Pomoc dla Pani Ireny na święta

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: 000Lukas000 » 04 gru 2016, 21:49

Drodzy Spirytyści i sympatycy Spirytyzmu

Jako wolontariusz pomagam Pani Irenie z Bielska Białej. Jest to niepełnosprawna kobieta po 70. Kobieta przez cały czas z powodu choroby chodzi mocno zgarbiona. Nie może się wyprostować. Z informacji zebranych z interwizji w centrum dowiedziałem się że jest to jakiś zespół chorobowy ale nazwy nie pamiętam. W każdym razie bardzo jej to utrudnia życie codzienne, mimo to radzi sobie jak może. W pewien sposób chcąc poradzić sobie z normalnymi czynnościami jak śniadanie i kąpiel które dla nas nie stanowią problemu, goni się z czasem. Często idzie sprać dopiero koło godziny 4 bądź 5 nad ranem i śpi do 12 a potem walka zaczyna się na nowo. Nie raz byłem świadkiem jak osłabiona śniadanie jadła o 18. Mimo tych trudności kobieta jest bardzo miła i sympatyczna.
Mieszka w starym i niewyremontowanym mieszkaniu, popękane ściany pozbawione tynku i farby bo nie starczyło pieniędzy. Żeby się wykąpać, musi pierwsze nagrzać całą kuchnie połączoną z łazienką. Dopiero wtedy może się normalnie wykąpać.
Jest to osoba mocno wierząca i z tego co mi zdradziła posiada zdolność rozpoznawania duchów jak to sama określa. Jako spirytysta widzę że posiada wiedzę wykraczającą i często sprzeczną z stanowiskiem kościoła katolickiego. Wiedzę wskazującą na to że faktycznie jest medium widzącym i słyszącym. Wiadomo oczywiście że jej zdolności pod wpływem katolickiej percepcji świata są przedstawiane w taki a nie inny sposób.

Ja zdradziłem jej swoje zainteresowania, nie odrzuciła ich. Nawzajem dzielimy się wiedzą i spostrzeżeniami. Mówiłem jej trochę o tym czym zajmują się spirytyści i jak wspierają innych.
W Czwartek gdy byłem u niej, skrępowana, bo jak mówi nigdy takich rzeczy nie robi, powiedziała że Jezus się jej objawił (wiadomo, katolicka percepcja) i powiedział żeby się zwróciła o pomoc do nas, spirytystów.

Myślę że faktycznie mogło tak być, ale to nie istotne. Jest to dobra osoba, która zasługuje na pomoc. A nie ma nawet za co kupić obuwia na zimę, aktualne się jej rozpada i przemaka.
Więc drodzy spirytyści, jeśli chcecie z dobrego serca wspomóc panią Irenę na święta, to wysyłajcie pieniądze, tyle na ile możecie sobie pozwolić na
nazwa odbiorcy przelewu: Łukasz Grabski
konto o numerze
53 1142 0008 0000 1262 0016 4174
z dopiskiem w tytule „Dla Pani Ireny Hajdeckiej”.

Ja sam na pewno również dołożę ze 100. Ale każda 10 się przyda.

Uzbieraną kwotę do 18 przekażę Pani Irenie jako prezent świąteczny od wspólnoty spirytystów, jak sama by to określiła. :)

Suma zebranych środków oraz anonimowy wykaz wpływów zamieszczę oczywiście tutaj. Jak i za pewne podziękowania od Pani Ireny.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: Pawełek » 08 gru 2016, 14:00

Jak wygląda sytuacja Łukaszu? Udało się coś nazbierać?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: neuron » 08 gru 2016, 18:25

Pawełek pisze:Jak wygląda sytuacja Łukaszu



jak biblijnie
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: 000Lukas000 » 10 gru 2016, 14:31

No uzbieraliśmy już 600 złotych i do 18 zbieramy nadal. Właśnie dziś idę do pani Ireny pomóc jej z porządkami.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: Nikita » 10 gru 2016, 17:37

super...porzadny z Ciebie chlop...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: 000Lukas000 » 19 gru 2016, 10:24

Chłop jak chłop, jak dojdzie przekaz od ciebie to będzie koło 900+ Także pani Irena na pewno dostanie porządne wsparcie na święta.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: 000Lukas000 » 19 gru 2016, 10:36

Wykaz Wpływów na Konto

04.12.2016
50 zł
100 zł
05.12.2016
150 zł
10 zł
06.12.2016
50 zł
07.12.2016
30 zł
100 zł
18 zł
08.12.2016
86.28 zł
14.12.2016
200 zł
SUMA: 794.28

Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc dla Pani Ireny, a Irena podejrzewam też napisze podziękowania dla was. Dziś jak jeszcze wpłynie ode mnie drobny przelew wyrównujący do 800 pieniądze zostaną przekazane Pani Irenie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: 000Lukas000 » 21 gru 2016, 11:03

Pani Irena otrzymała już uzbierane 800 zł, była bardzo szczęśliwa bo ten zastrzyk finansowy ją dosłownie uratował. Jako że miała ostatnio podsumowanie i dopłatę do mediów to pieniądze które były zabezpieczeniem by otrzymać kolejną wpłatę z mopsu przepadły. I została by w styczniu tylko z 700 zł z emerytury. A tak nie dość że będzie miała zapewnione dalsze wpływy z mopsu to jeszcze jak sama mówi kupi sobie nową bieliznę i ciepłe buty na zimę a jeszcze zostanie na nieprzewidziane wydatki.

Będzie chciała napisać list w ramach podziękowań dla darczyńców który zamieszczę jak tylko go napisze.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pomoc dla Pani Ireny na święta

Postautor: 000Lukas000 » 22 gru 2016, 23:36

Życzenia i podziękowania dla wszystkich darczyńców które i wam mam przekazać. W załączniku postu.
Załączniki
IMG_20161222_233209.jpg
IMG_20161222_233209.jpg (1.65 MiB) Przeglądany 14028 razy
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała


Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości