Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Grzegorz » 09 kwie 2017, 20:33

Witam serdecznie jestem ciekaw państwa opini na temat Robert Aleksander Gajdzinski którego można znaleźć na YouTube wpisując dyktowania ludzi w duchu. Na pierwszy rzut oka wszystko ok lecz ma odmienne zdanie od książki allana kardeca na temat aborcji np. Druga sprawą które mnie trochę nurtuje są dyktowania samego Jezusa który twierdzi że jest Bogiem a nie synem jak też fakt który Pan Aleksander opowiada iż jest w posiadaniu części nowej bibli. Serdecznie dziękuję za wasze opinie i pozdrawiam.
Grzegorz
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:22

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Nikita » 09 kwie 2017, 21:12

Witam ...Ja sledze od samego poczatku wszytskie spotkania w Niezaleznej Telewizji jak u Michela Rachel z panem Gajdzinskim. Zamowilam sobie jego ksiazki i juz jedna przeczytalam.
Nie powiem, ze wierze we wszytsko ale bardzo lubie te spotkania z panem Gjadzinskim bo to Taki ciekawy i inteligentny czlowiek i robi naprawde dobre wrazenie. Same przekazy sa dosc kontrowersyjne ale byc moze prawdziwe. Nie wiem...w kazdym razie warto je poczytac i sie do nich odniesc.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Pawełek » 09 kwie 2017, 21:24

Witaj Grzegorzu,
Grzegorz pisze:Druga sprawą które mnie trochę nurtuje są dyktowania samego Jezusa który twierdzi że jest Bogiem a nie synem

Nie do końca wiem co konkretnie miałeś na myśli to pisząc, jednak jeśli chodzi o spirytyzm to uważa się Jezusa za najwyższego - moralnie oraz intelektualnie - ducha, który wcielił się na naszej Ziemi, aby przekazać nam konkretne nauki moralne i to jak mamy postępować, aby się rozwijać.

Co do tego, że Jezus jest uznawany za Boga to nawiązuje to do chrześcijańskiego dogmatu trójcy świętej, który mówi o tym że Bóg jako byt, jest jeden, ale istniejący jako trzy osoby: ojciec, syn i duch święty.

Pozdrawiam,
Paweł.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Grzegorz » 09 kwie 2017, 21:43

Ciekawi mnie jeszcze jedno czy jest prawdą że dyktowania są tylko od dobrych duchów ponieważ komunikować możemy się zarówno ze złymi jak i dobrymi?
Grzegorz
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:22

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Pawełek » 09 kwie 2017, 21:46

Grzegorz pisze:Ciekawi mnie jeszcze jedno czy jest prawdą że dyktowania są tylko od dobrych duchów ponieważ komunikować możemy się zarówno ze złymi jak i dobrymi?

Tak. Każdy przekaż trzeba przeanalizować, aby stwierdzić z jakiego źródła pochodzi.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Grzegorz » 09 kwie 2017, 21:57

Dokładnie tak było napisane w księdze duchów a skoro znalazłem nieścisłości tak jak temat aborcji więc ciekawią mnie opinie innych. Ciekawy jest też temat części nowej bibli jaką podobno cześć posiada jeśli jest to prawda w moim odczuciu w krótkim czasie powinien się zgłosić ktoś posiadający resztę jak i sama ta informacja powinna szybko obiec świat. Martwi mnie jedynie to iż informacje te wszystkie mogą być fałszywe z dwóch powodów pierwsza może to być po prostu oszust a druga iż mógł paść ofiarą złych duchów zartownisiow. Tak czy siak będę obserwować Pana Roberta z ciekawości wydarzeń
Grzegorz
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:22

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Nikita » 10 kwie 2017, 08:37

Pan Gajdzinski jest spadkobierca Dyktowan. On tego ani nie napisal a ni nie byl medium. Medium byla Pani Halina Noell. On tylko od jakiegos czasu zaczal jej pomagac w tym. A potem odziedziczyl po jej smierci te wszytskie Dyktowania i teraz chce to upublicznic.

Pani Halina miala Dar mediumiczny, dzieki czemu duchy przychodzily do niej i dyktowaly jej przekazy. Nazbieralo sie tego bardzo duzo. Tysiace przekazow od wielu wielu Duchow.

Czy pod te znane nazwiska nie podszywaly sie inne duchy...tego oczywiscie nie mozemy wiedziec....ale moim zdaniem warto jest sie zapoznac z tymi przekazami.

Co mi sie podoba, ze z przekazow wynika, ze BOG to nie tylko Ojciec ale i Matka. Jezus to nie syn Bog ale sam Bog. Bog nie posylal swojego syna na cierpienie ale sam sie wcielil na Ziemi aby pomoc ludzkosci. Biblia zostala swiadomie i nieswiadomie pozmieniana, tekze nie znamy jej oryginalnego tekstu dzis.

Z przekazow tez wynika, ze nie mozemy winic Boga za nasze cierpienie. Bo Bog jest Miloscia i Dobrocia. A nasze cierpienie wynika z naszego postepowania w imie zasady: jak posiejesz tak zbierzesz. Nie mozemy wiec mowic: Boze dlaczego mi to zeslales na mnie , albo dlaczego zabrales mi dziecko, matke itd...... To nie Bog zsyla na ludzi smierc i cierpienie ale wynika to z naszej karmy.

Takie prawo ustanowil i ono poprostu dziala w tym swiecie...tak jak dzialaja prawa fizyczne tak dziala prawo moralne i karmiczne.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Grzegorz » 10 kwie 2017, 15:31

Droga pani Nikita dobrze wiem co mówił ponieważ widziałem wszystkie jego filmiki i prawie w każdym jest to samo. Konkretnie chodzi mi o różnice w kwestii aborcji, druga sprawa kwestia homoseksualistów, i trzecia ostatnia sprawa kwestia nowej bibli z całą resztą się zgadzam. Interesują mnie opinię na te pytania,oraz kwestia czy pani Noel mogła być oszukana przez duchy czy jest tak jak mówi pan Robert że tylko dobre duchy mogą dyktowac.
Grzegorz
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:22

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Nikita » 10 kwie 2017, 20:02

Jesli chodzi o aborcje to podone zdanie miala Helen Wambach, ktora wprowadzala ludzi w hipnoze i oni opowiadali jej o poprzednich wcieleniach...wynikalo z nich, ze duch wciela sie w cialo dzeicka dopiero w czasi porodu. Spirytyzm uznaje, ze aborcja jest grzechem. Ja mysle, ze nie powinno sie dokonywac pochopnie aborcji ale napewno sa sytuacje kiedy jest to jedyny ratunek.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Opinie na temat Robert Aleksander Gajdzinski

Postautor: Zbyszek » 10 kwie 2017, 21:06

Duch/Ciało Duchowe/ łączy się z zarodkiem- nowym ciałem od samego początku, gdyż to on nadaje materii która powstaje kształtu swoja własną energia, Formuje ja od pierwszych dni dostosowując ja odpowiednio do swoich potrzeb. Wiadomo jest połączony z nowym ciałem, ale nie przebywa w nim bez przerwy. Całkowita asymilacja nowego ciała następuje w dniu urodzenia. Badania dowodzą ze noworodek będąc jeszcze w brzuchu matki zaczyna odbierać impulsy zewnętrzne które wpływają na jego rozwój.
Spirytyzm nie uznaje niczego za grzech, powiem więcej słowo grzech nie istnieje w słownictwie Spirytystycznym. Słowo to jest wymysłem rożnych religii. Aborcja w Spirytyzmie uznawana jest za nieodpowiednia moralnie. Podczas niej, zabiera się duchowi, który się może narodzić, okazje do rozwoju i wpływa na niego bardzo negatywnie. Duch taki, może później, pozostać przy niedoszłej matce, szkodząc jej. Jesteśmy jeszcze bardzo prymitywni i nasze spojrzenie na świat, wynika właśnie z tego. Odbieramy różne rzeczy według własnego rozumowania nie zdając sobie sprawy ze nie mamy racji. Walczymy z różnymi przeciwnościami, niedoskonałościami, Aborcja jedzeniem mięsa, posiadaniem w domu zwierząt, kiedy tak naprawdę zabieramy im wolność. W przyszłości wszystko to się zmieni, musimy być wyrozumiali w stosunku do osób, mniej rozwiniętych moralnie, gdyż tylko czas to wszystko zmieni. Obecnie jeszcze nie jesteśmy przygotowani, by wszystko to, pokierować w dobrym kierunku. Dlatego czeka nas, jeszcze dużo pracy, z nasza własną niedoskonałością.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości