Opętanie według spirytyzmu

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: danut » 12 paź 2017, 15:17

Zauważcie, ze do opętania najczęściej dochodzi u jakiegoś członka rodziny patologicznej,często jest to dziecko, któremu wpajane są fanatyczne poglądy, a normy zachowań zaobserwowane w otoczeniu zwyczajnie nie mieszczą się mu w głowie i nie umie się z nimi pogodzić. Tymi ideologami jest opętane,a swoich nie umie znaleźć. Zauważyłam to u Annielesy Michel oraz 11-to latki z mojego miasta egzorcyzmowanej w naszym kościele.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: Pawełek » 12 paź 2017, 16:26

Hansel pisze:Czyli nie do się rozróżnić opętania od choroby psychicznej? Czy może być tak że to opętanie wywołuje taką chorobę?

Mówi się, że opętanie jest chorobą psychiczną, natomiast całkiem możliwe jest że to choroby psychiczne są zainicjowane właśnie przez opętanie. Czytałem pewien artykuł (chyba w gazecie spirytystycznej), w której to grupa spirytystów udała się do szpitala psychiatrycznego by po prostu się pomodlić za pacjentów. Efektem tego było to, że pewne osoby po prostu wyzdrowiały.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: danut » 12 paź 2017, 16:33

Pawełku bo mamy tu do czynienia z atakiem cudzych intencji i z bezradnością jednostki wobec nich, także uwierzę, że kontratak też cudzych, ale już dobrych intencji może podziałać. Opętanie to choroba osobowości.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Opętanie według spirytyzmu

Postautor: Hansel » 23 sie 2019, 12:02

cthulhu87 pisze: Ale taka 100% ocena tożsamości manifestujących się w ten sposób bytów jest bardzo trudna, bo przecież sami ludzie mogą personifikować swoje lęki pod taką czy inną postacią
W jaki sposób? Czy mógł byś rozwinąć ten temat?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości