Islam

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Islam

Postautor: stefan12 » 09 sty 2016, 23:00

Wszystko idzie zgodnie z planem ISIS.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Islam

Postautor: Nikita » 10 sty 2016, 12:42

Prawo karmy dziala...kiedys kolonizatorzy nakradli sie a teraz musza oddac. :mrgreen:
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: Nikita » 10 sty 2016, 13:13

Spoko wiem jak bylo za komuny...juz swoje lata mam i troche wiem...ale powiem Ci , ze na Zachodzie tez nie taki miod. Ze nie wszyscy sa tacy bogaci i ze tez trzeba duzo i ciezko pracowac na powszedni chleb. Mieszkam na Zachodzie wiec wiem jak jest.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: stefan12 » 10 sty 2016, 14:25

Podzielam twój wstyd...
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Islam

Postautor: Nikita » 10 sty 2016, 17:45

W katolicyzmie i wogole chrzescijanstwie tez sa nurty mistyczne i jezeli cos mialoby zastapic katolicyzm to pewnie to. Sufizm tez jest ciekawy ale wywodzi sie z innego kregu kulturowego. Wogole patrzac na te nasza cywilizacje ma sie wrazenie, ze katolicyzm poszedl w zlym kierunku, Islam poszedl w zlym kierunku, medycyna poszla w zlym kierunku...dopoki nie wzrosnie swiadomosc na sklale masowa to bedzie co jest...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: stefan12 » 18 sty 2016, 08:59

Davidius pisze:NIKITO

Dużo racji w tym co piszesz ale ja nie miałem na myśli SUFIZMU TRADYCYJNEGO TYPOWO ISLAMSKIEGO a

ZACHODNI ZAKON SUFI założony przez Mistrza HAZRAT INAYAT KHAN który SUFIZM dostosował do Kultury Zachodniej i nadał mu typowo Europejskie Cechy .


Ty piszesz w jakimś wirtualnym świecie, bo nie zauważyłem byś coś o Sufiźmie pisał w tym wątku?
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Islam

Postautor: Nikita » 18 sty 2016, 12:36

Davidius masz racje: wlasciwie wszytskie religie swiatowe wywodza sie ze Wschodu. Nasze wierzenia slowianskie czy germanskie czy indianskie zostaly wierzeniami lokalnymi. Ale to wlasnie tam na Wschodzie przyszly te wielkie dusze, ktore pokazaly nam droge i prawde jak Jezus czy inni wielcy swieci i prorocy. Na Zachodzie mamy cywilizacje techniczna aWschod ma do zaoferowania Duchowowsc...Dlatego ja talze interesuje sie Wschodem. O sufizmie malo wiem. W Poznaniu byli takze wyznawyc sufizmu. Zanlam jednego goscia. Podobno fajnie tancza i wpadaja w trans w czasie tancow... :)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Islam

Postautor: atalia » 18 sty 2016, 13:40

Ten taniec to po prostu wirowanie ze specyficznym układem dłoni. Rzeczywiscie jest to szybkie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Islam

Postautor: Hansel » 15 mar 2016, 11:11

,,Dlaczego Jan Paweł II pocałował Koran? Zaskakujące wyjaśnienie egzorcysty!

Zaskakujące słowa księdza egzorcysty Aleksandra Posackiego o islamie: „wbrew wielu katolikom KK nie uznaje dziś islamu za religię szatana, ale wielką religię, gdzie są ziarna prawdy i świętości. Dlatego św. Jan Paweł II całował KORAN jako świętą Księgę....” – napisał na Facebooku.

Ks. Posacki pisał tak przy okazji liturgicznego wspomnienia Eulogiusza z Kordoby, patrona dialogu z islamem – świętego i męczennika. Wspomnienie to przypadało 11 marca.

Oto cały wpis ks. Aleksandra Posackiego:

„ISLAM jest WYZWANIEM, zwłaszcza tam, gdzie chrześcijaństwo zwietrzało, a katolicyzm wypłowiał.

Trzeba szukać KRYPTOCHRZEŚCIJAŃSTWA W ISLAMIE i tym samym pobudzać chrześcijan do większej gorliwości, co będzie korzystne i dla chrześcijaństwa i dla islamu - i dla ich wzajemnego dialogu i współpracy...

Wbrew wielu katolikom KK nie uznaje dziś islamu za religię szatana, ale wielką religię, gdzie są ziarna prawdy i świętości. Dlatego św. Jan Paweł II całował KORAN jako świętą Księgę....

Jutro wspomnienie Eulogiusza z Kordoby, patrona DIALOGU Z ISLAMEM (ur. w Kordobie, zm. 11 marca 859 tamże). Był to ksiądz, męczennik chrześcijański i - obecnie -święty Kościoła katolickiego.

Pochodził za szlacheckiej rodziny. Ukończył szkołę przy kościele św. Zoila w Kordobie, a po odebraniu święceń kapłańskich został jej kierownikiem. Był więziony w czasie prześladowań chrześcijan (850 roku). Po odzyskaniu wolności został wybrany arcybiskupem Toledo. Powtórnie uwięziony przez muzułmanów i ścięty nie dożył konsekracji.

Św. Eulogiusz pozostawił po sobie Pamiętniki Świętych (Memoriale Sanctorum) będące zapisem męczeństwa grupy chrześcijan zamordowanych w 853 roku i egzortę poświęconą męczennicom Florze i Marii straconym 24 listopada 851 roku.

Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 11 marca”.

Aleksander Posacki SJ należy do najbardziej znanych polskich egzorcystów. Jest także cenionym profesorem i wykładowcą, autorem poczytnych książek.

„30 października 2013 kuria Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego poinformowała, iż prowincjał o. Wojciech Ziółek SJ zakazał o. Posackiemu publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach oraz prowadzenia działalności duszpastersko-rekolekcyjnej.

Prowincjał nie podał dokładnych przyczyn swojej decyzji, ograniczając się do stwierdzenia, iż zakaz ma "dać mu czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym".

Od 2014 pracuje jak wykładowca w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym oraz jako wikariusz (spowiednik, kaznodzieja) w Parafii katedralnej Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej - Matki wszystkich narodów w Karagandzie” – czytamy w Wikipedii.

Może warto wziąć sobie do serca słowa tego kapłana i okazywać więcej miłości bliźniemu, także temu, którym może być naszym nieprzyjacielem. Tak postępowało wielu świętych i błogosławionych nie tylko św. Eulogiusz, ale także bł. Karol de Foucauld.

http://www.fronda.pl/a/dlaczego-jan-paw ... 67816.html



Wiecie może od kiedy Posackiemu cofneli zakaz wypowiadania się w mediach ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Islam

Postautor: Hansel » 25 maja 2017, 13:41

Pierwotnie islam pełnił ważną rolę dla cywilizacyjną - https://www.youtube.com/watch?v=F5v-oxMLD7w
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości