Opętanie według spirytyzmu

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Opętanie według spirytyzmu

Postautor: czarnyMag » 29 mar 2017, 12:43

Jest taki wykład na YouTube - więc mam takie pytanie:

Skoro wszyscyśmy wedle swego stworzenia równi i według przekazów Kardeka duchami (nie ma demonów!) to opętujemy się na wzajem? I z Skąd autor wypowiedzi na YouTube czerpie swoje przekonanie? Z palca? :lol:
Ten młody człowiek/spirytysta powołuje się na początku swej wypowiedzi na prawo mojrzeszowe :lol: a potem na kościół katolicki :lol:
Czyli nie ma zielonego pojęcia o czymkolwiek poza tymi bredniami :lol:
A Wy co uważacie w temacie opętania?

Bo ten gostek (być może moderator forum spirytyz.pl jest ZIELONY! :lol: :lol: :lol:

Gdybasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo zielonego pojęcia nie masz o temacie swej wypowiedzi!

A skoro ten człowiek/spirytysta/być może czołowy mózg spirytyzmu tak bardzo gdyba na tak poważne tematy to czy przypadkiem ta cała filozofia nie ma podobne podstawy? Jeśli się mylę to bardzo proszę o sprostowanie bo ja zakładam, że facet nigdy nie przeżył tzw. opętania, ba nigdy nie widział - on po prostu gdyba! w oparciu o prawo Mojżesza :lol: i katolicyzm :lol: "opiera swój spirytyzm" :lol: A więc opieracie ten swój spirytyzm o katolicyzm i prawo Mojżesza???! No to super :D

Facet mówi (SPIRYTYSTA!) bo te kontakty mogą doprowadzić do " OPĘTANIA" - A papież powiedział Kardek jest OPĘTANY :lol:
Więc opiera się ten wypowiadający na YouTube o??? domniemanie prawdomówności ducha który gadał z medium Kardeka! :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: Krzysztoff » 29 mar 2017, 22:24

czarnyMag pisze:Jest taki wykład na YouTube - więc mam takie pytanie:

Skoro wszyscyśmy wedle swego stworzenia równi i według przekazów Kardeka duchami (nie ma demonów!) to opętujemy się na wzajem? I z Skąd autor wypowiedzi na YouTube czerpie swoje przekonanie? Z palca? :lol:

Rozejrzyj się wokół - ilu jest opętanych przez innych żyjących - polityków, guru itd - na rozkaz będą powtarzać z pełną powagą różne brednie, inni pójdą na rozkaz zabijać.
nie trzeba żadnej metafizyki żeby widzieć mechanizmy opętań


Jedna rzecz, mnie interesuje - skoro uważasz nauki spirtystyczne za fałszywe - to co robisz na tym forum ?
2-gie pytanie- skoro Jezus poprosił Ciebie żeby stała się jego wola , to jak myślisz , o co mu chodziło ? Jaka jest Jego wola ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: czarnyMag » 30 mar 2017, 08:25

Krzysztoff pisze:
czarnyMag pisze:Jest taki wykład na YouTube - więc mam takie pytanie:

Skoro wszyscyśmy wedle swego stworzenia równi i według przekazów Kardeka duchami (nie ma demonów!) to opętujemy się na wzajem? I z Skąd autor wypowiedzi na YouTube czerpie swoje przekonanie? Z palca? :lol:

Rozejrzyj się wokół - ilu jest opętanych przez innych żyjących - polityków, guru itd - na rozkaz będą powtarzać z pełną powagą różne brednie, inni pójdą na rozkaz zabijać.
nie trzeba żadnej metafizyki żeby widzieć mechanizmy opętań


Jedna rzecz, mnie interesuje - skoro uważasz nauki spirtystyczne za fałszywe - to co robisz na tym forum ?
2-gie pytanie- skoro Jezus poprosił Ciebie żeby stała się jego wola , to jak myślisz , o co mu chodziło ? Jaka jest Jego wola ?


Co robię na tym forum skoro uważam nauki spirytystyczne za fałszywe? Nie uważam za fałszywe (a szukam poprzez dociekliwość prawdy). Na innych forach wylatuje się za domniemanie inności - pozdrowiłem katolików na wstępie czymś w rodzaju "mój duch czuje u was pozytywne wibracje" i wyleciałem z odpowiedzią moderatora - "idź do diabła szatanie z tymi wibracjami" (zabugowali mnie za te słowa! (nie jest to żart - chodziłem na studiach do akademickiego "kółka" miłości czegoś tam i wiem jacy są "wrażliwi" na wszystko co nie pochodzi od księdza :)
A co do tej woli Jezusa - to jest niewyobrażalne (to co wtedy człowieka otacza - tego się nie da przełożyć, to jest takie...inne niewyobrażalne - nie da się przez to przejść samemu! Człowiek nagle zdaje sobie sprawę, że to co ma wypowiedzieć nie jest tym czym jest zwykła wypowiedź - film z życia przyszłości z dobrym zakończeniem i przeszłości potrafi przelecieć przez głowę jak w przypadku ludzi którzy przeżywali katastrofę). Taka wypowiedź nagle przerasta możliwości człowieka. Nagle jest nam potrzebny anioł/opiekun duchowy który nas wesprze. Zdajesz sobie sprawę co to znaczy przyjąć Jego wolę dla marnego człowieka który jest istotą prostą/nieskomplikowaną ? To cię nagle przerasta! A kiedy czujesz jak inny duch - duch wyższy którego Jezus ci zsyła kładzie np. na twym ramieniu swą dłoń (czujesz że daje ci wsparcie choć ta dłoń na ramieniu to tylko twój przekład ludzki) spływa na ciebie wtedy taka moc niewyobrażalna - i wtedy zaczynasz rozumieć, że wyrażenie Jego woli która nagle jest tożsama z twoją wolą nie jest tym co ludzie wyrażają mówiąc to zdanie!

Jego wolą było bym mu zawierzył bez reszty i przyjął Jego wolę za dobro (a On mógł mieć wolę śmierci).
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: czarnyMag » 30 mar 2017, 11:21

Ja Szatanista/Lucyferian który na sobie przerabiał "opętanie" się po prostu Was Drodzy Spirytyści którzy gdybają PYTAM!
Czym według "spirytyzmu" który nie wierzy w demony ani w diabła - JESAT O P E N T A N I E?! :twisted:

Autor swej wypowiedzi BREDZI! w oparciu o teorię dwóch religii - A Ja czarnyMagt AMON pytam "nieśmiało" - czym jest owe opętanie według filozofii Kardeka ?!

NIE WIECIE! Dlatego się jeszcze nie porwaliście na PRAKTYKĘ wezwania zwykłego ducha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za nim wylecę Krzysztoff - KARMA jest dla niewolników! (a niewolnicy zostaną wywaleni z tej planety - własne okowy - ich okowy będą ich karmą! :twisted: A na Planecie Ziemia obecnie nie ma miejsca dla KURY!

Ten młody człowiek który się wypowiada na youtube to "Konrad" prawda?
Czemu nie miałby się ze mną z skonfrontować? Jego wiedza pochodzi od jego umysłu a moja od doświadczeń które zlały ograniczenia typu blokada umysłu w postaci strachu! Czemu On ma mieć rację, że opiera się o ograniczenia które go blokują?
Oczywiście SPIRYTYZM zakłada to a to a to co zakłada jest świętością dla forum które założono pod wyznanie na którym się wszystko opiera - a skoro tu jesteś i pytasz to czemu tu jesteś gdy My wierzymy DEMONOM które Nas inspirują?

Jeśli sprawa tak wygląda - to naprawdę zabłądziłem! Chyba powinienem się zwinąć? Już się zwijam - drodzy Bracia (Wasz Prymat Wasze Forum!)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: Krzysztoff » 30 mar 2017, 20:55

czarnyMag pisze:Jego wolą było bym mu zawierzył bez reszty i przyjął Jego wolę za dobro (a On mógł mieć wolę śmierci).


"przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali"

Może już czas żebyś zaczął na poważnie studiować (i stosować) nauki Jezusa ? W nich jest Jego wola
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: Krzysztoff » 30 mar 2017, 22:05

czarnyMag pisze:Ja Szatanista/Lucyferian który na sobie przerabiał "opętanie" się po prostu Was Drodzy Spirytyści którzy gdybają PYTAM!
Czym według "spirytyzmu" który nie wierzy w demony ani w diabła - JESAT O P E N T A N I E?! :twisted:

Autor swej wypowiedzi BREDZI! w oparciu o teorię dwóch religii - A Ja czarnyMagt AMON pytam "nieśmiało" - czym jest owe opętanie według filozofii Kardeka ?!

NIE WIECIE! Dlatego się jeszcze nie porwaliście na PRAKTYKĘ wezwania zwykłego ducha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Powtarzasz to samo w co 2-gim poście. Możesz odszukać wypowiedzi Zbyszka (nick Zbyszek), który uczestniczy na codzień w spotkaniach mediumicznych .

Możesz poszukać relacji tysięcy spirytystów którzy praktykują na całym świecie uwolnienia od opętania (na portalu spirytyzm też są)
to że piszesz że jest to wiedza książkowa - jest niepoważne
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: czarnyMag » 03 kwie 2017, 13:21

Krzysztoff pisze:
czarnyMag pisze:Jego wolą było bym mu zawierzył bez reszty i przyjął Jego wolę za dobro (a On mógł mieć wolę śmierci).


"przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali"

Może już czas żebyś zaczął na poważnie studiować (i stosować) nauki Jezusa ? W nich jest Jego wola


Ale Jezus nie mógł nic zrobić gdy wypatrzano jego słowa pisząc po jego śmierci Ewangelię. Ja też nie mam mocy oddzielenia kłamstwa od prawdy! Jestem tylko człowiekiem który narodził się po Nim! Dlatego muszę Go wciąż prowokować by On sam oddzielił kłamstwo od prawdy kierując Mnie! Rozumiesz? Musisz gdy masz wątpliwość "wejść Mu" w drogę! Inaczej się nie dowiesz prawdy!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: czarnyMag » 03 kwie 2017, 13:39

Krzysztoff pisze:Powtarzasz to samo w co 2-gim poście. Możesz odszukać wypowiedzi Zbyszka (nick Zbyszek), który uczestniczy na codzień w spotkaniach mediumicznych .

Możesz poszukać relacji tysięcy spirytystów którzy praktykują na całym świecie uwolnienia od opętania (na portalu spirytyzm też są)


Ale od kogo uwalniają? (mnie to interesuje bo spirytyści nie wierzą w demony! Uwalniają od duchów które prowadzą wcielonego - takich jak on - on jest we mgle ale oni już nie).

Krzysztoff pisze:to że piszesz że jest to wiedza książkowa - jest niepoważne


Ale spirytyści czerpią od takich jak "ja"! bo sami tylko czytają i wysnuwają wnioski! Zaprzecz i podaj własne doświadczenie z duchem!
Jakie by ono nie było to jest to PRAKTYKA! A Ty czerpiesz z książki! Nad wszystkimi "książkami jest Biblia" - a ją napisali ludzie którzy pławią się obecnie w luksusie pouczając innych! Cóż ktoś musi robić by ktoś leżał :twisted:

A więc co to za "opętanie" według spirytyzmu? Że Jezus który mnie przekierował z Satanisty który zwątpił w życie na takiego który nagle uwierzył w tegoż Jezusa ale nie uwierzył w nikogo poza Nim - uwierzył bo coś co współczesna nauka identyfikuje jako trup stało się życiem w trójnasób - i co to zmieniło?! Wy nadal nie wierzycie! Jeden z samego dna uwierzył a miliony nadal idą w przepaść bo oni nic nie widzieli - ale oni są nagle gotowi "egzorcyzmować" w oparciu o swoją niższość - w końcu każdy może złamać każdego" :twisted:

ale to tylko dowodzi Waszej CIEMNOTY! (nie każdego spirytysty ale każdego któremu wpadło do głowy egzorcyzmowanie Mnie :lol:

Wiesz co "Krzysztoff"- będziesz sobie żył na planecie Ziemia (będziesz się odradzał tu) aż sam siebie nie przekonasz że już nie jesteś zbrukany! Ale ty już teraz jesteś czysty! - Kajdany Twe to Twoja własna interpretacja!!! :lol: Bóg Ci nic nie narzuci - bo Ci wierzy (dał Ci wolną wolę która to wola sama Cię z spęta w oparciu o Twą interpretacje)!

A więc duch niższy i duch wyższy to Twoja własna interpretacja tak jak opętanie to własne ograniczenie ducha które sam sobie narzuca w oparciu o swój umysł :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: OneNight » 03 kwie 2017, 15:40

Spirytyzm nie wyklucza istnienienia demonów, ale nazywa je duchami niskimi. A opętanie wg. spirytyzmu to stan, w którym się znajdujesz - fascynacja. No chyba, że to kryzys wieku średniego.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: Krzysztoff » 04 kwie 2017, 22:36

czarnyMag pisze:
Krzysztoff pisze:Powtarzasz to samo w co 2-gim poście. Możesz odszukać wypowiedzi Zbyszka (nick Zbyszek), który uczestniczy na codzień w spotkaniach mediumicznych .

Możesz poszukać relacji tysięcy spirytystów którzy praktykują na całym świecie uwolnienia od opętania (na portalu spirytyzm też są)


Ale od kogo uwalniają? (mnie to interesuje bo spirytyści nie wierzą w demony! Uwalniają od duchów które prowadzą wcielonego - takich jak on - on jest we mgle ale oni już nie).


Tak , są różne opętania : wcielony - wcielony , odcieleśniony - odcieleśniony, odcieleśniony - wcielony , autoopętanie ...
Gdy guru oddziałuje na członków sekty - to jest właśnie opętanie

czarnyMag pisze:
Ale spirytyści czerpią od takich jak "ja"! bo sami tylko czytają i wysnuwają wnioski! Zaprzecz i podaj własne doświadczenie z duchem!

Ja w seansie spirytystycznym uczestniczyłem jako kilkunastolatek - naprawdę nic nadprzyrodzonego , nie ma się czego bać
Co do okultyzmu - też się tym fascynowałem przez pewien czas - naprawdę - szkoda słów
Potem się uspokoiłem - czego i Tobie życzę , nauki Jezusa czekają
Teoria , że ewangelia została napisana przez "złych ludzi" to wygodna wymówka - żeby nic nie robić

Czytaj Ewangelię - raz dziennie i obserwuj jak się czujesz podczas czytania tej księgi.
powodzenia - nie spróbujesz - nie dowiesz się
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości