Co duchy robią na co dzień?

Co duchy robią na co dzień?

Postautor: cthulhu87 » 31 lip 2010, 11:03

Możemy domniemywać, że okres między wcieleniami bywa często znacznie dłuższy niż samo wcielenie.
Pytanie więc, czym zajmuje się Duch w tym czasie?
Pomaga, kontaktuje się, obserwuje, włóczy się, spędza czas z bliskimi - to wiemy. Ale co jeszcze?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: Luperci Faviani » 31 lip 2010, 13:44

Jeśli rodzina ma cyfrę, może oglądać MTV. :lol:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: Damian » 31 lip 2010, 14:48

Jeśli tam myśl tworzy rzeczywistość to mają pole do popisu :)nasze gry tv i KABLÓWKA przy tym to pestka :)).
A tak wydaje mi się że oprócz tego co napisałeś to dużo czasu spędzają za pewne na myśleniu może o swoim przyszłym życiu(jeśli znowu będą musieli wcielić się na ziemi).Pewnie zastanawiają się co jest i jak jest na wyższych poziomach,światach tak jak my zastanawiamy się tu tylko że tam mają już większą wiedzę na temat świata niematerialnego .
Biorąc pod uwagę że dusza nie jest zmęczona i nie potrzebuje snu oraz że czas tam nie istieje to paleta ich zajęć musi byś szeroka.
Jesli dla ducha zjednoczenie,bądz zatopienie się w miłośći i dobroći boskiej stanowi coś w rodzaju ekstazy to pewnie są od niej uzależnione i często z tego nałogu korzystają :) bez konsekwencji :) to jest pewnie jak nałóg tylko w tym przypadku "nie ma co się bać złotego strzału" :).
Damian
 
Posty: 105
Rejestracja: 27 sty 2010, 12:59

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: vinitor » 31 lip 2010, 16:34

A co ma robić Duch człowieka, który na Ziemi musiał być do dyspozycji firmy przez 7/24 godzin tygodniowo? Teraz zapewne drzemie snem Ducha utrudzonego.
Niestety, nie wiem jak go potrząsnąć, bo dzwonią, że jak się nie zgłosi, to wyleci...
Och, ci kapitaliści...
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: konrad » 02 sie 2010, 19:22

vinitor pisze:Teraz zapewne drzemie snem Ducha utrudzonego.


Tu masz sporo racji. W jednej z książek Andre Luiza jest właśnie opisane, że niektóre Duchy po śmierci muszą odzyskać energię i są pogrążone w pewnego rodzaju śnie... Widać vinitor jest ukrytym specjalistą od brazylijskich dzieł mediumicznych. A tak się ukrywa :D
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: vinitor » 02 sie 2010, 19:58

konrad pisze:Widać vinitor jest ukrytym specjalistą od brazylijskich dzieł mediumicznych. A tak się ukrywa :D

Zanosi się na to, że za jakieś parę dziesiątków lat będę miał zaszczyt nosić pióro (instrument do pisania stosowny w danym czasie) jakiegoś pisarza spirytystycznych dzieł. Na razie jestem jak ta kura grzebiąca na spirytystycznym zagonie w poszukiwaniu pożywnego kąska.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: konrad » 05 sie 2010, 15:44

vinitor pisze:Na razie jestem jak ta kura grzebiąca na spirytystycznym zagonie w poszukiwaniu pożywnego kąska.


Bardziej mi się kojarzysz z taką gęsią, co gęga, a jajek nie znosi. ;)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: vinitor » 05 sie 2010, 17:52

vinitor pisze:Na razie jestem jak ta kura grzebiąca na spirytystycznym zagonie w poszukiwaniu pożywnego kąska.

konrad pisze:Bardziej mi się kojarzysz z taką gęsią, co gęga, a jajek nie znosi. ;)

Grzebanie w stertach tematów i postów w poszukiwaniu czegoś ciekawego bardziej pasuje do kury a nie do gęsi. Gęś ma opinię głupszego stworzenia i chciałeś wykazać się znajomością tego faktu. Jeśli nawet w tej stercie znajdę zbuka, to grzebię dalej, bo a nuż pod jajem trafię na ukryte drzwi prowadzące do tajemnic świata tak skrzętnie chronionych pełnym gracji bezruchem spirytystycznych inicjatyw.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: cthulhu87 » 05 sie 2010, 18:18

Uroda też się liczy. Nie tylko inteligencja. Dla porównania:

Obrazek

Obrazek
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Co duchy robią na co dzień?

Postautor: konrad » 05 sie 2010, 19:17

Z drugiej strony w poszukiwaniu smakowitych kąsków bardziej opłaca się być kurą, bo gęś ma płetwy i raczej nic nie wygrzebie z ziemi. No nic, chyba kończymy ten offtop...

Ale żeby wyjaśnić, nie miałem na myśli inteligencji gęsi. W mojej wypowiedzi skoncentrowałem się bardziej na gęganiu niż na atrybutach intelektualnych tego sympatycznego mimo wszystko ptaka.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Księga Duchów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości