"Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Forum poświęcone analizie dzieł psychograficznych brazylijskiego medium, przede wszystkim spisanym przez duchy takie jak Emmanuel i Andre Luiz, a także listom z zaświatów otrzymanym przez Chico.

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: ronald73 » 07 kwie 2018, 09:26

czarnyMag pisze:Nie rozumiecie tego - nie potrzebuje żadnego "opiekuna" do niczego - opiekunem jest sam Bóg :!:


Bóg przecies kocha wszystkie Jego dzieci a On jest ta śiła która nas nigdy nie opuszcza.

Oczywiście że tu na tym forum jest wielu które czują że mają jakis opiekun przy nich, bo przecies nie ma zbyt wielu ludzie na tym forum które nic nie czują w spirytycznych sprawach.

Ja też nie czuję opiekuna u siebie. Może jest, może nie ma. A jesli jest to ja jestem z tego nieswiadomy. Staram się iść w dobrym kierunki. Staram się, jestem tylko człowiekiem.


Nawet Hitler doświaczył wpływy w dobrym kierunku, ale np jego ludzki cech zemsta w sprawie pierwsza wojna światowa miał nadwagę gdy dał rozkaz rozpętać druga wojna światowa.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: czarnyMag » 13 kwie 2018, 00:30

Zanim pojawi się 15-a cześć chciałbym niejako z wyprzedzeniem dowiedzieć się ile jest tych części na dzień dzisiejszy?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: Krzysztoff » 16 kwie 2018, 20:03

Wszystkich części jest 11

Opisane są tutaj
http://www.portal.spirytyzm.pl/murami-n ... h-fonseca/
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: czarnyMag » 18 kwie 2018, 15:37

ronald73 pisze:
czarnyMag pisze:Nie rozumiecie tego - nie potrzebuje żadnego "opiekuna" do niczego - opiekunem jest sam Bóg :!:


Bóg przecies kocha wszystkie Jego dzieci a On jest ta śiła która nas nigdy nie opuszcza.

Oczywiście że tu na tym forum jest wielu które czują że mają jakis opiekun przy nich, bo przecies nie ma zbyt wielu ludzie na tym forum które nic nie czują w spirytycznych sprawach.

Ja też nie czuję opiekuna u siebie. Może jest, może nie ma. A jesli jest to ja jestem z tego nieswiadomy. Staram się iść w dobrym kierunki. Staram się, jestem tylko człowiekiem.


Nawet Hitler doświaczył wpływy w dobrym kierunku, ale np jego ludzki cech zemsta w sprawie pierwsza wojna światowa miał nadwagę gdy dał rozkaz rozpętać druga wojna światowa.


Ale zdajesz sobie sprawę, że tzw. wolna wola to nie tylko wybór który sam dokonujesz między dobrem a złem... Zdajesz? Bo to też wybór umrę bo jestem chory (moje ciało choruje) a będę żył bo Bóg mi już na wstępie dał wszystko a ja muszę to tylko zrobić (to co mi dał) i będę zdrowy :!: Żyję bo dano mi to z góry a czy to wykorzystam - ode mnie tylko zależy :twisted: To jest właśnie wolna wola :!: Więc na co mi opiekun :?: :!: :lol: Oczywiście że nie mam żadnego "opiekuna" bom doskonały jak Wy od poczęcia bom synem Boga jak Wy od poczęcia (tylko ja mam tą świadomość a Wy jeszcze żyjecie w matriksie - hologramie) :!:

i tu nawiążę do tematy "Nasz Dom" to fikcja :!: Bardzo Was przepraszam za szczerość i ufam, że mi nie uwierzycie bom tchórz :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: ronald73 » 19 kwie 2018, 09:07

CzarnyMag, może zlę mnie zrozumiałeś, z tamtym postem nie miałem zamiaru zaprzeć sie z tym co napisałeś.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: Krzysztoff » 19 kwie 2018, 14:58

czarnyMag pisze:i tu nawiążę do tematy "Nasz Dom" to fikcja :!: Bardzo Was przepraszam za szczerość i ufam, że mi nie uwierzycie bom tchórz :!:


Każdy może wierzyć w to co uważa za słuszne i prawdopodobne.

Można wierzyć że jest się doskonałym ale należy to zestawić z faktami.

Doskonałość definiujemy jako najwyższą i niezmienną formę. Doskonałym jest jedynie Bóg, który jest niezmienny, wszystko inne podlega ciągłej zmianie. Nie jesteśmy Bogiem, mamy oddzielną świadomość i własną wolną wolę. Zmieniamy się i uczymy, ewoluując w stronę dobra

Jak by nie patrzeć, jest robota do wykonania. Jak byś się nie obrócił d. zawsze z tyłu
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: Nikita » 20 kwie 2018, 13:31

W filmie było, że trafił do Umbralu a tu nagle do miejsca opieki...trochę to mało ścisłe... Komunikacja w świecie Duchów chyba odbywa się bardziej przez myśli...na pewno nie ma tam aż tak rozbudowanych dialogów jak w brazylijskich filmach...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: danut » 20 kwie 2018, 14:13

Nikita pisze:W filmie bylo, ze trafil do Umbralu a tu nagle do miejsca opieki...troche to malo scisle... Komunikacja w swiecie Duchow chyba odbywa sie bardziej przez mysli...na pewno nie ma tam az tak rozbudowanych dialogow jak w brazylijskich filmach...

Nieprawda. Przestańmy myśleć, że tylko my jesteśmy rzeczywiści i nadawać naszemu ciału nieprzynależnych mu przymiotów. Pisać, że reszta to chmurki, duchy, iluzja. Inny świat jest równie lub nawet bardziej "materialny"/ prawdziwy a tamtejsze ciała bardziej rozwinięte i posiadają więcej możliwości od tutejszych.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: Pawełek » 16 cze 2018, 12:51

danut pisze:
Nikita pisze:W filmie bylo, ze trafil do Umbralu a tu nagle do miejsca opieki...troche to malo scisle... Komunikacja w swiecie Duchow chyba odbywa sie bardziej przez mysli...na pewno nie ma tam az tak rozbudowanych dialogow jak w brazylijskich filmach...

Nieprawda. Przestańmy myśleć, że tylko my jesteśmy rzeczywiści i nadawać naszemu ciału nieprzynależnych mu przymiotów. Pisać, że reszta to chmurki, duchy, iluzja. Inny świat jest równie lub nawet bardziej "materialny"/ prawdziwy a tamtejsze ciała bardziej rozwinięte i posiadają więcej możliwości od tutejszych.

Myślę, że takie myślenie bierze się z tego że "my sami" jesteśmy materialni i zawsze wszystko co było związane z duchem i duchowością było niematerialne, tak jak chmurki, duchy o których piszesz. Gdybyśmy byli po drugiej stronie i nie wiedzielibyśmy, że to jest świat duchowy to równie dobrze wtedy byśmy stwierdzili, że jest to świat materialny :) Ot, taki stereotyp.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Posłańcy" - 2 część "Naszego Domu"

Postautor: Hansel » 29 cze 2018, 15:21

cthulhu87 pisze:W literaturze przedmiotu, począwszy od XIX wieku jest sporo relacji dot. nici czy sznura fluidycznego łączącego ducha z ciałem fizycznym.
Jakoś mi sie w coś takiego nie chce wierzyć...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dzieła Chico Xaviera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości