Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Mirek » 05 wrz 2015, 12:30

Wiatr1000 pisze:Mirek 2 przykazanie i tak jest skrócone i wyznawane przez większość ludzi i nawet kapłanów. Co dziwne to kapłani sami nie stosują się do tych przykazań. Gdyby tak było znikły by kulty Jezusa i Maryi a także wszelkiej maści symbolika ;)

Świat chrześcijański by się zmienił i ludzie w nim żyjący gdyby sami kapłani bardziej stosowali się do dekalogu lub nawet pierwszych 3 przykazań niż straszyli i nie wiadomo co jeszcze.

Zgadzam się że Ego jest najgorsze i nim kierując się bardziej stawiamy siebie nad dobro reszty. Jednak, żyjemy teraz w takich czasach, że trzeba być ostrożnym. Ja wychodzę z zasady , żeby mnie się wychylać nawet z pomocą, chyba, że ktoś o to prosi i jeśli możemy i mamy możliwość. Bardziej jeśli Ego zastąpimy skromnością w posiadaniu i pragnieniu. Wtedy mniej pragnąc nad zamiar i potrzebę mniej będzie rosło i ego i nasze wybujałe ambicje itd.

Gdy wierni zaczną się stosować do przykazań, znikną kapłani.
Ego jest nam potrzebne do funkcjonowania na Ziemi. Nadmierne jego rozbudowanie jest niebezpieczne.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 26 paź 2015, 04:02

danvue pisze:Myślę, że nie jest to sprawa genów, ale zażyłości pomiędzy duszami.
Ja z moją przyjaciółką nie jestem spokrewniony, a kilkukrotnie zdarzyło się tak, że czułem (bardzo, bardzo mocno) jej uczucia w czasie, kiedy przeżywała coś mocno - pomimo tego, że nie powinienem nawet o tym wiedzieć, pomimo tego, że nawet o niej wtedy nie myślałem. To jedne z tych przypadków, które realnie potrafią potwierdzić mój światopogląd. ;)
Ta był by przykład telepati ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 18 kwie 2017, 10:49

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: czarnyMag » 18 kwie 2017, 10:53

Negatywne emocje są w każdym z Nas! One po prostu są! :lol: A to że ktoś stara się je zbagatelizować i "wrzucić do parteru" to tylko oznacza, że duch wcielony coś próbuje tworzyć w oparciu o mózg którego odebrał - tylko, że po śmierci mózg wypada i zostaje pustka - Wasze osiągnięcia :lol: WY pozostajecie (obnażeni poza mózgiem :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Nikita » 21 kwie 2017, 10:02

Jasne, ze czlowiek posiada cala game emocji i ma do nich prawo. czlowiek ma prawo sie pozloscic, pogniewac itd. Gorzej jesli sie te emocje choduje czy pielegnuje...gdy staja sie one przyzwyczajeniem, np przyzwyczajenie do narzekania, do biadolenia, do osadzania i krytykowania.... Ja mysle, emocje sa i sa one nam potrzebne ale umysl musi byc pod nasza kontrola a nie
na odwrot. Dlatego wlasnie obserwacja umyslu i wlasnych mysli i emocji jest wazna aby miec nad nimi kontrole.
Jest taka dobra i prosta metoda podana przez Uzdrowiciela Bruno Gröning aby co wieczor pomyslec nad minionmy dniem i pomyslec sobie : co uczynilem dobrego co zlego....jak myslalem....i co powinienem zrobic lepiej....czyli poprostu zrugac sie za zle nawyki myslowe i dzialanie i´zmienic to...

Hansel jesli atakuja Cie negatywne mysli i emocje to moze byc tak, ze poprzez czesto i nawykowe zle myslenie wychodowales sobie tzw. "cialo bolesne", czyli chmure negatywnych wibracji, ktora Cie otacza i atakuje. Ja tez to mialam wiec wiem o czym mowie. Mi sie udalo z tego wyjsc poprzez praktyki duchowe ....szczera modlitwa, medytacja i inne praktyki rozrosza te chmury negatywnej energii...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 21 kwie 2017, 14:56

Nikita pisze:
Hansel jesli atakuja Cie negatywne mysli i emocje to moze byc tak, ze poprzez czesto i nawykowe zle myslenie wychodowales sobie tzw. "cialo bolesne", czyli chmure negatywnych wibracji, ktora Cie otacza i atakuje. Ja tez to mialam wiec wiem o czym mowie. Mi sie udalo z tego wyjsc poprzez praktyki duchowe ....szczera modlitwa, medytacja i inne praktyki rozrosza te chmury negatywnej energii...
TO możliwe najgorsze jest ro że to ma formę takiego jakby błędnego koła czy też samonapędzającego się problemu
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Hansel » 28 kwie 2017, 11:40

Generalnie to jest tak że czasami mam takie napady agresji i rożne złe myśli mnie dręczą. Jak myślicie jak najlepiej sobie z czymś takim radzić ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: czarnyMag » 28 kwie 2017, 12:42

Hansel pisze:Generalnie to jest tak że czasami mam takie napady agresji i rożne złe myśli mnie dręczą. Jak myślicie jak najlepiej sobie z czymś takim radzić ?


Pisano Ci to już - musisz się pomodlić a następnie pocałować krzyż. Kiedy ostatnio całowałeś krzyż? W każdym bądź razie jak pocałujesz ten krzyż to możesz być spokojny i szukać dalej powodów swych nastrojów.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: odnowa » 28 kwie 2017, 14:36

Hansel pisze:Generalnie to jest tak że czasami mam takie napady agresji i rożne złe myśli mnie dręczą. Jak myślicie jak najlepiej sobie z czymś takim radzić ?

Znalazłem coś takiego:
"Uwolnij się od gniewu" - Alubomulle Sumanasara
http://allegro.pl/uwolnij-sie-od-gniewu ... 35451.html
i
"Jak walczyć z duchem gniewu, smutku, acedii, wyniosłości i pychy" - Józef Augustyn SJ
http://allegro.pl/jak-walczyc-z-duchem- ... 05924.html
Ale czy pomogą? Nie wiem, nie czytałem ale być może w niedalekiej przyszłości przeczytam bo też mam problemy z gniewem.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: odnowa » 29 lip 2017, 16:44

Zauważyłem że dziękując za zdarzenia które wywołują we mnie gniew, ten gniew zostaje uśmierzony. Dziękuję również za napięcia w klatce piersiowej powiązane z gniewem i jakoś to działa. Nie wiem na jak długo, ale będę starał się przypominać sobie o utrzymywaniu postawy wdzięczności za to co mi się przytrafia.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości