Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Pawełek » 01 sie 2017, 08:38

moyen pisze:Tak już mam że pomagam bezinteresownie ,ale nie dziwi mnie to że ludzie węszą wszędzie podstęp...taki dzisiejszy świat tacy ludzie.....ale wiarę bynajmniej Ja mam właśnie w tą bezinteresowną miłość do bratnich dusz. Bezgraniczna miłość jest piękna jest cudem na tym jakże trudnym świecie ,każdemu życzę aby zaznał takowej bezinteresownej miłości w czystej postaci takiej którą dajesz ale i możesz otrzymać.

Od zawsze odczuwałeś taką miłość, czy się jej w pewien sposób "nauczyłeś"?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: moyen » 01 sie 2017, 08:58

Zawsze we mnie było jest i będzie empatia , lecz miłość która jest teraz , jest świadomą. Są to lata mojego życia które nie zawsze były po prostu dobre dla mnie. Gdy człowiek sobie uświadomi czym jest dusza , jakie ma znaczenie oraz drogę wszystko zaczyna nabierać logicznego sensu. Ale najważniejsze na samym początku to pokochać Siebie( Nie egoistycznie) zaakceptować, zrozumieć, przyznać się do błędów przed samym sobą, bo nie ma ludzi idealnych i nie będzie. Każdego dnia walczę ze swoimi słabościami by być lepszą osobą.
moyen
 
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2016, 08:04

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Pawełek » 01 sie 2017, 09:09

moyen pisze:Zawsze we mnie było jest i będzie empatia , lecz miłość która jest teraz , jest świadomą. Są to lata mojego życia które nie zawsze były po prostu dobre dla mnie. Gdy człowiek sobie uświadomi czym jest dusza , jakie ma znaczenie oraz drogę wszystko zaczyna nabierać logicznego sensu. Ale najważniejsze na samym początku to pokochać Siebie( Nie egoistycznie) zaakceptować, zrozumieć, przyznać się do błędów przed samym sobą, bo nie ma ludzi idealnych i nie będzie.

A gdy sobie ją uświadomiłeś, to poczułeś jakąś zmianę? Poczułeś, że to właśnie "miłość"? Jeśli tak - to jak się wtedy czułeś? Co odczuwałeś?

moyen pisze:Każdego dnia walczę ze swoimi słabościami by być lepszą osobą.

Pięknie powiedziane.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: moyen » 01 sie 2017, 09:19

Trudno opisać słowami ponieważ jest wiele składowych, na pewno spokój ducha uczucie wewnętrznego wyciszenia oraz brak podświadomych obaw o których wcześniej nie miało się pojęcia. Wybaczenie z , którym moja dusza się męczyła to było najtrudniejsze ale bardzo oczyszczające. Dające dużą wolność duszy.
moyen
 
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2016, 08:04

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Pawełek » 01 sie 2017, 09:28

moyen pisze:Trudno opisać słowami ponieważ jest wiele składowych, na pewno spokój ducha uczucie wewnętrznego wyciszenia oraz brak podświadomych obaw o których wcześniej nie miało się pojęcia. Wybaczenie z , którym moja dusza się męczyła to było najtrudniejsze ale bardzo oczyszczające. Dające dużą wolność duszy.

A to kiedy sobie uświadomiłeś tą miłość, to był to po prostu zwykły dzień? Tak po prostu pewnego dnia sobie to uświadomiłeś? Czy przed tym zastanawiałeś się nad sobą, medytowałeś może, modliłeś, czy może czytałeś jakąś książkę? Czy były jakieś wydarzenia w Twoim życiu, przez które sobie tą miłość uświadomiłeś?

Wybacz, że tyle pytam, ale jestem bardzo ciekawy :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: moyen » 01 sie 2017, 09:41

Nic nie dzieje się bez przyczyny ,nie wchodząc w szczegóły była to parszywa noc w samotności, żalu i przemyśleń i po tym całym stłamszeniu wszystko ułożyło się w jedną całość tak zwane oświecenie umysłu. Przełomowe było wybaczenie duszą właśnie tym żyjącym na ziemi , to dało mi siły i uwolniło uświadamiając że nie jestem ideałem i inni również.
moyen
 
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2016, 08:04

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: Ryszard » 01 sie 2017, 22:32

:)
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: fruwla » 02 sie 2017, 10:14

Sama miloscia, nawet ta najbardziej wzniosla i czysta, oraz przebaczeniem, nawet tym najglebszym i prawdziwym
nie jest mozliwym radzic sobie ze wszystkimi negatywnymi emocjami.
Moze z ich jakas czescia, zgadzam sie. A co z reszta?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: moyen » 02 sie 2017, 10:42

Zgadzam się .....
Gdyby mieszkać jak pustelnik to jak najbardziej człowiek jest w stanie wyzbyć się negatywnych emocji ,ale że jesteśmy tu i teraz i trwamy chcąc czy nie w relacjach międzyludzkich nie wyzbędziemy się emocji zarówno tych dobrych jak i tych złych.
Dlatego Ja Każdego dnia walczę ze swoimi słabościami by być lepszą osobą.
moyen
 
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2016, 08:04

Re: Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami

Postautor: moyen » 02 sie 2017, 10:50

Jestem o krok do przodu i trwam w postanowieniu które obiecuje swojej osobie. Pozostawienie pewnych spraw relacji daleko w tyle bardzo w tym pomaga. Ale To jest przykład z mojego życia , a jak wiadomo ludzie są przeróżni jednym może pomoże inny się zastanowi kto wie.....
moyen
 
Posty: 23
Rejestracja: 27 paź 2016, 08:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości