Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 03 gru 2017, 13:57

Widzisz ja nie mam głosów w głowie a z tego co widzę na tym forum to właśnie takie osoby wy uważacie za media, wyraźnie zatem coś mi tu nie gra :D Ivo i czytaj uważnie to co kto pisze a dojdziesz do wniosku,, że ja również wielokrotnie podkreślam że każdy odpowiada za siebie i wolno mu podejmować osobiste decyzje, także wyznawać co chce i wierzyć komu chce.'
Xseniu czyli wnioskuję, że tego odnośnie dzieci i ich wcieleń nie wiesz a uwierzyłaś tylko w to co przeczytałaś w "Księdze duchów". I tu od razu zakwestionuję tę wiedzę pytaniem- Wcielają się w inne dzieci, to co te inne dzieci swojej duszy nie mają? Co się dzieje z ich własną duszą skoro maja przyjąć inną?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 03 gru 2017, 14:03

Do Xsenia

Nie wiem jaka jest prawda może Danut faktycznie ma kontakty z Duchami, ale też biorę taką ewnetualnośc że to jest choroba psychiczna że ma schizofrenie, może być tak i tak biorę dwie ewentualności nie tylko chodzi o Danut ---ale o inne osoby które twierdzą że słyszą GŁOSY Duchów z zaświatów, i ja tym osobom nie muszę wierzyć na słowo ,

i mam do tego prawo , bez obrazy .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 03 gru 2017, 14:14

PS---POWIEM WIECEJ , ja nawet Alana Kardeca też biorę pod uwagę że facet to co pisał lub że rzekomo Duchy jemu i Mediom dyktowały te odpowiedzi w np KSIĘDZE DUCHÓW ---że to też jest Xsenia jego wymysł ---choroba omamy które brał on i jemu podobni za przekazy od Duchów .

Bardziej mnie przekonuje ---np TRANSKOMUNIKACJA ---czyli Głosy ludzi zmarłych i odbierane przez urządzenia elektroniczne ---radio, telewizor, lub doświadcznia ROBERT MONROE, BRUCE MOEN ---OBE wyjście poza ciało fizyczne, lub faktyczne ---MATERIALIZACJE ZJAW , ale że mi napisze Danut lub Alan Kardec że ma przekazy od Duchów i ja mam w to ślepo uwierzyć .

Raczej do np A. KARDEC mam wątpliwości czy duchy mu podawały wszystkie te odpowiedzi w księdze Duchów, gdybym w to w 100% WIERZYŁ to bym FORMALNIE ZOSTAŁ CZŁONKIEM TOW . SPIRYTYSTYCZNEGO W POLSCE i byłbym Kardecjańskim Spirytystą , a tak nie jest , bo nie zgadzam się z ich poglądami w 70% to co mnie łączy jedynie z tym FORUM to to że

1.wierzą i uznają Reinkarnacje

2.uznają że istnieje życie po śmierci

ale już ich spojrzenie na Boga, sprawe Aborcji, Eutanazji, Antykoncepcji, i inne kwestie są dla mnie nie do przyjęcia ---

-----nie wierzę i NIE UZNAJE TEŻ ŻE WSZYSTKIE PRZEKAZY W KSIĄŻKACH KARDECA POCHODZĄ OD DUCHÓW . ....część tak ale nie wszystko moim zdaniem .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 03 gru 2017, 14:19

Ivo700 to może zacznij od analizy przekazywanych treści wtedy wyłoni ci się prawda i fałsz oraz brak logiczności w przekazach od ludzi chorych oraz trafność i ponadczasowa wiedza w przekazach tych innych i powiem ci, że moje przekazy były akurat skrupulatnie pod tym kątem badane a na widzi mi się, czy jak wolisz inne powiedzenie -na oko, to chłop w szpitalu umarł.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 03 gru 2017, 14:30

danut pisze:Widzisz ja nie mam głosów w głowie a z tego co widzę na tym forum to właśnie takie osoby wy uważacie za media, wyraźnie zatem coś mi tu nie gra

Nie pisz wy, bo ja spirytystką w pełni znaczenia tego słowa nie jestem. I za medium uważam kogoś kto widzi różne duchy i bynajmniej nie by ciągnąć od nich "przekazy", ale by im pomagać. Bo większość błąkających się po Ziemi duchów, to duchy zagubione i potrzebujące, a nie takie co to przekazują mądrości. To dla mnie medium. Ponownie napiszę, DLA MNIE, a nie dla wszystkich spirytystów ogółem.

danut pisze:Xseniu czyli wnioskuję, że tego odnośnie dzieci i ich wcieleń nie wiesz a uwierzyłaś tylko w to co przeczytałaś w "Księdze duchów".

Racja. Nie wiem. :) Nie przypominam sobie bym się wcielała w dziecko, które poddane zostało aborcji, więc racja NIE WIEM tego z własnego doświadczenia. Jednakże akurat ta odpowiedź Księgi Duchów mnie przekonuje i dlatego powielam ją dalej. A powielam ją w formie wiedzy, ponieważ to forum spirytystyczne, które Księgę Duchów traktuje jako wiedzę, a nie wiarę.

danut pisze: I tu od razu zakwestionuję tę wiedzę pytaniem- Wcielają się w inne dzieci, to co te inne dzieci swojej duszy nie mają? Co się dzieje z ich własną duszą skoro maja przyjąć inną?

Mylisz pojęcia. Duch, którego inkarnacja zostaje przerwana, wciela się ponownie dopiero po jakimś czasie i wciela sie w nowe dziecko (płód) specjalnie dla tej duszy wybrane. To nie jest tak, że ta dusza wywala inną duszę z już istniejącego dziecka. Tak sie nie dzieje.

Ivo jesteś lekarzem psychiatrą, że stawiasz diagnozę po kilku wypowiedziach innego forumowicza? :)
Masz prawo myśleć i wierzyć w co sobie życzysz. Możesz nie wierzyć, że przekazy są od duchów. Możesz nie wierzyć, że Kardec przepisał odpowiedzi od duchów, ALE to nie oznacza, że nie są to bardzo mądre słowa i przekazy. Gdy ktoś ci mówi, nie dawaj ręki do ognia, to czy ważne jest kto to mówi? Najważniejszy jest sam przekaz, który każdy powinien przeanalizować po swojemu.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 03 gru 2017, 14:35

DANUT

napisałaś --- Ivo700 to może zacznij od analizy przekazywanych treści wtedy wyłoni ci się prawda i fałsz oraz brak logiczności w przekazach od ludzi chorych oraz trafność i ponadczasowa wiedza w przekazach tych innych i powiem ci, że moje przekazy były akurat skrupulatnie pod tym kątem badane a na widzi mi się, czy jak wolisz inne powiedzenie -na oko, to chłop w szpitalu umarł.
danut

odpowiadam --- analizowałem


W książkach KARDECA aż roi się od błędów które są niezgodne z nauką itp, etc ----analizowałem , czytałem, część tych nauk nadaje się do [[kosza na śmieci]] i tyle w temacie KARDECA i objawień Spirytystycznych .

może drastycznie to sformułowałem także odpowiadam tobie TAK NIE CZUJĘ SIĘ SPIRYTYSTĄ A JEDYNIE SYMPATYKIEM IDEI ŻYCIA PO ŻYCIU--ale nie czuje i nie jestem ani

spirytystą, ani chrześcijaninem, wogóle ja nie jestem wyznawcą żadnej religii .....nie jest mi to potrzebne do szczęścia .

Trochę mnie interesuje Ezoteryka, Spirytyzm---ale nie wchodzę w to do końca bo nie mam takiej potrzeby .
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 15:38 przez Ivo700, łącznie zmieniany 1 raz
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 03 gru 2017, 14:53

Xseniu "Mylisz pojęcia. Duch, którego inkarnacja zostaje przerwana, wciela się ponownie dopiero po jakimś czasie i wciela się w nowe dziecko (płód) specjalnie dla tej duszy wybrane. To nie jest tak, że ta dusza wywala inną duszę z już istniejącego dziecka. Tak się nie dzieje." - Nie mylę pojęć, a w poprzednim poście napisałaś to niejasno. Skoro teraz napisałaś jak należy to oczywiście, ze z tym się zgadzam, bo widzisz w tamtej formie skojarzyło mi się z istniejącym poglądem, ze ktoś sobie stworzy klona i tym samym przegra do niego swoją dusze oraz będzie przedłużał tak sobie w nieskończoność życie - i to jest pogląd według mnie beznadziejny i nawet nieludzki.
O tym, że to nie koniec drogi duszy, która styka się z aborcją napisałyśmy też w książce a dwa - to właśnie ja zostałam wybrana do urodzenia dziecka wcześniej poddanego aborcji i tym nawet twoją opinie potwierdzę i dlatego duch wyjaśniał mi cały ten proces o co wcześniej z ironia pytałaś, dlaczego i o kim mi właśnie opowiadał - dlatego. W ogóle Xseniu i Ivo700 nie jestem ani fanatyczką religijna ani sekciarską, ani spirytystką sama dochodzę do praw rządzących rzeczywistością i pracoholicie wyciągam wnioski, analizując i łącząc fakty, nie wiem dlaczego mnie atakujecie i próbujecie dopasowywać do tych wymienionych wyżej?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 03 gru 2017, 15:00

Do DANUT --

powracając do tematu ABORCJI

TAK POPIERAM DEMONSTRACJE CZARNY PROTEST KOBIET ---i jestem PRZECIW ZAOSTRZANIU USTAWY ABORCYJNEJ i mam to ''gdzieś'' co na ten temat myslą jakieś duchy, bogowie itp, etc ....

Jeżeli są kobiety co są przeciw aborcji ok niech sobie rodzą np---zdeformowane płody do woli, ale nie mają one prawa NARZUCAĆ W POLSCE innym kobietom żeby one też rodziły zdeformowane płody lub zakazywać im dostępu do antykoncepcji .

I nie interesuje mnie czy to będzie Katolik czy Spirytysta, Protestant, Muslim, Żyd ---jeżeli bedzie próbował przez ustawy państwowe narzucać prawo -Anty-aborcyjne, przeciw antykoncepcyjne zawsze będę SIĘ PRZECIWSTAWIAŁ PRAWNIE I WYBORCZO TAKIM OSOBOM co ''urojenia'' lub swoje przekonania religijne próbują narzucać innym ---jeżeli są np Katolicy co nie stosują antykoncepcji ok ja to szanuje, przecież nikt ich nie zmusza żeby w Aptece ci ludzie kupowali środki antykoncepcyjne---mają wybór, natomiast oni nie dają innym ludziom wyboru i narzucają innym swe przekonania i np utrudniają dostęp do antykoncepcji kobietom, itp, itd .

Dlatego uważam że ludzie co popierają akcje STOP ABORCJI ---są niedoinformowani, są to ludzie o niskiej wiedzy medycznej i zmanipulowani i niestety część tych ludzi to FANATYCY RELIGIJNI .

Np ŚW JEHOWY w USA kiedyś próbowali też przeforsować prawo ---żeby w szpitalach NIE PRZETACZANO KRWI ---nie tylko ich wyznawcom ale i innym ludziom z poza ich religii ----na szczęście rząd odrzucił ich OMAMY RELIGIJNE ....


Tyle w temacie .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 03 gru 2017, 15:32

PSS ---do Danut

Także osobiście moje zdanie znasz w tej sprawie, nie wnikam w to co duchy na ten temat sądzą o aborcji ---nawet jeżeli są przeciw ---to po prostu na DRUGĄ STRONĘ----przeniosły tj ci ludzie zmarli ---swoje fałszywe wyobrażenia, lęki ---i z POZA NISKIEGO ASTRALU probują rzekomo dalej głosić że Aborcja jest złem w każdej postaci, że antykoncepcja jest zła też tak może być ---a Spirytyści ---niektórzy ---bez zastanowienia przyjmują te głosy Duchów jako nieomylną wyrocznie ---i tj fanatyzm również, fanatyzm to nie tylko to ---że komuś się głowę ucina w imie religii jak robią to Dżihadyści, ale jest też fanatyzm ''łagodny'' w ''białych rękawiczkach'' który też próbuje zniewalać / manipulować / narzucać ---TWIERDZĘ ŻE CZĘŚĆ NASZEGO RZĄDU I NASZEGO NARODU BYĆ MOŻE ---JEST POD WPŁYWEM TAKICH DUCHÓW NIŻSZYCH ---które dalej utwierdzają tych ludzi w błednych poglądach i doprowadzają do cierpienia, fanatyzmu i chaosu w naszym państwie i wogóle na świecie, weźmy taką KOREE PÓŁNOCNĄ za tymi ideologiami i ich polityką też stoją DUCHY NIŻSZE---co też mieszają w tym kraju bo wykorzystują lęki i niewiedzę tych ludzi .

...dużo by pisać ....dla mnie np ruch Spirystyczny KARDECA nie jest w całości inspirowany od Wyższych Duchów ale od niższych duchów ---co nie do końca się wyzwoliły z dogmatyki katolickiej ---zresztą sam Xavier, Kardec to byli Katolicy,

ciekawe że inne ruchy NEO-SPIRYTYSTYCZNE ktore nie mają w swoich kręgach założycieli wywodzących się z katolicyzmu ---nie mają tak negatywnego zdania o ABORCJI, ANTYKONCEPCJI jak ci Spirtyści co wywodzą się z kręgów Katolickich ---nawet jeżeli odeszli od kościoła ---to NAWYKI, FAŁSZYWE POGLĄDY, SZTYWNE DOGMATYCZNE MYŚLENIE POZOSTAŁO DALEJ W TYCH LUDZIACH lub potem po ich ''śmierci'' w tych Duchach ---byłych ludziach, oni na drugą stronę dalej przenoszą swe błędne fanatyczne przekonania i podają kłamstwa to wierzenia tym ludziom ....coś w tym musi być .

Ale nie zanudzam już, moje zdanie znacie w kwestii Aborcji ---uznaje ją i dopuszczam ---oczywiście pod pewnymi warunkami, tak samo z Eutanazją, Antykoncepcje popieram w 1000% zresztą część środków antykoncepcyjnych to Lekarstwa które też działają i leczą inne schorzenia --a nie że tylko zapobiegają zajściu w ciąże .

To wszystko w tym temacie już nie będę dyskutował w tym dziale tematycznym --STOP ABORCJI--bo wszystko już napisałem jak widzę te rzeczy, a przekonywać też nikogo nie zamierzam każdy niech sobie wyznaje pogląd taki jak uważa byleby nie narzucał swych wierzeń reszcie społeczeństwa-choćby w polsce za pomocą ustaw prawnych jak to robią nasi politycy . To wszystko

pozdr
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 20:05 przez Ivo700, łącznie zmieniany 1 raz
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 03 gru 2017, 15:41

danut pisze:ktoś sobie stworzy klona i tym samym przegra do niego swoją dusze oraz będzie przedłużał tak sobie w nieskończoność życie - i to jest pogląd według mnie beznadziejny i nawet nieludzki.

Zgoda :)

danut pisze:W ogóle Xseniu i Ivo700 nie jestem ani fanatyczką religijna ani sekciarską, ani spirytystką sama dochodzę do praw rządzących rzeczywistością i pracoholicie wyciągam wnioski, analizując i łącząc fakty, nie wiem dlaczego mnie atakujecie i próbujecie dopasowywać do tych wymienionych wyżej?

Znowu rozszerzasz. Nigdy nie zarzucałam ci fanatyzmu, a tym bardziej religijnego, czy jakiegokolwiek innego. To trochę krzywdzące. I dlaczego uważasz, że cię atakuję? bo mam inne poglądy od ciebie? Nie atakuję cie Danut, ale czasem dyskutuję z tobą :)

Ivo uważaj byś nie stał sie tym z czym walczysz. Tak zawzięcie nastajesz na wszelkie religie i fanatyzm religijny, że zaczyna to przypominać wręcz fanatyzm. Trochę więcej luzu. Większość ludzi w coś wierzy, ale prawdziwych fanatyków jest naprawdę niewielu. Dyskutujmy, ale nie obrażajmy. Danut nie jest i nigdy nie była żadną fanatyczką. Ma rożne poglądy, czasem sprzeczne z moimi :) ale wiem, że wszystkie informacje analizuje i wyciąga swoje wnioski. I na szczęście nie obraża sie śmiertelnie za inne poglądy :) Trochę więcej szacunku do innych, nawet tych bardziej religijnych.

I tylko jedno pytanko Ivo, trochę dygresyjne, skoro nie wierzysz w duchy to co ty robisz na forum spirytystycznym, gdzie istnienie duchów jest podstawą? :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości