Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 03 gru 2017, 16:06

Zgoda Xseniu, bo te nasze rozmowy są zwykle żwawe. zbyt energiczne, ale myślę że przez to coś zawsze wnoszą do tematu. Jednym słowem mamy podobne temperamenty. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 03 gru 2017, 20:31

DO XSENIA

napisałaś


Ivo uważaj byś nie stał sie tym z czym walczysz. Tak zawzięcie nastajesz na wszelkie religie i fanatyzm religijny, że zaczyna to przypominać wręcz fanatyzm. Trochę więcej luzu. Większość ludzi w coś wierzy, ale prawdziwych fanatyków jest naprawdę niewielu. Dyskutujmy, ale nie obrażajmy. Danut nie jest i nigdy nie była żadną fanatyczką. Ma rożne poglądy, czasem sprzeczne z moimi :) ale wiem, że wszystkie informacje analizuje i wyciąga swoje wnioski. I na szczęście nie obraża sie śmiertelnie za inne poglądy :) Trochę więcej szacunku do innych, nawet tych bardziej religijnych.

I tylko jedno pytanko Ivo, trochę dygresyjne, skoro nie wierzysz w duchy to co ty robisz na forum spirytystycznym, gdzie istnienie duchów jest podstawą?

odpowiedź
Ivo uważaj byś nie stał sie tym z czym walczysz-----spokojnie martw się o siebie, o mnie się nie musisz martwić że się stanę fanatykiem--kościołów nie zamierzam podpalać ani wysadzać sejmu w powietrze ;)

Xsenia czytaj ze zrozumieniem moje poprzednie posty w jednym z nich napisałem --- wyraźnie w poprzednich postach że ----


1.wierzę w Reinkarnacje

2.wierzę w życie po śmierci [ a więc wiadomo że jak uznaje życie po śmierci ---to równocześnie uznaje że istnieją DUCHY to chyba logiczne ---ateistą nie jestem przecież]

Natomiast nie wszystkiemu daje wiarę w książkach KARDECA --- i uważam że część tam materiału to jego WYOBRAŻENIA a nie przekazy od Duchów .

Co do FANATYZMU to przecież WYRAŹNIE NAPISAŁEM ŻE NIE PRZESZKADZA MI ŻE KTOŚ SOBIE WIERZY ---ŻE NP -ABORCJA JEST ZŁEM, JEDYNIE JESTEM PRZECIWNY ŻEBY SWOICH WIERZEŃ NIE NARZUCALI TACY LUDZIE PRZEZ PRAWA PAŃSTWOWE [[nie mam na myśli tu konkretnie DANUT]] ---choćby akcje w Polsce że

1. niektóre Apteki Świeckie --nie sprzedają środków Antykoncepcyjnych bo powołują się na tzw klauzulę sumienia, a co mnie interesuje klauzula sumienia to niech zmieni zawód, to ja też pracowałbym w sklepie i nie sprzedam komuś szynki-mięsa bo jestem wege ---to jest paranoja nie uważasz ----wieć rząd i Episkopat próbują narzucać obywatelom swoje poglądy i utrudniają dostępność środków antykoncepcyjnych kobietom i mężczyznom, w Holandii, Czechach i w innych krajach Unii to jest nie do pomyślenia

2. Składany projekt ustawodawczy do rządu przez ULTRA-KATOLICKĄ ORGANIZACJE PRO-LIFE ---żeby ZAOSTRZYĆ PRAWO ABORCYJNE i żeby karać więzieniem kobiety i lekarzy którzy dokonali zabiegu Aborcji ---nawet jeżeli uratowali życie kobiety bo ciąża groziła śmiercią kobiety a płód i tak urodziłby się zdeformowany i tak by umarł kilka godzin po porodzie . Były takie próby

3.Próba zakazania sprzedawania PREZERWATYW na stacjach, w kioskach, sklepach lub podniesienie 3x cen żeby utrudnić kupowanie prezerwatyw

4.Brak rzetelnej wiedzy seksualnej i brak przedmiotu w szkołach ----Edukacja Seksualna w szkołach zawod i średnich

Dlatego będę się zawsze SPRZECIWIAŁ takim działaniom ---ale spokojnie PALIĆ nikogo nie zamierzam Xsenia, ale MAM PRAWO W DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE PROTESTOWAĆ ZGODNIE Z PRAWEM ---więc ja i inni mi podobni myslący ludzie nie UWAŻAMY SIĘ ZA FANATYKÓW, jesteśmy za

1.WOLNYM WYBOREM KOBIET I MĘŻCZYZN -- w sprawie decyzji co do Aborcji ---w skrajnych życiowych sytuacjach

2.ZA WOLNYM DOSTĘPEM DO ANTYKONCEPCJI i za edukacją seksualną w szkołach --prowadzonych nie przez KATECHETOW a rzetelnych seksuologów / psychologów tak jak jest to np w CZECHACH i innych państwach EUROPY ZACHODNIEJ / lub w Kanadzie, Australii, Anglii, Szkocji , a nawet w USA .

Uważam natomiast że religie tradycyjne spowalniają POSTĘP ludzkosci w pewnych dziedzinach, ale cóż każdy ma prawo wierzyć w co chce byleby nie

1.nie narzucał innym swych wierzeń poprzez ustawy państwowe jak to jest np w Polsce, lub krajach ISLAMSKICH

2.Religia powinna byc odzdzielona od państwa-polityki

Tak to rozumiem ----a co do DUCHÓW to wierzę w Duchy ----istoty Astralne / ludzi byłych zmarłych co przechodzą na druga stronę że są istnieją ---ale jestem równocześnie ostrożny z pewnymi twierdzeniami mediów że wszystkie przekazy pochodzą od duchów ---część to wymysł ich wyobrażeń / poglądów .

To wszystko, wyczerpującą tobie odpowiedziałem .

pozdr

PS ----może nie w temacie tak SAMO UZNAJE I DOPUSZCZAM ŻE ISTNIEJE ---UFO I OBCY ---ALE TO NIE ZNACZY ŻE ZA KAŻDYM ROGIEM ULICY WIDZĘ UFO-LUDKA-OBCEGO LUB KAŻDY OBIEKT NA NIEBIE UWAŻAM ZA UFO I ŻE KAŻDEMU DONIESIENIU O PORWANIU PRZEZ UFO LUDZI ---DAJĘ WIARĘ podchodzę do takich spraw z ostrożnością bez ''nawiedzenia i fanatyzmu'' ---- ale dopuszczam że oprócz fałszerstw były i są autentyczne przypadki spotkań ludzi z OBCYMI RASAMI [UFO] uznaje że nas odwiedzają i obserwują i że mieli być może wpływ na ROZWÓJ NASZEJ RASY LUDZKIEJ .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 03 gru 2017, 23:19

Ivo700 pisze:spokojnie martw się o siebie, o mnie się nie musisz martwić że się stanę fanatykiem

Nie martwię się :) to tylko dobra rada, a zrobisz jak będziesz uważał :)

Ivo700 pisze:.Religia powinna byc odzdzielona od państwa-polityki

Większość twoich postulatów jak najbardziej popieram. A jeżeli chodzi o powyższe stwierdzenie, to zdaje się że mamy to zagwarantowane w konstytucji. Ale masz rację, to jest tylko teoria, bo w praktyce jak nie jesteś katolikiem w Polsce to masz ciężko.

A jeśli chodzi o resztę, zrozumiałam z twoich wypowiedzi, że nie wierzysz w żadne przekazy duchów. Dobrze, że to wytłumaczyłeś jaśniej.

I na koniec prośba moderatora. Nie używaj tyle dużej czcionki, bo w netykiecie oznacza ona krzyk. A większość twojej wypowiedzi nie potrzebuje aż takiego podkreślenia by krzyczeć. Tutaj dyskutujemy, a nie przekrzykujemy się. Choć czasem są to zażarte dyskusje, co nie Danut? ;)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 03 gru 2017, 23:58

Do Xsenia

napisalaś

Tutaj dyskutujemy, a nie przekrzykujemy się. Choć czasem są to zażarte dyskusje, co nie Danut? ----chyba miało być IVO a nie Danut, a co do pisania niektorych zdań dużą literą ---to podkreślałem swoją myśl jej ważność a nie ---że krzyczę---ale OK postaram się nie pisać dużą literką .

Dobra ja ze swojej strony już nie będę dyskutował w temacie Aborcji ---zresztą tj już dla mnie ---męczące ----

także szukaj mnie na innych tematach na tym Forum Spirytystycznym .

pozdr Ivo :)
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Anka » 11 gru 2017, 20:14

Dzisiaj zrozumiałam ze sucha rozmowa o aborcji wywołuje wiele emocji takich jak złość , kto ma racje, kiedy ja zrobic a kiedy nie itp
Wczoraj doświadczyłam tego na własnej skórze Wspominałam ze pracuje w szpitalu Zdarza mi sie pracować na rożnych oddziałach Ginekologicznego unikałam az do wcześniejszego weekendu
Przyjęliśmy pacjentkę 20-letnia ktora sie domagała aborcji 3 miesiąc ciazy
Juz i teraz najlepiej użyć „odkurzacza” juz - gdzie jest lekarz....?!!!
W koncu lekarz wypisał aborcja na życzenie pacjentki Zostało jej podane 3 zastrzyki poronne Dziecko w koncu zmarło
Kazała sobie je zapakować w plastikowy pojemnik a pozniej .... wyrzuciła je do kosza ? Zazwyczaj laduja w koszu
Pomiedzy krwawieniami wychodziła zapalić narkotyk z chłopakiem na zewnątrz szpitala Wracając ledwo patrzyli na oczy
Pielęgniarka mowi „przeciez nic sie nie stało nie musi sie obwiniać poprostu to nie jest dobry czas na dziecko „
Widok zakrwawionej chusty mam ciagle przed oczami
Ile warte jest zycie .....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: Stop aborcji

Postautor: Nikita » 12 gru 2017, 14:22

jest to na pewno ekstremalna sytuacja i za taką aborcją też nie jestem....ale uważam, że są równie skrajne sytuacje gdzie matka nie ma szans na godne urodzenie i godne wychowywanie ....trudno to oceniać...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Stop aborcji

Postautor: czarnyMag » 13 gru 2017, 12:31

Szanowni Forumowicze - "Stop aborcji" to jest STOP zabijaniu w tej postaci :!:
I nic nikogo nie usprawiedliwia :!: Bo duch wcielony w ciało (niezależnie w co wierzy lub w co nie wierzy) podchodzi pod ten sam SĄD :!: Nie zabijaj :!: I po prostu nie zabijaj jak i nie dawaj rady jak zabijać nienarodzonego :!:
Temat jest już w tym momencie zamknięty - a to czy Ty lub ktokolwiek kogo znasz wykroczy po za - to już jest tegoż sprawa :twisted: W tym momencie (kiedy zamkną się oczy noworodka w łonie) - doszło do MORDERSTWA DZIECKA :!:
A jaki był Duchu w tym Twój udział i co sam w sobie uważałeś pozostaje - do rozliczenia :lol:
I tak będzie :!: Rozliczysz to w sobie jak to co jest dla Ciebie teraz tylko hipotezą - ale hipotezą która by się stała realem gdyby na Ciebie wcielony padło (a że nie padło :twisted: to nie Twoja zasługa :!: :lol:
I nie roj sobie gdybyś był do tegoż zdolny bo Twój Stwórca to wie i za to co On wie Ty odrabiasz :lol: Już teraz odrabiasz za samą myśli która stała by się czynem gdyby nie On - Twój Stwórca - i chwała mu za to że Jest :!:
:twisted: wcielony :twisted:

"Diabły" by chciały sobie przypisać Twoją "zasługę" w stronę przeciwną Stwórcy ale one bredzą - Twoja własna myśl w tej kwestii jest zdolna kreować rzeczywistość na Ziemi - więc tylko Ty duchu wcielony za to odpowiesz jakby się stało :lol: :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Stop aborcji

Postautor: Anka » 14 gru 2017, 01:13

Mój ostatni wpis w tym temacie jest potrzebny osobie ktora przegląda to forum Jeszcze nie teraz ale niedługo stanie przed wyborem
Zdarzenie było prawdziwe Moje serce ledwo to wytrzymało Te wszystkie uczucia ktore idą za pozbawieniem dziecka zycia
Kiedyś pewien demon powiedział ze uwielbia ludzkie cierpienie bo jest ono słodkie
Wybierając smierć osoby drugiej karmimy złego ducha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Poprzednia

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości