Ustawienia Hellingera

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: Pablo diaz » 18 lis 2018, 15:36

Kakofonio myśli dziękuję ,że podzieliłaś się wrażeniami .
Na you tube znalazłem materiał ,który prawie z fotograficzną dokładnością przedstawia Twoje przeżycia.
Na wstępie materiał nawiązuje do przekazu Ducha Andre Luiza :
Siły fizyczne muszą ewoluować jak nasze dusze.Jeśli oferują nam kielich służby dla nowych doświadczeń
uniesienia,w wysiłku ,w świetle naszego szacunku i równowagi duchowej, oddać powinniśmy się dziedzinie
pracy i edukacji organicznej.

Z książki Misjonarze światła
Francisco Candido Xavier

Niestety filmik jest w j.portugalskim
https://www.youtube.com/watch?v=t5RqFEv0u40
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: danut » 18 lis 2018, 17:59

Te słowa są bardzo ważne "rozumiem twoja historię, spotkało mnie to samo". Pozorne ustawienie przypadkowych ludzi przypadkiem wcale nie jest. Nic nie będzie oddziaływać na daną osobę jeśli jej problem nie jest do rozwiązywanego podobny. To wszystko co zapętla rzeczywistość to są rzucone sitowia naszych myśli i czynów, a te działają jak podstępne pułapki i łapią w nie wiele ludzi według swojego rodzaju. Taki jeden seans nie działa jak nagłe zdjęcie czaru, to dopiero początek by z czegoś zaczynać zdawać sobie sprawę. Pozdrawiam ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: bernadeta1963 » 18 lis 2018, 18:18

bernadeta1963 pisze:Może to nie terapia ,a osoba którą tam spotkasz zmieni coś w twoim życiu :D
Myślę ,że tak właśnie będzie .

Napisałam to kilka dni temu i myślę ,że miałam rację :)
Cieszę się ,że tam pojechałaś .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: Natalia Król » 07 mar 2019, 15:09

Kakofonio czy możesz wypowiedzieć się po czasie? Czy nadal jesteś zachwycona ustawieniami?
Natalia Król
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2016, 10:01

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: kakofonia myśli » 14 sty 2020, 21:37

Natalia Król pisze:Kakofonio czy możesz wypowiedzieć się po czasie? Czy nadal jesteś zachwycona ustawieniami?

Jak najbardziej. Byłam dwa razy, w lutym jadę po raz kolejny. Emocje towarzyszące ustawieniom, w niektórych przypadkach, są niezwykle silne i całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą. Tak sobie jednak myślę, ze trzeba trafić na odpowiedzialnego terapeutę, w innym przypadku można odjechać "skrzywionym". Kobieta, do ktorej jeżdżę ma wysoko rozwiniętą sferę duchową, dlatego jestem pewna, że w prowadzonych przez nią ustawieniach biorą udział również nasi Przyjaciele z drugiej strony rzeczywistości. Gdyby ktoś chciał namiar napiszę na priwie. Najbliższe ustawienia będą w stolycy 01-02.02. Odbędą się dwa warszrmtaty: "Ja w relacji z dziećmi" i "Ja i moje wewnętrzne dziecko"... Czy jakoś tak :)
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: tadyszka » 17 sty 2020, 18:40

https://www.youtube.com/watch?v=6bWIaQD978Y


moze kogos z was zainteresuje
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: gaba75 » 19 sty 2020, 13:47

Czytał ktoś książkę pt "Uwikłanie"? Polecam. I tak, jak tu powiedziała kakofonia, trzeba trafić na odpowiedzialnego terapeutę, jestem tego zdania nie od dziś. Terapeuta, powinien być, jak przyjaciel, z którym kiedyś przychodzi nam się pożegnać, ale nie jest to dla nas ze szkodą. Są pożegnania, które szkodzą i takie, z których zyskujemy wiele w życiu, stajemy się szczęśliwymi ludźmi.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: danut » 19 sty 2020, 22:19

kakofonia myśli pisze:
Natalia Król pisze:Kakofonio czy możesz wypowiedzieć się po czasie? Czy nadal jesteś zachwycona ustawieniami?

Jak najbardziej. Byłam dwa razy, w lutym jadę po raz kolejny. Emocje towarzyszące ustawieniom, w niektórych przypadkach, są niezwykle silne i całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą. Tak sobie jednak myślę, ze trzeba trafić na odpowiedzialnego terapeutę, w innym przypadku można odjechać "skrzywionym". Kobieta, do ktorej jeżdżę ma wysoko rozwiniętą sferę duchową, dlatego jestem pewna, że w prowadzonych przez nią ustawieniach biorą udział również nasi Przyjaciele z drugiej strony rzeczywistości. Gdyby ktoś chciał namiar napiszę na priwie. Najbliższe ustawienia będą w stolycy 01-02.02. Odbędą się dwa warszrmtaty: "Ja w relacji z dziećmi" i "Ja i moje wewnętrzne dziecko"... Czy jakoś tak :)


Oczywiście można odjechać "skrzywionym" Metoda ta szufladkuje ludzi, podporządkowuje biorących w niej udział pod myśli terapeuty i pozbawia indywidualnego spojrzenia na swój problem. Narzuca innym własny kierunek pojmowania. Samo podkładanie osób( ustawianie) pod postaci z jakiegoś modelu rodziny wtłacza klienta w taki a nie inny odbiór rzeczywistości. Metodzie tej zarzuca się wiele także tworzenie chorobliwych więzi oprawca- krzywdzony, gdzie ten krzywdzony musi wszystko znieść i jeszcze wybaczyć swojemu oprawcy/ ma go pokochać. Zresztą poczytajcie wypowiedzi profesora psychologii https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/ ... rlataneria Każdy człowiek sięgając po cokolwiek i wchodząc w interakcje z kim/ czymkolwiek powinien robić to świadomie, z takiej własnej potrzeby, z odpowiedzialnością i ze znajomością przyczyny i skutku konkretnego kroku i dowiadywać się o nich jak najwięcej. Pola morficzne są faktem, wiedza, doświadczenia z nimi i nauka wypiera przez nie magię, dawne myślenie o cudach i cudotwórcach posługujących się myślą i podporządkowujących pod nią rzeczywistość i do niej dopasowujący figurki( inne osoby, którym zmienia się pojmowanie). To wszystko jest związane z oddziaływaniem myśli, czyli według fizyki kwantowej - kwantów informacji. Kto tym steruje? Po co szukać daleko? Taki to Schemat ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: kakofonia myśli » 21 sty 2020, 17:42

"Oczywiście można odjechać "skrzywionym" Metoda ta szufladkuje ludzi, podporządkowuje biorących w niej udział pod myśli terapeuty i pozbawia indywidualnego spojrzenia na swój problem. "

Uważałabym z tak ostro postawionym stwierdzeniem. Nie mozna winic metody za to, że posluguja sie nia nieodpowiedzialni ludzie. Nie bardzo również rozumiem stwierdzenie, ze" metoda ta szufladkuje ludzi"- wychodząc na srodek nie wiesz w czyja pistac sie wcielasz. Jasne, pozniej terapeuta interpretuje pewne zachowania, ale absolutnie niczego nie sugeruje przed ustawieniem. Mysle sobie, ze wszystko zalezy, tak jak napisalam we wcześniejszym poscie, od terapeuty. To co moge powiedzieć z własnego doswiadczenia, to ze na ostatnich warsztatach bralam udzial w kilku ustawieniach z tymi samymi osobami - w jednym ustawieniu konkretna osoba byla mi obojetna, a w kolejnym sie wrecz przerazilam, bo ta sama kobieta zaczela wywolywac we mnie tak negatywne emocje, iz nie bylam w stanie przejsc obok niej, trzeslam sie ze strachu.
Dla mnie ustawienia sa niesamowicie oczyszczające, nie tyle ze wzgledu na ustawienie, które dotyczy mnie osobiście, ile ze wzgledu na wszystkie ustawienia, w ktorych biore udzial podczas danych warsztatow; tsunami roznorodnych emocji calkowicie od nas niezależnych, przychodzących znikąd, pozwala przeżyć wewnętrzne katharsis. Nie wiem, jak jest u innych terapeutów, ale wiem, ze w tym konkretnym przypadku podczas ustawien sa obecne nie tylko istoty z naszego wymiaru. Mysle, ze, aby miec pelny obraz pewnych sytuacji trzeba w nich po prostu wziąć udzial - mozna duzo czytac o roznych zjawiskach, ale ile ludzi tyle opinii :)
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Ustawienia Hellingera

Postautor: danut » 21 sty 2020, 21:20

Katafonio myśli - ja się nie wtrącam w Twój wybór, ani do niego nie zniechęcam. Przedstawiam tylko zagrożenia jakie niesie za sobą ta metoda i nie jest to tylko moje zdanie. Wypowiadają się eksperci od psychologii w sposób podobny o niej. Zresztą przeróżne eksperymenty psychologiczne już przeprowadzano, pamiętasz pisałam tu o eksperymencie Philipa Zimbardo i jego złych stronach psychologicznych. Ta "materia"-ludzka psychika jest bardzo delikatna. Ja wiem jesteśmy, narażeni na niebezpieczeństwa połamania psychiki na każdym kroku nie tylko wchodząc w jakiś eksperyment, korzystając z jakichś metod i wszędzie musimy uważać. Ktoś zyska a ktoś inny straci na tym samym. Piszesz że należysz do szczęściarzy, ok ja nie mogę tego oceniać czy tak jest czy nie. Ale...sama napisałaś "wychodząc na środek nie wiesz w czyją postać się wcielasz" no i? - Jeśli terapeuta ma dobre wyczucie co do Twojej osoby i osobowość tej postaci będzie z Twoją zgodna, a także pojmowanie zgodne z terapeutą - to być może wszystko będzie ok i na tym zyskasz, ale pomyśl co się stanie gdy ktoś dostanie się pod władanie myśli postaci zupełnie z nim niezgodnej, jak przetrzyma taka osoba ten konflikt?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości