Kącik zdrowia..

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 04 paź 2018, 15:19

Jak wzmocnic organizm przed zima. Na temat pylki kwiatowego: https://www.food-forum.pl/artykul/699/s ... owego.html
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 12 paź 2018, 18:17

Jeszce cos o przyczynach Alzheimera: https://oczymlekarze.pl/raporty/1701-de ... zyca-mozgu
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: OneNight » 27 paź 2018, 09:57

W jaki sposób ludzie przechodzą na wegetarianizm? Czym zastępują mięso? Jak wyznaczają sobie dietę?

Wygląda to tak:
-Posiadam lekką niedowagę i nijak nie udaje mi sie przytyć
-Źle trawię produkty mięsne, więc muszę je ograniczyć (choć nie chcę :( )
-Posiadam niedobory żelaza

Z tego co wyczytałem, to wegetariańska dieta sprawia, że ludzie mniej jedzą, bo jakiś tam składnik daje im uczucie sytości - a ja muszę przytyć. Druga sprawa to czym zastępować mięso, gdyż doczytałem się, że źle dobrana dieta powoduje niedobory żelaza.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Pawełek » 27 paź 2018, 14:11

Byłeś u lekarza w związku z tym złym trawieniem mięsa? Bo to chyba nie jest do końca normalne, tak mi się wydaje. Skocz może do dietetyka, a co do niedoboru żelaza to też lekarz, a on Ci najprawdopodobniej przepisze żelazo w tabletkach i będziesz je brał bodajże przez miesiąc i powinno się unormować. Ja również miałem niedobór ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: OneNight » 27 paź 2018, 15:32

Wiesz chyba jakie są kolejki, chyba sie nie doczekam? Zjeść mięso mogę, ale potem okropnie boli mnie brzuch, więc do tego czasu aż mnie przyjmą - czemu by go nie ograniczyć? Nie pracuję fizycznie.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Pawełek » 27 paź 2018, 19:13

Jeśli chodzi o żelazo to wystarczy zwykły lekarz rodzinny, więc tu nie powinno być problemu. Niestety nie wiem jakie są kolejki do publicznych, najwyżej możesz jeszcze odłożyć z pensji i skoczyć prywatnie. Bądź co bądź, chodzi o Twoje zdrowie, a skoro masz bóle po zjedzeniu mięsa to może masz jakiś problem z żołądkiem, albo zła dieta. Tak czy siak, lekarzem nie jestem, ale myślę że dla własnego dobra mógłbyś odwiedzić jakiegoś specjalistę :) A do tego czasu, ograniczyć mięso możesz. Być może po przerwie się okaże, że znów możesz je jeść. Taki odwyk dla żołądka :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 29 paź 2018, 18:48

Zelazo w tabletkach powoduje zatwardzenie...odradzam. Najlepsze zrodla naturalne. Najwiecej dobrze przyswajalnego zelaza jest w melasie. Melasa ma takze wiele innych mineralow. Oprocz tego buraki cwiklowe, ziarno slonecznkika, sezam, platki orkiszowe (ale ze starej odmiany orkiszu: plaskurka, samopsza, platki owsiane, migdaly i orzechy). Duzo zelaza jest tez w algach np chlorella i spirulina.
Odrazam jedzenie soji...nie jest wcale taka zdrowa jak sie mowilo. Zbilansowana dieta wegetarianska to straczki: fasole, soczewica, bob, groszek, cieciorka, zbooza takie jak orkisz, owies, jeczmien, zyto. Odradzam jedzenie pszenicy ze wzgledu na gluten. Ziarna i pestki: sezam, slonecznik, pestki dyni, nasiona konopii. warzywa i owoce w kazdej postaci. Ziemniaki. Dobre tluszcze czyli oleje na zimno tloczone. Orzechy, migdaly itd. Jajka od kur chodzacych , najlepiej ekologiczne. Maslo od krow chowanych naturalnie. Ostatnio kupilam ciekawy Produkt. Nazywa sie maca. Ta roslina pochodzi z Ameryki Pd i zawiera wielka ilosc wszytskich skladnikow i ma tez wlasciwosci wzmacniajace organizm, budujace sile . Mozna zakupic w sklepie ze zdrowa zywnoscia.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 29 paź 2018, 18:51

Bole brzucha moga miec zwiazek z jakas alergia pokarmowa i zlym trawieniem. Np czesto gluten wywoluje alergie i problemy. Zoladek musi byc dobrze zakwaszony aby dobrze trawic mieso i rozlozyc bialka. Nie bierz zadnych srodkow na obnizenie kwasowosci zoladka bo to bardzo szkodzi.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Xsenia » 29 paź 2018, 19:38

Nikita jem wszystko co opisałaś, a mam anemię powracającą. Choć lepiej powiedzieć, że stałą. Dlatego ja niestety muszę łykać żelazo w tabletkach.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 31 paź 2018, 20:01

Pamietam juz kiedys o tym pisalas...i przez ten caly czas nadal masz anemie? Powracajaca czyli, ze nie przez caly czas? A znasz przyczyne tej anemii? Moze jakies mikrokrwawienie wewnetrzne lub obfite krwawienia miesieczne? Podobne przyswajalnosc zelaza z tabletek jest niewielka. Pylki pszczele to wspaniale zrodlo mineralow w tym zelaza. Ja sobie ostatnio przed zima podjadalam pylki no i zjadlam caly sloik… :) Ale tez zachorowalam...z tym ze szybko wychodze z przeziebienia.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości