria jest dobra w założeniu ale na to nie ma reguły poprostu , człowiek jest nieprzewidywalny i to dlatego
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Wegetarianizm

Postautor: OneNight » 14 gru 2016, 09:33

No ale skoro jest taki dobry, bo nie je mięsa, to czemu trafił za kratki? Drugim przykładem jest radykalna odmiana islamu - oni też nie jedzą mięsa, a wysoko rozwinięci duchowo nie są, skoro za niewiarę potrafią zabijać.


Warzywa są zdrowe. Bez mięsa można się obyć, jeśli kogoś ono brzydzi. Jednak wg. mnie pychą zalatuje to, żeby poniżać z tego tytułu mięsożerców, a wegetarian traktować jak duchy wyższe.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 14 gru 2016, 11:48

Kto się wywyższa jest na niskim poziomie rozwoju :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm

Postautor: fruwla » 14 gru 2016, 19:08

OneNight pisze: Sama zmiana nawyków żywieniowych nie czyni z nikogo w magiczny sposób dobrego człowieka. Przykład: wegetarianie również są przestępcami w więzieniach, więc nici z tej teorii.

OneNight, rozumiem ze w Twoim zyciu nie bylo nawet jednej, tej najkrotszej (wiecej niz miesiac) fazy bezmiesnej....
Dlatego nie masz porownania i nie mozesz w tej kwestii opierac sie na wlasnym doswiadczeniu, ktore uwazam za niezbedne.
Oczywiscie, ze zmiana nawykow zywieniowych z powodu, uczulenia, cholesterolu,podagry, wysokiego cisnienia, otylosci itd. - nie uczyni z nikogo lepszego czlowieka, bo niby to z jakiego powodu ?

Przeciez w tych przypadkach chodzi przede wszystkim i jedynie o milosc wlasna. ;) ...nieprawdaz ?


Pozatym chcialam zapytac, jaka radykalna odmiane islamu, ktora zyje wegetariansko masz na mysli? Bo to dla mnie cos zupelnie nowego.
Z tego co wiem, wszystkim islamistom zabroniona jest jedynie :wieprzowina, padlina , krew i chyba tez niektore zwierzaki bez kopyt.

P.s.
zaznaczam, ze nie jestem wegetarianka
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 14 gru 2016, 22:24

Fruwla z cholesterolem to jedno wielkie oszustwo i nabijanie kasy firmom farmaceutycznym za sprzedaż statyn ludziom pozornie chorym.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm

Postautor: OneNight » 14 gru 2016, 23:09

Nie pamiętam nazwy. Muzułmanie nie jedzą mięsa i chodzi mi o tych, którzy w ośrodkach dla uchodźców mówią, że kasa którą otrzymują, to "jałmużna od niewiernych".

Był taki okres, w którym nie jadłem mięsa dłużej niż miesiąc - byłem wtedy dzieckiem. A dziecko było ze mnie nieznośne.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 15 gru 2016, 08:19

W stanie wojennym, to większość ludzi miało okres bezmięsny i to nie z własnej woli ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości