Mediumizm- umiejętność czy dar?

Nasze opowieści, o tym jak Spirytyzm zmienił nasze spojrzenie na życie...

Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: CzłowiekJanek » 20 sie 2019, 19:56

Jak w temacie. Niby wiemy z literatury, że każdy może być medium, gdyż ma duszę itd. Ale ciekaw jestem jak to postrzegacie?
Jak osoby z rozwiniętym zdolnościami mediumistycznymi uważają?
Czy można to wypracować?
Czy trening czyni mistrza?
Czy faktycznie z każdego da się zrobić medium?
Czy ktoś to sam z siebie wypracował?
A nie na przykład urodził się z tą umiejętnością?
Zachęcam do luźnej dyskusji i pozdrawiam :-)


Wysłane z mojego SM-A105FN przy użyciu Tapatalka
O takim dniu jak dzisiaj
można powiedzieć:
Również przeminie
CzłowiekJanek
 
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2018, 13:17

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: bernadeta1963 » 20 sie 2019, 20:44

Media różnie odbierają przekazy .
Jedne mają zdolności w młodszym wieku ,inne otrzymują je gdy są już dorośli .
Wiecej o tym pisaliśmy w tematach"Jestem medium".
Myślę jednak ,że nad rozwojem każdego medium czuwają opiekunowie .
Oczywiście piszę to na podstawie moich doświadczeń i trudno powiedziec mi jak jest u innych mediów :)
Media jesli mają możliwość powinny się rozwijać . W moim wypadku przez te wszystkie lata mialam uczucie jak bym przechodziła szkolenia ,zainspirowane przez jakąś siłę wyższą . Dotyczylo to głównie jakości odbioru np ;widziane postaci duchów ,odbiór energii .Kilka lat temu doszlo czytanie ze zdjęć i jeszcze inne .
Nie będę opisywać wszystkiego ponieważ wielokrotnie pisałam o tym na forum .
Na pewno nikt nie powinien na siłę chcieć połączenia z drugą stroną ,o czym też wielokrotnie pisaliśmy .
Myślę ,że w każdym człowieku drzemie taka możliwość ,jednak chyba to od jakiejś wyższej siły zależy ,czy ''wciśnie guziczek ''aktywowania tego w danej osobie .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: jario » 20 sie 2019, 23:29

Kazdy ma taka umiejetnosc bo przeciez caly czas mamy kontakt z naszym przewodnikiem,z bliskimi zmarlymi ktorych czasami bardziej lub mniej czujemy,duchy tez na nas maja wplyw.Tez czesc naszej energii zostaje w swiecie dusz kiedy sie tu wcielamy wiec caly czas jestesmy jakby polaczeni z tamta strona. Jednak media ten dar maja jakby bardziej rozwiniety i narzucony juz jakby z tamtej strony i zaplanowany przed wcieleniem a w jego rozwoju biora czynny udzial ich przewodnicy ktorzy ten dar pomagaja rozwijac i kontrolowac.Mysle ze kazdy moze rozwijac kontakt z wlasnym przewodnikiem ale przede wszystkim pracowac nad swoim wlasnym rozwojem i swiadomoscia co przybliza nas bardziej do odczuwania strony duchowej .Mozna tez probowac rozwijac mediumizm ale czy osiagnie sie efekty ?wydaje mi sie ze to chyba tak jakby nagle lekkoatleta probowal zostac wybitnym pilkarzem niby to i to sportowiec ale to jednak nie to samo.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: ronald73 » 21 sie 2019, 18:37

Pragnienie zostać medium już wystarczy żeby się wykluczyć zostać medium. Pragnienie zostać medium to jest jakby ktoś chciał zostać kimś więcej niż naprawde jest. To jest jakiś niedobry cech czyjeś charakter. Pomagać człowiekowi który ma coś niedobrego w charakterze to dla duchów z tej dobrej Drugiej Strony działałoby destrukcyjnie i dlatego unikają kontakt.
Co można robić? Czekać, czekać i czekać... aż ktoś z drugiej strony się odezwie.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: odnowa » 21 sie 2019, 19:03

Zastanówcie się nad tym, zwolennicy podejścia "mediumizm to dar, niedoskonali moralnie ludzie nie powinni mieć dostępu".
"Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. 14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. 15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». 16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. "
Mam wrażenie że zachowujecie się jak uczniowie Jezusa...
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: ronald73 » 22 sie 2019, 12:35

Odnowa, właśnie z tymi słowami Chrystusa jeszcze raz podkreślasz o czym ja pisałem.

Mediumizm jest dany tym ludziom które nie mają brudzony sposób myślenie. Dzieci mają, a z dorosłych ludzi mało kto ma.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: ES3 » 22 sie 2019, 16:55

A ja się nie zgodzę z tym, że taki "dar" mogą mieć osoby dorosłe o czystym sercu, myślach itp. czemu? Bo wg mnie takich osób na naszej planecie Ziemi nie ma... Jesteśmy ludzmi, którzy chcąc nie chcąc popełniają błędy, szczęśliwcy na swych błędach wyciągną naukę, wydaje mi sie, że uczymy się dążyć do doskonałości, więc sory ale " idealnie czyste" osoby to nie na tym świecie...
Gdzieś na forum był podobny temat poruszany, gdzie podobno właśnie osoby, które "napaskudzily" sobie we wcześniejszym wcieleniu to właśnie odrabiają lekcje poprzez swój "dar" pomagając bezinteresownie większej liczbie osób...
ES3
 
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2018, 13:07

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: odnowa » 22 sie 2019, 18:00

ronald73 pisze:Odnowa, właśnie z tymi słowami Chrystusa jeszcze raz podkreślasz o czym ja pisałem.

Mediumizm jest dany tym ludziom które nie mają brudzony sposób myślenie. Dzieci mają, a z dorosłych ludzi mało kto ma.

Dzieci - początkujące media
Jezus - "tamta strona"
przychodzić do Jezusa - nawiązywać kontakt z "tamtą stroną"
uczniowie - spirytyści zabraniający początkującym mediom dostępu do "tamtej strony"

Zgadzam się z tym co napisał ES3.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: jario » 22 sie 2019, 23:34

Uwazam ze mediumizm nie ma wplywu na to czy ktos jest dobrym czy zlym czlowiekiem.Medium jak kazdy czlowiek ma wolna wole i moze sie nia kierowac.jezeli sie rozwija ku dobru i jest dobrym czlowiekiem wtedy tez jest dobrym materialem dla duchow o podobnych i wyzszych wibracjach do wspolpracy w czynieniu dobra ,jezeli jest odwrotnie wtedy bedzie dobrym materialem dla tych niezbyt milych duchow w dzialaniu negatywnym ale tak samo jest z kazdym z nas i media sie niczym szczegolnym w tym nie wyrozniaja.Choc pewnie skutki takiej wspolpracy bardziej odczuwaja.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Mediumizm- umiejętność czy dar?

Postautor: ronald73 » 23 sie 2019, 13:34

Mi wystarczy to co Bóg mi dał.
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Następna

Wróć do Nasz Spirytyzm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości