Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 02 gru 2017, 00:21

Do RYSZARDA --

---osobiście uznaje ---prawo do EUTANAZJI ---ale na życzenie PACJENTA, a nie wbrew jego woli ---nie jest to dla mnie złem / grzechem o ile pacjent się na to zgadza, jego rodzina i po konsultacjach z lekarzami ---tj pacjent rozmawia z lekarzami na temat własnej eutanazji, nie uznaje poglądu że pacjent musi umierać naturalnie w bólach jeżeli chce odejść wcześniej to należy mu to umożliwić na jego prośbe .

może będziesz w szoku co tu napiszę---ale gdybym był LEKARZEM podałbym środek usypiający takiemu pacjentowi na jego życzenie ---eutanazja i dokonałbym aborcji na życzenie kobiety --jeżeli płód by był zdeformowany i zagrażałby życiu matki i ZROBIŁ BYM TO Z CZYSTYM SUMIENIEM PRZED BOGIEM [zresztą takie religie jak ---BAHAIZM, ISLAM, JUDAIZM, PROTESTANTYZM, niektóre nurty HINDUIZMU i Buddyzmu, dopuszczają ABORCJE i uznają Antykoncepcje ---nie zakazują i zostawiają to sumieniu wiernym tych religii ]

----uznaje też prawo do Aborcji , antykoncepcji,

nie jestem Spirytystą ''Kardecjańskim'' a jedynie sympatyzuje z tą filozofią duchową Spirytystyczną .

Ale szanuje i toleruje zdanie innych ---którzy nie dokonaliby / lub nie są za Aborcją , Eutanazją .

Każdy niech działa i żyje zgodnie ze swoim sumieniem ---byleby NIE NARZUCAŁ INNYM SWOJEGO SPOSOBU ŻYCIA I NIE ZAKAZYWAŁ INNYM LUDZIOM JAK MAJĄ ŻYĆ ---CZY MAJĄ NP STOSOWAĆ ANTYKONCEPCJE CZY NIE ITP, ETC.
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Ryszard » 02 gru 2017, 10:39

Potępiam zabijanie starych bo są starzy, potępiam zabijanie dla kasy (przeszczepy) , potępiam zabijanie płodów (dzieci) bo wpadłam, albo się rozmyśliłam, bo mam wolny wybór ...
Rzuca się w oczy że, nie mam kontaktu z duchami, bo naprawdę potępiam takie postępowania !!!
Nie odpowiadajcie jeżeli nie rozumiecie o czym piszę :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 02 gru 2017, 14:46

DO RYSZARDA

A gdyby ten starszy czlowiek poprosił ciebie o eutanazje bo ma silne bóle i nawet morfina już nie pomaga [NIE CHODZI MI O TAKĄ EUTANAZJE ZBRODNICZĄ--ŻE UŚMIERCA SIĘ HURTOWO LUDZI STARSZYCH--DLATEGO ŻE SĄ STARZY-TEGO I JA NIE POPIERAM] i inne środki anty-bólowe--i wie że już mu i tak niewiele życia zostało i za tydzień np i tak umrze ---i nie może już wytrzymać z bólu i poprosiłby ciebie jako lekarza o uspanie go, jego rodzina by się na to też zgodziła, to zrobiłbyś to czy pozwoliłbyś na to żeby ten STARSZY CZŁOWIEK ZWIJAŁ SIĘ Z BÓLU I JĘCZAŁ PRZED ZGONEM na łóżku szpitalnym ???

Z twoim poglądem ---na pewno ---byś wolał żeby ten człowiek dogorywał w bólach, ale OK masz prawo do takiego poglądu, choć się z tobą NIE ZGADZAM .

Co do dziewczyn ktore WPADŁY ---nawet jeżeli wpadły---przez swoją lekkomyślność ----to ty jako POBOŻNY I SPRAWIEDLIWY KAZAŁ BYŚ TĄ KOBIETĘ--ukarać i dać jej nauczkę że kazałbyś jej urodzić to dziecko, a ja tak jak pisałem wcześniej ---taka kobieta powinna w ten sam dzień lub na następny skorzystać z pigułki antykoncepcyjnej '' PO'' ---tak żeby nie zaszła wogóle w ciąże .

TAKŻE FAKTYCZNIE SKRAJNIE SIĘ RÓŻNIMY w TEJ KWESTII ---ale cóż tak jak pisałem KAŻDY MA PRAWO do swego światopoglądu i toleruje twój pogląd ---choć się z nim nie zgadzam i nie akceptuje, bo TOLERANCJA TO NIE ZNACZY AKCEPTACJA .

pozdr
Ostatnio zmieniony 02 gru 2017, 21:51 przez Ivo700, łącznie zmieniany 1 raz
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 02 gru 2017, 18:37

Skoro temat o aborcji znajduje się na forum spirytystycznym, to pewno ważne by było tu przedstawić to, jak do tej sprawy odnoszą się goście z innego świata przy komunikacji z nami. Aborcja jest złem, jest nie pozwalaniem spełniania się na naszym planie czyjegoś ducha pragnącego wziąć udział w tworzeniu naszej rzeczywistości, jest zamykaniem i utrudnianiem mu tej drogi. I tu rzadko kiedy bierze się pod uwagę bardzo ważne kwestie dotyczące każdych narodzin. Mianowicie takie, że decyzje te są zawsze odgórne, ale nie są one podejmowane z przyczyny nagród, kar, karmy, przymusu, lecz z pamięci, dbałości o daną grupę rodzin dusz mając uważanie na każdą należącą do niej jednostkę oraz z miłości. Tam w innym wyższym świecie zapadają decyzje i plany mające na celu wspólne dobro takiej grupy i tak jak zmarli bliscy przychodzą by pomóż nam w godzinie tutejszej śmierci, w godzinie naszego odejścia stąd, tak samo to one zajmują się pomocą w naszym wejściu tutaj w ten świat. Naszym zadaniem dla spełnienia się w tym świecie jest pomoc takim grupom dusz a nie robienie im na złość, czy likwidacja, nie niweczenie planów mających dużo głębsze korzenie niż wygody tutejszego życia, które nie mają nawet przelicznika wobec znaczenia tak wielkich i znaczących dla Całości planów.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Ryszard » 02 gru 2017, 19:40

Bosze z kim ja piszę :(
Ivo czytaj ze zrozumieniem lub pisz z innymi wrrrrrrrrrrrr
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Stop aborcji

Postautor: Ryszard » 02 gru 2017, 19:46

Bez duchów nie można być człowiekiem przez większe C, czy co ?
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 02 gru 2017, 20:08

Ryszard pisze:Bez duchów nie można być człowiekiem przez większe C, czy co ?

Niestety - Nie można. :D Powód? - Nasze życie ani nie zaczyna się tutaj, ani się tutaj nie kończy. Ziemia nie jest samą w sobie wydzieloną i niezależną od nikogo/niczego sferą, cokolwiek tu zachodzi jest połączone z ogromną całością, a Ziemia wraz z wszelkim życiem na niej jest tylko jednym z trybików w Tym Układzie. Sama od siebie nie mogłaby zaistnieć, tak samo jak nie mógłby zaistnieć na niej w ten sam sposób człowiek. I jak to sobie wyobrażasz- kim/czym byłby ów człowiek bez Ducha i gdzie zająłby wtedy miejsce? Byłoby to w ogóle możliwe skoro wszędzie istnieje system naczyń połączonych i wszystko jest od siebie wzajemnie zależne?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 02 gru 2017, 21:48

Fakt faktem, że spirytyzm kardecjański zabrania zarówno aborcji, eutanazji jak i samobójstw. Jednakże Kardek żył dość dawno temu, wtedy sytuacja na świecie była inna, poglądy ludzi były inne, problemy i sytuacje życiowe były inne. Dlatego uważam, że nawet spirytyzm powinien iść z "duchem czasu". A duch czasu podpowiada, że aborcja i eutanazje są potrzebne.
Deformacje płodów z powodu np. zanieczyszczenia środowiska są bardzo częste. Nakazywanie rodzenia potworków tylko po to by w ciągu kilku godzin bądź dni umarły w bólach, to dla mnie niewyobrażalny brak humanitaryzmu. Nakazywanie żyć umierającemu człowiekowi w bólach, który nie ma żadnych szans na wyleczenie, to dla mnie także niewyobrażalny brak humanitaryzmu.

Ryszard pisze:Potępiam zabijanie starych bo są starzy, potępiam zabijanie dla kasy (przeszczepy) , potępiam zabijanie płodów (dzieci) bo wpadłam, albo się rozmyśliłam, bo mam wolny wybór ...
Rzuca się w oczy że, nie mam kontaktu z duchami, bo naprawdę potępiam takie postępowania !!!

Ryszard świetnie, że masz takie poglądy. Starzy ludzie mają już swoje sposoby by umrzeć, nie trzeba im w tym pomagać, chyba, że cierpią (cierpienie jest dobre ale w ograniczonym zakresie, nadmiar cierpienia niszczy wszystkich i wszystko). Zabicie człowieka by zrobić z jego organów przeszczepy, jest karalne w każdym cywilizowanym kraju i ja też to potępiam. Co innego odłączenie od aparatury sztucznie utrzymującej życie. Musi istnieć granica "ratowania za wszelką cenę", bo prawie kazdego da się otrzymywać przy "życiu" przez ogromny szmat czasu (a raczej nie życiu, tylko wegetacji, jak roślinki w szklarni).
Potępiasz zabijanie płodów, super. Na twoje szczęście jesteś mężczyzną i NIGDY nie będziesz postawiony przed taką decyzją. I tylko powiem, że nie można zmusić ludzi by działali według naszego widzi mi się. I jeśli kobieta będzie zdesperowana, to zawsze znajdzie sposób by pozbyć sie niechcianego płodu. Czy to będzie aborcja w domu, tabletki z internetu, czy wyjazd do Niemiec, Czech czy Słowacji. Ale to nie twój problem, ani twojego sumienia.

danut pisze:Aborcja jest złem, jest nie pozwalaniem spełniania się na naszym planie czyjegoś ducha pragnącego wziąć udział w tworzeniu naszej rzeczywistości, jest zamykaniem i utrudnianiem mu tej drogi. I tu rzadko kiedy bierze się pod uwagę bardzo ważne kwestie dotyczące każdych narodzin. Mianowicie takie, że decyzje te są zawsze odgórne, ale nie są one podejmowane z przyczyny nagród, kar, karmy, przymusu, lecz z pamięci, dbałości o daną grupę rodzin dusz mając uważanie na każdą należącą do niej jednostkę oraz z miłości. Tam w innym wyższym świecie zapadają decyzje i plany mające na celu wspólne dobro takiej grupy i tak jak zmarli bliscy przychodzą by pomóż nam w godzinie tutejszej śmierci, w godzinie naszego odejścia stąd, tak samo to one zajmują się pomocą w naszym wejściu tutaj w ten świat. Naszym zadaniem dla spełnienia się w tym świecie jest pomoc takim grupom dusz a nie robienie im na złość, czy likwidacja, nie niweczenie planów mających dużo głębsze korzenie niż wygody tutejszego życia, które nie mają nawet przelicznika wobec znaczenia tak wielkich i znaczących dla Całości planów.

:) Za przeproszeniem Danut, ale psinco wiesz jaki jest "odgórny" plan. Możesz co najwyżej po zgadywać, ale i to będzie obarczone dużym błędem. Plan każdego człowieka jest inny, plan narodów jest każdy inny, a plan całej Ziemi jest nieznany nikomu. Pozostaje jeszcze plan galaktyki, plan Drogi Mlecznej, plan naszego wszechświata. Nic o tym nie wiesz, więc nie masz wiedzy by pisać, że aborcja jest utrudnieniem jakiegokolwiek planu. Poza tym trzeba by się najpierw zastanowić czy istnieje jakikolwiek plan, ponieważ mamy "wolną wolę". A te dwa jakże ważne słowa powodują, że plan musi uwzględniać KAŻDĄ naszą decyzję. Tą o aborcji też. Nie można wiec pisać o "utrudnianiu", lub o "ułatwianiu" jakiegokolwiek planu, bo on musi brać pod uwagę wszystkie decyzje, te złe też.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 02 gru 2017, 22:03

DO DANUT ---

----nie życzę tobie tego, ale ciekawe jakbyś umierał w bólu i cierpieniach i nie pomagałyby żadne środki antybólowe jak morfina i inne ---i poprosiłbyś lekarza o Eutanazje i odłączenie aparatury, a lekarz Spirytysta by ci odpowiedział

---jestem -Spirytysta ---i nie odłącze pana / panią i nie uśpie [Eutanazja] bo zrobię przykrość Duchom i ma pan taką KARMĘ żeby cierpieć, bez obrazy ale dla mnie takie myślenie jest nie do przyjęcia .

Pachnie mi takie myślenie ---fanatyzmem i wstecznictwem i brakiem wiedzy medycznej, a z .....Duchami nie rozmawiałem więc nie wiem jakie mają na to zdanie ....żaden do mnie nie przyszedł i nie powiedział mi o Eutanazji, Aborcji , Antykoncepcji ---jakie ma zdanie ;) Danut, a ci opisani w księdze DUCHÓW KARDECA --- oile to faktycznie były przekazy Duchów ---a nie wymysł KARDECA---to te Duchy to byli ludzie zmarli z XIX wieku i ich pewne poglądy były i są ZACOFANE ,moim zdaniem .

mam wrazenie jakbyś żył w XIX wieku DANUT a nie w .....XXI wieku, wogóle TY i RYSZARD ---mylicie Aborcje odbytą pod pewnymi warunkami ----np zdeformowany płód, lub Eutanazja na życzenie pacjenta ---z CELOWYM UŚMIERCANIEM wbrew woli pacjenta, lub Aborcją zdrowych dzieci wam to się wszystko MIESZA ---nie wiem czy wypływa to z FANATYZMU, BRAKU EDUKACJI, INDOKTRYNACJI RELIGIJNEJ , nie wiem, w Każdym razie TAK JESTEM ZA ABORCJĄ< EUTANAZJĄ w SKRAJNYCH SYTUACJACH ŻYCIOWYCH i JESTEM za ANTYKONCEPCJĄ .

Ale każdy ma prawo mieć taki pogląd jaki mu pasuje na te sprawy .

pozdro
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 02 gru 2017, 22:16

DO XSENIA ---

Zgadzam się z tobą jak najbardziej, i dlatego NIE DOŁĄCZAM SIĘ FORMALNIE NIGDY JAKO FORMALNY CZŁONEK ==do danych ruchów religijnych lub quasi-postreligijnych jak np ---Spirytyzm Kardecjański, Zielonoświatkowcy, Katolicy itp , itd bo w tych religiach zawsze były jakieś PRZEKONANIA---ZASADY WIARY---POGLĄDY--które jak dla mnie NIE PRZYSTAJĄ DO WSPÓŁCZESNYCH CZASÓW I SĄ NIE NA CZASIE .

Wolę tak jak ty być tylko Sympatykiem SPIRYTYZMU jako tylko pewnej idei, poza tym wolę być wolny w myśleniu .

SPIRYTYZM KARDECJAŃSKI by mnie ograniczał światopoglądowo choć są tam też pewne poglądy które mi pasują--choć nie wszystkie .

Chciałbym żeby w POLSCE powstały też inne grupy SPIRYTYSTYCZNE nie związane z naukami Kardeca i które łagodniej podchodzą do spraw ---Eutanazji, Aborcji, Antykoncepcji w USA, KANADZIE jest pełno takich grup i jest w czym wybierać, owszem szanują one dorobek KARDECA ale patrzą na jego nauki lub nauki z Księgi Duchów już z ''przymrużeniem'' oka ---tj uważają że część tych nauk już jest NIE NA CZASIE I NIE NADĄŻAJĄ JUŻ ZA XXI wiekiem .

pozdr
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości