Dręczące myśli

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Dręczące myśli

Postautor: Pablo diaz » 30 paź 2017, 19:29

Hansel pisze:
Pablo diaz pisze:Konflikt na który cierpisz w spirytyźmie nazwano autoobsesją ,to zaburzenie jest o bardzo podobnym charakterze ,co
nerwica.


Sam fakt że jesteś w stanie zidentyfikować mój problem przynosi mi ogromną ulgę.


Autoobsesja to dość częste zaburzenie miedzy innymi u medium jak i u wielu innych w tym u osób z rozchwianiem psychicznym nazwanym zespół Aspergera czy Autyzm .

Dręczące myśli wynikają z poczucia winy z zaniedbania lub lekkomyślnego zachowania (z poprzedniego życia) bez celowego wyrządzania szkody,ale z którego wynikła szkoda lub przestępstwo wobec innych,brak zobowiązania do jakich kolwiek zadań lub zasad etycznych,grzech, przesda,co do obowiązku religijnego...

Dręczącę myśli to niespokojna świadomość wywołana dokonaną przestępczością,która zapisana jest na poziomie podświadomym.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Dręczące myśli

Postautor: Hansel » 31 paź 2017, 09:07

Pablo diaz pisze:
Hansel pisze:
Pablo diaz pisze:
bez celowego wyrządzania szkody,ale z którego wynikła szkoda lub przestępstwo wobec innych,brak zobowiązania do jakich kolwiek zadań lub zasad etycznych,grzech, przesda,co do obowiązku religijnego...
Bez celowego? Masz na myśli że niechcącego?

Mam nerwicę natręctw, ale to nie jest nawet połowa problemu. Problemem jest to, że mam paranoiczne lęki, ale powoli się to poprawia.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dręczące myśli

Postautor: Pablo diaz » 31 paź 2017, 21:37

[/quote]Bez celowego? Masz na myśli że niechcącego?

Tak duchy frywolne popełniają błędy,które często są bardzo tragiczne - nie mają oni jednak celowego zamiaru krzywdzenia człowieka ,są nieświadome zasięgu błędu ,którego dokonali .Jako forma zadość uczynienia mogą od Boga otrzymać ,,kredyt,, w formie reformy moralnej -poznając spirytyzm.Inne duchy ,niestety muszą cierpieć w chorobach psychicznych i fizycznych całą inkarnację.

Mam nerwicę natręctw, ale to nie jest nawet połowa problemu. Problemem jest to, że mam paranoiczne lęki, ale powoli się to poprawia.[/quote]

Tak wiem ,że masz poważne problemy .
Aby wrócić do równowagi należy wiedzieć,że aby uzyskać pełną kontrolę nad sobą trzeba poddać się uczciwej autoanalizie,tak,aby zerwać z niedoskonałościami:przede wszystkim negatywne myśli ,które doprowadzają do upadku wibracyjnego,dostrajając się do wadliwych podmiotów,przewrotnych prześladowców
w ten sposób inicjując procesy opętańcze ,które są zemstą ducha(ow) ,któremu(ym) uczyniło się krzywdę w poprzednim życiu .
W tym celu należy podjąć pilne zadanie,które może zostać osiągnięte przez osobisty wysiłek moralny,jak również modlitwę.

Duch Manoel Philomeno de Miranda tłumaczy:

Choroby psychiczne wśród których w większej częstości podłożem jest opętanie to wciąż zmora ,która goni człowieka.
Zachowania jak:podekscytowanie,przygnębienie,nienawiść,złość w swej podstawie niesie poważne opętanie
,które zasługuje na szczególną ostrożność.
Etiologia opętania jest złożona i głęboka,którego podłożen są procesy moralne zarówno opetanego jak i opętującego.
Procesy opętańcze są spłatą błędów moralnych w których duchy,związane z własną niższością dają zakres do współdzielenia się z chorobliwymi uczuciami ,a także dają możliwość do zwyrodnienia interferencji psychicznej czy fizycznej,umieszczając wibracyjne skazy w ludziach wywierając poczucie winy w głębi ich bytu.

Kiedy w zaciszu umysłu słyszeć będziesz dręczące myśli,przerywające bieg własnych myśli,kiedy ciągła i aktywna siła
psychiczna zakłócać będzie twoje procesy psychiczne,kiedy sprawdzisz,że twoja wola będzie zdominowana przez inną ,kiedy w twojej intymności psychicznej wystąpi rosnący niepokój,lęk,smutek bez realnych motywów,kiedy odnotujesz rozregulowanie duchowe,uważaj,są to oczywiste objawy,że jesteś we władczym procesie opętańczym.




Aby poznać siebie należy na co dzień rozmawiać ze sobą przynajmniej pół godziny ,w ten sposób można wykryć ,co jest błędem.
Uwolnienie od ansji - nerwicy może zajść tylko przez psychoanalizę ,przez maksymalne zracjonalizowanie ,takie uwolnienie trwać będzie powoli.W momencie kiedy poznamy siebie z łątwością wykryjemy,co jest przyczyną lęków,natrętnych myśli itp.
Należy wiedzieć ,że podczas tego życia nie powinniśmy nawet na chwilę zrezygnować z praktykowania doskonalenia się ,,Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie,, Jezus
Jeśli zaprzestanie się czuwania narażeni będziemy na ponowne działanie złych duchów ,a każde ponowne odnalezienie się w świetle zrównoważonego umysłu będzie kosztować dużo więcej pracy niż wtedy, kiedy inicjowaliśmy pracę nad sobą na początku zapoznania się (w naszym przypadku ) z filozofią spirytystyczną .

Duch Bezerra de Menezes zaprasza do bycia bardziej uważnym:

...Bądźcie bardziej uważni, macie zobowiązania wobec Jezusa...
To nie jest pierwszy raz, kiedy zobowiązując się oszukaliście, a zarazem oszukaliście siebie.
Jest to już ostateczna okazja, aby dostąpić glorii nieśmiertelności lub znieczulenia iluzji.


Joana de Angelis zaleca :

Jogę ,oraz medytację,która uczy autodyscypliny,jak również inspiruje do czynienia dobra,miłości,współczucia,
dając zgode do życia wobec praw boskich,jak również zrozumienie,że aberracje ,które cieprpimy są
dla nas wyzwoleniem ,że życie i sytuacje ,które w życiu nas spotykają są lekacją.
Ponadto Joana de Angelis zaleca fluidoterapię i wodę magnetyczną ,która harmonizuje pole wibracyjne,
rewitalizując komórki przez to bardzo pomaga w cieprpieniu lęków.
Modlitwa oraz wzniosłe myśli ukoronują proces uzdorwienia.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Dręczące myśli

Postautor: odnowa » 01 lis 2017, 20:39

Hansel, jeżeli znasz język angielski to możesz przesłuchać nagrania z tej strony:
http://espiritismoemaudio.wikidot.com/i ... strangeiro
szczególnie Therapeutic_Visualizations_-_Health i Therapeutic_Visualizations_-_Inner_Journey
Pablo, to chyba też strona dla ciebie, znajdziesz tam różne ciekawe nagrania w linku http://espiritismoemaudio.wikidot.com/menu-de-audios , bo z tego co pamiętam to chyba też znasz jęz. portugalski.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Dręczące myśli

Postautor: Hansel » 13 lis 2017, 14:16

Pablo diaz nic mnie tak nie pociesza jak świadomość że są ludzie tacy wspaniali jak ty którzy chcą mi pomóc.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dręczące myśli

Postautor: soldado » 13 lis 2017, 17:33

Hansel pisze:Pablo diaz nic mnie tak nie pociesza jak świadomość że są ludzie tacy wspaniali jak ty którzy chcą mi pomóc.


Ja też bardzo lubię Pablo, ale też lubię Ciebie.
Zadajesz dużo pytań, szukasz na nie odpowiedzi...
A w tym zwariowanym świecie ludzie gnają za tym co doczesne, nie zadają pytań tak jak Ty. ;)
I za to też Cię lubię. :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Dręczące myśli

Postautor: Hansel » 25 lis 2017, 11:54

soldado pisze:Zadajesz dużo pytań, szukasz na nie odpowiedzi...
A w tym zwariowanym świecie ludzie gnają za tym co doczesne, nie zadają pytań tak jak Ty. ;)
I za to też Cię lubię. :)
Serio ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dręczące myśli

Postautor: soldado » 26 lis 2017, 17:41

Hansel pisze:
soldado pisze:Zadajesz dużo pytań, szukasz na nie odpowiedzi...
A w tym zwariowanym świecie ludzie gnają za tym co doczesne, nie zadają pytań tak jak Ty. ;)
I za to też Cię lubię. :)
Serio ?


Jak nie piszesz z 2 kont, to serio ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Dręczące myśli

Postautor: Hansel » 27 lis 2017, 14:56

Dziękuję z całego serca.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dręczące myśli

Postautor: czarnyMag » 27 lis 2017, 16:02

sorry Hansel, ze się wtryniam jak już tak ładnie Wam idzie ale te twoje myśli mogą mieć dwa podłoża - 1-e: gdy naprawdę coś zaniedbałeś i 2-e gdy nic złego się nie stało a Ty nie masz w tym swej osobistej winy a i tak odczuwasz uczucie które jest zbliżone do irracjonalnego strachu - wtedy duch zły Cię ssie :twisted:
i to nie jest Twoja wina :!: ale tak się dzieje
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości