Przepowidanie przyszłości

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: danut » 22 wrz 2019, 16:28

Bernadeto :), nikogo nie należy słuchać w sensie takim by ktoś nam narzucił to w co mamy ślepo uwierzyć i że tego mamy się trzymać. Każdy ma mieć czystą i wyraźną swoją wolę i ją potrzeba sobie wypracować. Nie wolno nam łamać cudzych pojmowań spraw i nikomu coś narzucać. Jasnowidz nie jest kimś wybranym , kapłanem itp. dla nikogo. Jasnowidz nie widzi czysto, jasno, absolutnie prawdziwie i bez dyskusji, zatem nie powinno się używać takiego określenia dla ludzi, którzy coś widzą, z czymś się łączą i coś wychwytują. A to czy "jasnowidz"widział drogę, którą poruszał się zaginiony można stwierdzić dopiero po odnalezieniu takiego człowieka, co potwierdzi, że owszem tak było - "jasnowidz" widział tę rzeczywistość lub inaczej ta rzeczywistość poszła właśnie w tym kierunku, którą on widział. On sam wcześniej nie ma szans na stwierdzenie tego co i skąd wyłapał - zatem, owszem można taki trop sprawdzić, ale nie można na wstępie stwierdzać o jego prawdziwości. Rzeczywistość jest ruchomym, plastycznym tworem i zawsze można ją przekształcić na inny ciąg wydarzeń , na inny zlepek. Czy wiesz o tym, że nawet przeszłość można zmienić i w niej wprowadzić zmiany?!

Ps. Ważna sprawa. Zauważcie, że rzeczywistości alternatywne zbudowane są z wielu takich samych elementów jak nasza, ich części się powtarzają a inne nie. A z kolei skoro nasza rzeczywistość jest dopiero w trakcie tworzenia się to nikt nie zna i nie może znać jej ostatecznego kształtu. Zatem co ktoś widzi? :) - Inną alternatywę a to czy trafi na motyw powtarzający się czy nie to kwestia przypadku :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: jario » 22 wrz 2019, 16:43

Danut mysle ze extremalnie skrajnie probujesz przedstawic sytuacje.Nie wiem w jakim celu.Przeciez nikt nie mowi o narzucaniu czegos komus na sile ,nikt nie mowi ze gdy jakas osoba z uzdolnieniami przekazuje jakas informacje to uwaza sie za guru czy kaplana.Wiekszosc osob ktora jest swiadoma swoich umiejetnosci zdaje sobie sprawe z omylnosci tak samo jak zdaje sobie sprawe ze czesc jakis informacji moze byc pomocna.Takie osoby przekazuja takie informacje sa jakby ich przekaznikiem podobnie jaknp.medium ale zdaja sobie sprawe z mozliwosci pomylki i raczej informuja o tym osoby zainteresowane.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: danut » 22 wrz 2019, 16:49

Jario - ekstremalnie skrajnie przedstawiam sytuację czy właśnie trafnie i prawdziwie? Jak to potocznie wygląda? Przecież obserwuję i znam takie ogólne pojmowania w tym temacie. Ha ha większość osób to za takie osoby się uważa jak piszę, a nie odwrotnie. Mniejszość zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i zauważam, dałam nawet link, że np. sam słynny Jackowski dopiero teraz dostrzega to czego i on wcześniej nie widział. Czy wiesz jak wiele rzeczy ja widzę, jak wiele razy byłam w przyszłości, w rzeczywistościach równoległych i alternatywnych, z jak wieloma osobami nie z naszej rzeczywistości i czasu rozmawiałam? Chyba nie wiesz, lub nie wierzysz, bo gdybyś to wiedział nie oskarżałbyś mnie o nadinterpretację tematu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: jario » 22 wrz 2019, 17:09

Ja uwazam ze extremalnie skrajnie.Jezeli osoba ktora posiada zdolnosci o ktorych mowa deklarowalaby sie jako nieomylna i wszystkowiedzaca to sama juz na poczatku wedlug mnie by sie zdyskredytowala. Takie uogolnianie ze grupa osob ze zdolnosciami robi tak czy tak czy uwaza tak i tak jest nie namiejscu bo nie jestes w stanie tego sprawdzic ani udowodnic a przy okazji osoby ktore takie uzdolnienia posiadaja i czytaja takie twoje stwierdzenia moga sie poczuc urazone i niesprawiedliwie opisane.
Co po tym ze uwazasz ze jackowski dopiero do czego doszedl a ty juz cos wczesniej wiedzialas ,kazdy powinien i ma prawo zeby do czegos dochodzil w swoim wlasnym tepie.Skad wiesz ze ty sama tez jeszcze czegos nie wiesz i dopiero za 10 lat np dojdziesz do tego.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 17:24 przez jario, łącznie zmieniany 1 raz
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: fruwla » 22 wrz 2019, 17:14

danut pisze:
Nie ma takiego czegoś jak jasnowidzenie

Alez oczywiscie, ze jasnowidzenie istnieje i nalezy do zmyslow,tak jak powonienie czy dotyk.
Tylko,ze ja nazwalabym to raczej mediumizm.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 17:18 przez fruwla, łącznie zmieniany 2 razy
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: danut » 22 wrz 2019, 17:20

No tak to jest trafniejsze określenie , ja analizuję wymowę i znaczenie danego słowa. Kontakt - mediumizm, tylko że i tu znowu mamy zgrzyty jak ludzie potocznie rozumieją mediumizm, kogo medium nazywają i znowu jesteśmy w punkcie wyjścia. Dlatego apeluję i proszę o opanowanie poprawnego nazewnictwa, bo to co czytam w internetach na ten temat już woła samo o naszą reakcję, o rozum i pojmowanie na możliwości czasów obecnych
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: jario » 22 wrz 2019, 17:26

moze poprostu chodzi o znaczenie slowa jasnowidzenie ,moze poprostu Danut twoje znaczenie rozni sie od znaczenia znanego przez innych i stad te roznice
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: danut » 22 wrz 2019, 17:32

Jezu jario, tu nie chodzi o moje/twoje :D Tu chodzi o to by wiedzieć i rozumieć dobrze i gdy ktoś ma z tym trudności to przedstawiam dobitne argumenty na to, że się myli i ma z tym trudności - myśl, patrz, zrozum. Racja, czy jak wolisz Prawda jest jedna a nie że jest moja- twoja- jego i jeszcze kota, bo chodzi o poznanie a nie o gdybanie.
Ps. Jeszcze to lepiej zobrazuję. Wyobraźcie sobie mające nadejść zdarzenie jako podarek zawieszony gdzieś na sznurku połączony z innymi wieloma takim podarkami( o tak jak mnie z samolotu zrzucał zmarły prezenty w wizji sennej, widać na to samo przedstawienie sytuacji co i on ja wpadłam :) ) I teraz jak wielu ludzi będzie nim zainteresowanych tak wielu będzie go- ten pakiet wydarzeń, ciągnąć ku sobie za liny. Jak myślisz co się stanie, gdy w tym podarku będzie wybuch bomby atomowej?? O "wielki, czysty jasnowidz"- prześmiewam się) przedstawi ludziom co jest w tym podarku i jeszcze przeciągnie mnóstwo ludzi tym na swoją stronę, bo oni wezmą tę narzuconą przez niego sprawę do serca i tym przylepią się do niej i tak używając swojej woli będą go tu ściągnąć? I co wtedy, nadal będzie ten ktoś okrzykiwany za kogoś wybranego bo on zobaczył, za jasnego powinien być uznawany, czy za czarnego widza?! A wiedz o tym, że to jakim ty jesteś, czym napełniona jest twoja dusza to to jest najbliżej Ciebie i to najłatwiej ujrzysz. Zatem dlaczego ktoś taki chce by cierpieli za jego grzechy i za jego winy inni? Po co ich ku sobie ściąga? Oj ja się nawalczyłam z tego typu "kapłanami rytu :lol: i jasnowidzącymi" za życia na poziomie myśli, czyli tych lin którymi jesteśmy do pakietów podpinani...Stąd moja postawa.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 17:55 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: bernadeta1963 » 22 wrz 2019, 17:43

A może dobrze by bylo dać ludziom wybór ,czy chcą isc po naukowej scieżce ,czy może raczej sklaniac sie ku temu w co wierzono dawniej :)
Nie chodzi o to ,ze starasz się wytlumaczyć jak to dziala z punktu widzenia najnowszej wiedzy .
Chodzi o to ,abyś nie zniechęcala innych do korzystania z pomocy osób znajdujących sie na forum .
Ja np nie uważam się za osobę oszukująca innych .zawsze podkreślam ,że nie daję 100%gwarancji na to że wszysko u mnie się sprawdza .
Nie biorę tez od ludzi pieniędzy za to co robię .
Z twoich wypowiedzi można odczytać ,że jestes na tym forum ,aby demaskowac oszustów .

Podkreślam ,że to jest moje rozumienie twoich wypowiedzi .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Przepowidanie przyszłości

Postautor: danut » 22 wrz 2019, 17:59

Bernadeto, ale mnie nie obchodzi to do czego Ty namawiasz innych, czego się trzymasz, w co wierzysz. Każdy ma wolną wolę, swój rozum , czyta i wybiera, przyswaja to w taki sposób na jaki go stać. Ja piszę, nie namawiam, nie zmuszam, nie wpływam, nie łamię cudzych woli. Do kogo to trafi to trafi, ale przyjmuje to dobrowolnie lub odrzuca. A jeśli w tym co piszę widzisz nieprawdę to przecież o to chodzi w dyskusji - podaj swoje co jest nie tak, swoje przeciw, lub za. :) A nie pisz mi że obawiasz się że przyniesie to taki skutek ze ludzie się do wróżek zniechęcą :D no bo jeśliby tak się stało to znaczy że przyznali mi rację, przejrzeli sprawę i sami ujrzeli co w trawie piszczy, no być może i dzięki mnie, ale nie oczekuję oklasków.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości