Hipnoza regresyjna

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: kakofonia myśli » 06 sty 2014, 21:21

Nikita, a mogłabyś coś więcej o tym doświadczeniu opowiedzieć? Oczywiście na ile możesz się z nami podzielić :)
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: Nikita » 06 sty 2014, 22:31

Jasne juz o tym pisalam ale chetnie przypomne: u mnie wyszlo, ze bylam niemieckim zolnierzem w czasie II wojny swiatowej i zginelam w Rosji. Nie mialam najlepszego charakteru...tendencje w strone tyranii oraz naduzywanie alkoholu....czyli nie ma sie czym chwalic ale teraz wiem za co cierpie...he he
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: Brutal Kołolsky » 07 sty 2014, 11:32

Nikita pisze:czyli nie ma sie czym chwalic ale teraz wiem za co cierpie...


Skoro charaktery są tak różne porównując jedno wcielenie z drugim to tym bardziej chcę poznać swoje ostatnie. Musiałem być dobrym człowiekiem... :)
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: Nikita » 07 sty 2014, 12:40

U mnie sa pewne pozostalosci...bo lubie w domu porzadzic...nawet moja corka nazywa mnie czasem generalem...he he...Ale pracuje nad soba od lat....i duzo sie juz zmienilam na lepsze....Co do alkoholu to kiedys na studiach niezle imprezowalam...ale na szczescie przeszlo mi....Ale ja wiem, ze czasami czlowiek pobladzi ale przez to nauczy sie czegos....takze nawet jak sie zbacza z drogi to zycie nakieruje z powrotem a czlowiek uzyska doswiadczenie zyciowe...a cierpienie go uszlachetni...W tym wcieleniu dostalam wiele razy w pysk od zycia i to mnie nauczylo innego spojrzenai na wszystko....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: Nikita » 07 sty 2014, 12:43

...a przede wszystkim pokory...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: kalatala » 07 sty 2014, 16:07

Święte słowa, Nikito.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: 000Lukas000 » 09 sty 2014, 17:22

Gdy pobierałem nauki od Mistrza Reiki przestrzegali mnie bym uważał na róże bioenergoterapie ponieważ może być różnica w wibracjach i będą działały negatywnie oraz na hipnozę regresywną ponieważ często też działa negatywnie na nasze pole energetyczne jeśli nie przyszedł czas na poznanie tych informacji.

Więc potwierdza to czego uczy spirytyzm, co jest dosyć ciekawe.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: Xsenia » 01 mar 2014, 14:19

Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: Kamela45 » 10 sie 2017, 08:45

A co myślicie o wykorzystywaniu hipnozy do celów leczniczych? Ja w tym artykule: https://www.alces.pl/czy-hipnoza-istnie ... noterapii/ przeczytałam, że dzięki hipnoterapii można bez przeszkód uwolnić osobę od bólu, traumy, niechcianych przeżyć. A regresingu trochę boję się spróbować.
Kamela45
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2017, 08:37

Re: Hipnoza regresyjna

Postautor: cthulhu87 » 10 sie 2017, 09:44

Kamela45 pisze:A co myślicie o wykorzystywaniu hipnozy do celów leczniczych? Ja w tym artykule: https://www.alces.pl/czy-hipnoza-istnie ... noterapii/ przeczytałam, że dzięki hipnoterapii można bez przeszkód uwolnić osobę od bólu, traumy, niechcianych przeżyć. A regresingu trochę boję się spróbować.


Myślę, że to jak najbardziej możliwe, ale wiele zależy od dwóch czynników: 1) podatności na sugestię hipnotyzowanego i 2) umiejętności samego hipnotyzera. Polski badacz mediumizmu i długoletni praktyk hipnozy, Julian Ochorowicz, sformułował teorię ideoplastii, zgodnie z którą można drogą sugestii dokonywać przeróżnych zmian fizjologicznych: znosić paraliż historyczny, znieczulić, powodować halucynacje, wmówić poczucie sytości (pusty żołądek reaguje jakby był pełny - swoista terapia odchudzająca), wpływać na gojenie ran, usypiać itd. Badacze francuscy, jak Charcot, Gibier i Janet opisywali z kolei zmiany skórne pod wpływem sugestii hipnotycznej - np. kładziono badanemu znaczek pocztowy na skórze, w hipnozie sugestionowano mu, że jest on gorący i nieznośny w dotyku, a po wyprowadzeniu tej osoby z hipnozy i zdjęciu znaczka na skórze pozostawało wyraźne zaczerwienienie.

Warto zajrzeć do książki prof. Marii Szulc, która przez wiele lat z niesamowitymi efektami praktykowała hipnoterapię leczniczą.
Tutaj filmik na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=nnPyZtOo00g
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości