Derren Brown i tańczące stoliki

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Derren Brown i tańczące stoliki

Postautor: danut » 15 kwie 2018, 00:56

A tak, masz rację - ci uczciwi i szczerze prezentujący się jako iluzjoniści mogą otworzyć oczy ludziom na sposób w jaki ich dokonują, ale wiem, że nie chętnie to robią, ponieważ wtedy same owe sztuczki też stają się już nieciekawe i tracą oglądalność. Ja czytałam do jakich posunięć zdolne były znane ongiś media, nakryte na gorących uczynkach i opisane w dokumentujących to materiałach. To szokujące by tak oszukiwać ludzi, którzy im zaufali. I tak np. ta cała egzoplazma :D była ubijaną pianą z białek protezką w buzi medium, była też medium w długiej spódnicy mająca trzy nogi, tzn. na lasce ubranej w but ta trzecia udawała prawdziwą podczas gdy noga prawdziwa podrzucała stolikiem :lol: Nie wszystko pamiętam, ale czytałam tego sporo.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Derren Brown i tańczące stoliki

Postautor: Arek C » 15 kwie 2018, 01:08

Właśnie dlatego lubię Derrena ponieważ on pokazuje jak te sztuczki działają , i za to ma duży plus u mnie. Nie wiem czy oglądałaś jego film jak pewnej kobiecie podał 5 razy z rzędu jak obstawić właściwego konia na wyścigach , i ona za każdym razem wygrywała pieniądze. Na koniec filmu wyjaśnia jak on to zrobił. Jeżeli go nie znasz to podam linka , napisy są po polsku, pozdrawiam
Arek C
 
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2018, 14:22

Re: Derren Brown i tańczące stoliki

Postautor: danut » 15 kwie 2018, 01:20

Proszę podaj, gdy będę miała czas obejrzę. Też pozdrawiam. ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Derren Brown i tańczące stoliki

Postautor: Arek C » 15 kwie 2018, 01:37

to link do pierwszego odcinka , w sumie jest ich 7 , ale myślę że Ciebie to tak samo wciągnie jak mnie i obejrzysz je wszystkie :D https://www.youtube.com/watch?v=6CymEoQbklg&t=274s
Tam w filmie jest też inny wątek sztuczek , ale też ciekawe. W szóstej części jest wytłumaczenie , a w 7 trik który widza zostawia z "otwartą buzią" bo Derren go nie zdradził , ale można się domyślać bo w swoich wypowiedziach czy książkach pisze jak to zrobić
Arek C
 
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2018, 14:22

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości