Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 17 maja 2018, 20:30

Krzysztoff pisze:Wysil się trochę , kup książkę , przeczytaj , wypróbuj

ja właśnie zamówiłem

Rysiek podał link to wykładu
https://youtu.be/hVHcHWlzez8
Włącz napisy

a książkę można kupić w necie ; tutaj najtaniej:
https://www.mestro.pl/Kroniki-Akaszy-97 ... html?cdn=1


Brawo Krzyś, pewnie głupio to zabrzmi, ale mój brak wiary i sceptycyzm bardzo mi pomógł.
Często to wiemy, to w co wierzymy, blokuje poznanie.
Nie pytam o zdrowie, nie pytam o przeszłość ani o przyszłość, nie pytam o innych ... interesuje mnie tylko kontakt, a to akurat jest
najłatwiejsze.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: danut » 18 maja 2018, 18:53

Tak jest Ryszardzie! Czas by ludzie pozbywali się religijno - sekciarskich fanatyzmów. Channelingi z niego wynikłe, sztuczki i wizje w transach powstałe z fanatycznego treningu ciała, bez uduchowienia, bez siły ducha, bez mądrości i czystości duszy już dziś na nikim nie powinny robić wrażenia ani być brane pod uwagę. Przez książkę przez posty dochodzące lub przekraczające 2 miliony pokazałam jak wygląda prawdziwy kontakt, kto czytał uwierzył. I dlatego wiem na czym on polega, jakie wiadomości się uzyskuje i co warto przekazać. Reszta to podróby i sic z realizacji możliwości fantazji umysłów, mnie nikt nie nabierze na to ze jest inaczej. :) Pozdrawiam.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 18 maja 2018, 20:20

danut pisze:Tak jest Ryszardzie! Czas by ludzie pozbywali się religijno - sekciarskich fanatyzmów. Channelingi z niego wynikłe, sztuczki i wizje w transach powstałe z fanatycznego treningu ciała, bez uduchowienia, bez siły ducha, bez mądrości i czystości duszy już dziś na nikim nie powinny robić wrażenia ani być brane pod uwagę. Przez książkę przez posty dochodzące lub przekraczające 2 miliony pokazałam jak wygląda prawdziwy kontakt, kto czytał uwierzył. I dlatego wiem na czym on polega, jakie wiadomości się uzyskuje i co warto przekazać. Reszta to podróby i sic z realizacji możliwości fantazji umysłów, mnie nikt nie nabierze na to ze jest inaczej. :) Pozdrawiam.


Danusiu, wiem tylko albo aż tyle, że moja Mama jest, wiem także iż światów jest wiele ... wiem póki co o dwóch.
Nie oczekuję więcej, co mi zechcą pokazać to zobaczę, co mam zrozumieć , zrozumiem.
Pozdrawiam.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: danut » 18 maja 2018, 20:42

W ostatnich latach modne było coś takiego , jak sami nazywali "pytanie do podświadomości" :D - ale to przekręt jest, doskonale rozpoznany przez psychologię , działa na tej samej zasadzie co wydobywanie wiadomości z pamięci mózgowej doczesnej, z bardzo często niepoprawnym posegregowaniem zdarzeń i tworzeniem się tzw. pamięci fałszywej . Praca mózgu polega na segregowaniu zapisu według kolejności i przynależności w odpowiedzi na hasło, zaburzenia tę kolejność przestawiają oraz korzystają ze wszystkich pokładów zapisu, prawie tak samo jak program komputerowy odpowiada na kod, a tworzy wariacje gdy jest zawirusowany. A ludzie ci myślą iż uporczywie zadając pytania uzyskują odpowiedź z poza świata - fałsz i bardzo łatwo jest takie odpowiedzi rozpoznać a przy okazji poznać osobowość takiej osoby na podstawie jej niby wizji, to dokładnie skąd, takie a nie inne się wzięły, co taką osobą kieruje. W kontakcie prawdziwym jest tak jakby odwrotnie, tzn.[b] ty otrzymujesz kod a nie sam go wymyślasz[/b] szukając w pokładach pamięci odpowiedzi. A ten kod potem możesz sobie dopiero rozpracowywać i go dobrze zrozumieć. Ryszardzie i dlatego ty tym jednym zdaniem mnie przekonałeś - ono było kodem dla Ciebie - pamiętasz które?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 19 maja 2018, 10:03

danut pisze:W ostatnich latach modne było coś takiego , jak sami nazywali "pytanie do podświadomości" :D - ale to przekręt jest, doskonale rozpoznany przez psychologię , działa na tej samej zasadzie co wydobywanie wiadomości z pamięci mózgowej doczesnej, z bardzo często niepoprawnym posegregowaniem zdarzeń i tworzeniem się tzw. pamięci fałszywej . Praca mózgu polega na segregowaniu zapisu według kolejności i przynależności w odpowiedzi na hasło, zaburzenia tę kolejność przestawiają oraz korzystają ze wszystkich pokładów zapisu, prawie tak samo jak program komputerowy odpowiada na kod, a tworzy wariacje gdy jest zawirusowany. A ludzie ci myślą iż uporczywie zadając pytania uzyskują odpowiedź z poza świata - fałsz i bardzo łatwo jest takie odpowiedzi rozpoznać a przy okazji poznać osobowość takiej osoby na podstawie jej niby wizji, to dokładnie skąd, takie a nie inne się wzięły, co taką osobą kieruje. W kontakcie prawdziwym jest tak jakby odwrotnie, tzn.[b] ty otrzymujesz kod a nie sam go wymyślasz[/b] szukając w pokładach pamięci odpowiedzi. A ten kod potem możesz sobie dopiero rozpracowywać i go dobrze zrozumieć. Ryszardzie i dlatego ty tym jednym zdaniem mnie przekonałeś - ono było kodem dla Ciebie - pamiętasz które?


Danusiu, tyle szukałem, błądziłem, aż przestałem wierzyć w cokolwiek, straciłem lub raczej pozbyłem się wiary we wszystko w co kiedyś wierzyłem i co wiedziałem.
Otworzyłem się na, sam nie wiem na co, ale tyle wystarczyło.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 26 maja 2018, 19:09

Światów jest wiele i w wielu jeszcze żyjemy, w innych już umarliśmy, w jeszcze innych dopiero się urodzimy.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 29 maja 2018, 16:10

Dusze to myśli, które nadal myślą.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: danut » 03 cze 2018, 14:45

Ryszard pisze:Dusze to myśli, które nadal myślą.


Nie. Nad tym jak powstają myśli i uczucia obecnie głowi się wiele dziedzin nauki - medycznych, technicznych i humanistycznych. Zatem od medycyny( neurobiologia, psychiatria), biologii, kognitywistyki przez psychologię, filozofię po technikę i inżynierię maszyn. Myśl sama nie myśli, masło nie jest maślane. Znamy obszary w mózgu odpowiadające za przetwarzanie bodźców zmysłowych, opisane są całe tego mechanizmy, podobnie jak poznano gdzie znajdują się ośrodki w mózgu kontrolujące nasze
emocje. Chodzi o to Ryszardzie skąd te bodźce i impulsy do tego mózgu docierają, by mózg mógł je przetwarzać. Dużo dociera do niego z zewnątrz organizmu i niektóre są rozpoznawane z jakiego źródła naszej rzeczywistości docierają, a niektórych źródło nadawania jest nieznane. I to to nieznane źródło poznają ludzie o zwiększonej wrażliwości na sygnały.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Krzysztoff » 03 cze 2018, 16:37

danut pisze:
Ryszard pisze:Dusze to myśli, które nadal myślą.


Nie. Nad tym jak powstają myśli i uczucia obecnie głowi się wiele dziedzin nauki - medycznych, technicznych i humanistycznych. Zatem od medycyny( neurobiologia, psychiatria), biologii, kognitywistyki przez psychologię, filozofię po technikę i inżynierię maszyn. Myśl sama nie myśli, masło nie jest maślane. Znamy obszary w mózgu odpowiadające za przetwarzanie bodźców zmysłowych, opisane są całe tego mechanizmy, podobnie jak poznano gdzie znajdują się ośrodki w mózgu kontrolujące nasze
emocje. Chodzi o to Ryszardzie skąd te bodźce i impulsy do tego mózgu docierają, by mózg mógł je przetwarzać. Dużo dociera do niego z zewnątrz organizmu i niektóre są rozpoznawane z jakiego źródła naszej rzeczywistości docierają, a niektórych źródło nadawania jest nieznane. I to to nieznane źródło poznają ludzie o zwiększonej wrażliwości na sygnały.


Danut głowi się wiele osób ale nic z tego nie wynika (na dzień dzisiejszy). To że są obszary mózgu odpowiedzialne za pewne funkcje to już wiedziano w 19 wieku, bo funkcjonowały wtedy 2 teorie które głosiły że a) mózg jest jednolitym narządem i nie ma wykształconych obszarów funkcyjnych b) na obszary funkcyjne odpowiedzialne za pewne funkcje fizyczne i psychiczne
Udowodniono prostą metodą wycinania na zwierzętach kawałków mózgu , że prawdziwa jest teza b) .

Dzisiaj obserwuje się aktywność mózgu przy pomocy skomplikowanej aparatury rejestrując aktywność odpowiednich obszarów kory mózgowej

Gdy jednak przydarza się taki przypadek jak dra neurochirurga Ebena Aleksandra, który miał nieczynną całą korę mózgową a jednak zachował świadomość; to cała ta wiedza stoi pod znakiem zapytania
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: danut » 03 cze 2018, 16:44

No pewnie niecałą, ale mózg jest plastyczny i potrafi na innym obszarze aktywować, lub tworzyć od nowa te ośrodki, np. znamy przypadek żyjącego człowieka z odstrzeloną jedną półkulą mózgu nie mającego żadnych widocznych fizycznych dysfunkcji, bo druga półkula przejęła wszystkie funkcje. A ja jestem przykładem na odbudowanie mi się w mózgu ośrodka wzroku uszkodzonego po wylewie krwi do mózgu. Nie przekonasz mnie, że nadal nic nie wiemy i że to co odkryto stoi pod znakiem zapytania, bo to są fakty i mocna wiedza.
Ps. Aha! Tu jest tylko jedno pytanie - Co aktywuje? :D I dopiero nad tym się skupiamy, gdy podejmujemy tematy z poza.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości