Absurdalność żydowskiego Boga

Nasze przemyślenia na temat filozofii, religii i związków wyznaniowych. Podobieństwa i różnice do spirytyzmu. Co nas intryguje, ciekawi, co budzi wątpliwości...

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: fruwla » 26 sty 2020, 20:22

Zraniony Ryszard. Dmucha na zimne...
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 26 sty 2020, 20:54

Witaj Xsenia

Dziękuję za poprawienie mojej wypowiedzi, faktycznie jest dozwolone usunięcie ciąży do więcej tygodni jak pisałaś a nie do 7-miu - ale oczywiście jeżeli płód jeszcze nie ma rozwiniętego odbierania bodźców, czyli jak nie ma jeszcze w pełni wytworzonego systemu nerwowego i mózgu i nie ma wogóle - świadomości .

uznaję jak cześć środowiska Ezoterycznego - że duch inkarnuje wtedy w ciało w płód - kiedy jest już wytworzony system nerwowy, mózg - czucie, bo tylko wtedy mózg może odbierać impulsy z JAŹNI - subtelnego ciała duchowego, także nie wierzę jak głoszą to katoliccy fundamentalisci że - dusza wciela się w spermę i że jest też w ZYGOCIE i że Zygota to już jest człowiek i nie można też stosować antykoncepcji bo zabija się tą zygotę .

Dopuszczam w swoim światopoglądzie tak ci pisałem ,że można usunąć ciążę w skrajnej sytuacji

1.kiedy płód jest skrajnie zdeformowany i zagraża życiu matki-kobiety

2.kiedy ciąża powstała za sprawą GWAŁTU - tutaj uważam że każda kobieta powinna mieć łatwy i tani dostęp do TABLETKI ''PO '',

Oczywiście każdy ma wolną wolę i jeżeli ktoś jest katolikiem - i lub dana kobieta jest katoliczką i chce urodzić takie zdeformowane dziecko - to też powinna mieć do tego prawo, ALE NIE POWINNY TAKIE OSOBY - narzucać innym kobietom o innym pogladzie w tej sprawie że ona też nie ma usuwać takiej ciąży .

Każdy powinien mieć wybór - tak samo z antykoncepcją - chcesz to nie stosuj tabletki ''po'' OK, ale nie zabraniaj jej stosować innym którzy np chcą stosować środki antykoncepcyjne , powinien być WYBÓR a nie jak w Polsce że KATOLICKI RZĄD PiS narzuca przez ustawy Państwowe kobietom i mężczyznom - że NIE WOLNO IM STOSOWAĆ ANTYKONCEPCJI LUB TEN DOSTĘP DO NIEJ JEST UTRUDNIANY CELOWO, tak samo jest z LECZNICZĄ MARIHUANĄ - są ludzie którym uśmierza ona ból - ale Rząd, Polityka tego państwa utrudnia ludziom dostęp do LEKU - Marihuana SATIVA, sam pytałem się w APTECE u nas dla sprawdzenia - farmaceutka mi powiedziała że wogóle nie mają tego LEKU z MARIHUANY w magazynach ...SZOK, w CZECHACH bez problemu można ten LEK dostać na bazie KONOPII i oczywiście tabletkę antykoncepcyjną ''po '' też , nie wspomnę już o państwach Zachodniej Europy, tak to jest JAK DANA RELIGIA ŁĄCZY SIĘ Z POLITYKĄ I NARZUCA SWE DOGMATY, SWOJĄ MORALNOŚĆ INNYM OBYWATELOM KTÓRZY NIE PODZIELAJĄ JEJ POGLĄDÓW, POLSKA TO TAKI ''IRAN EUROPY '' bardzo zacofany kraj, brak edukacji seksualnej w szkołach, biskup Jędraszewski - nazywa ludzi LGBT ''zarazą '', w Australii, Kanadzie i nawet w większości stanów USA za takie słowa by go wydalili z parafii i facet by poszedł do więzienia, np w Australii jak ktoś na ulicy, w mediach,internecie-tzw ''mowa nienawiści'' ''pomówienia'' powie o osobach HOMO, LES, Bi że to Zboki, pederaści - idzie SIEDZIEĆ do aresztu na 3-miesięcy i ma wyrok , jak nie stać go na kaucje-na wykupienie z aresztu idzie do więzienia, podobnie jest w KANADZIE, tak samo jak ktoś powie ty ''Czarnuchu'' ''Murzynie'' w taki poniżający sposób też ma wyrok i faktycznie jest to egzekowane, acha jak ktoś chce wjechać na terytorium AUSTRALII I KANADY musi wypełnić ankietę i tam są pytania np - czy akceptuje ludzi o odmiennej orientacji seksualnej, kolorze skóry - jak zakreśli że - NIE - nie wpuszczą tego człowieka na terytorium Australii, Kanady - mówiła o tym p.HANIA co jest już w AUSTRALII z mężem od 1984 roku - na YOUTUBE w filmie - kącik pani HANII- mówiła że ludzie w AUSTRALII są w 95 % bardzo życzliwi i otwarci, akceptują też osoby HOMO, hetero się z nimi normalnie przyjaźnią ba nawet uczesrniczą w ich uroczystościach ślubnych par homo, a znajomi homo znów chodzą na wesele do swych znajomych HETERO nie ma z tym problemu żadnego, podobnie jest też w Kanadzie - oglądam dużo takich programów na YOUTUBE o Polakach co tam mieszkają w tych krajach .

Moim zdaniem wszystkiemu jest winna PATIARCHALNA KONCEPCJA BOGA - który karze i nagradza i nie znosi odmienności , zresztą ten BÓG JAHWE BÓG IZRAELA-nakazywał rzekomo wyrzynać w pień - narody ''pogańskie'' na Bliskim Wschodzie - typowa plemienna mentalność .

A np w religiach Dalekiego Wschodu akceptuje się np - osoby Transseksualne, homo, bi - jako Trzecią Płeć, nawet SŁOWIANIE akceptowali takie osoby w większości - i zajmowali się oni pomocami domowymi, podobnie było u INDIAN, ale wraz z chrześcijaństwem i przyszło potępienie na osoby homo, bo Paweł z Tarsu - pisał że ci ludzie są zboczenii w liście do Rzymian, Stary Testament zaś kazał zabijać osoby homo, bi . PRZERAŻAJĄCE TO JEST JAK DLA MNIE . pozdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 26 sty 2020, 21:40

A tu zupełnie inaczej pojmuję. Przede wszystkim neguję wcielanie się ducha w ciało, czy nawet jakąś cząstkę, neguję inkarnację w gotowe ciało, itp. Nie ma czegoś takiego jak oddzielenie żywej materii od ducha, tego dowodzi przecież cała fizyka kwantowa. Już nie mamy do czynienia z atomem jako najmniejszą cząstką, bo rozbijamy materię na fale, na kwanty światła na cząstki elementarne. To one świadomie skleja duch, taka siła, która tworzy i daje życie. A co się dalej dzieje i co przeszkadza w tym procesie? Jest mnóstwo przeszkód w realizacji, z wejściem w to życie, sama dusza pewnie też o tym wie i gdy nie uda jej się jeden zamiar rozpoczęcia tej tu przygody, pewno podejmuje się następnego. Każdy sam odpowiada za swoje działania, postępowanie, decyzje, wybiera według swojego sumienia odpowiednią postawę godną współtworzenia tego dzieła w tym świecie. Ma wpływ na całokształt rzeczywistości, chociaż nie chce tego uznać. Tylko nie powinno się nikogo do niczego zmuszać ani zakłamywać mu własnej drogi utwierdzaniem go w błędnym przekonaniu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: Xsenia » 27 sty 2020, 10:07

alexis200 pisze:Dopuszczam w swoim światopoglądzie tak ci pisałem ,że można usunąć ciążę w skrajnej sytuacji
1.kiedy płód jest skrajnie zdeformowany i zagraża życiu matki-kobiety
2.kiedy ciąża powstała za sprawą GWAŁTU - tutaj uważam że każda kobieta powinna mieć łatwy i tani dostęp do TABLETKI ''PO '',

Dodaj jeszcze 3 punkt gdy ciąża zagraża życiu matki. Tak własnie jest w prawie polskim.

alexis200 pisze:powinien być WYBÓR a nie jak w Polsce że KATOLICKI RZĄD PiS narzuca przez ustawy Państwowe kobietom i mężczyznom - że NIE WOLNO IM STOSOWAĆ ANTYKONCEPCJI LUB TEN DOSTĘP DO NIEJ JEST UTRUDNIANY CELOWO

Hmm, to dlaczego można prezerwatywy kupić w każdym prawie sklepie? A u ginekologa można założyć spiralę? Mylisz się w tym punkcie. Owszem katolicyzm polski zniechęca do stosowania antykoncepcji, ale tylko o tym mówi, a dostępność jest.

alexis200 pisze: farmaceutka mi powiedziała że wogóle nie mają tego LEKU z MARIHUANY w magazynach ...SZOK

W Polsce w aptekach jest to trudno dostępny lek, ale nie niemożliwy. Wystarczy poszukać. A trudności są i będą. https://www.medonet.pl/zdrowie,dostepno ... 35581.html

alexis200 pisze:brak edukacji seksualnej w szkołach,

Hm edukacją seksualną moich dzieci zajęłam się sama. I nie do końca jestem przekonana, że w szkole powinno sie uczyć o seksie.

alexis200 pisze:zresztą ten BÓG JAHWE BÓG IZRAELA-nakazywał rzekomo wyrzynać w pień

Nie rzekomo, :) wystarczy poczytać Biblię :) Nakazywał wyrzynać, gwałcić niewiasty i brać niewolników.

Alexis jedna prośba, używaj więcej kropek w zdaniach :)

danut pisze:Nie ma czegoś takiego jak oddzielenie żywej materii od ducha, tego dowodzi przecież cała fizyka kwantowa. Już nie mamy do czynienia z atomem jako najmniejszą cząstką, bo rozbijamy materię na fale, na kwanty światła na cząstki elementarne. To one świadomie skleja duch, taka siła, która tworzy i daje życie

Trochę z podstaw biologii - w komórce jajowej znajduje się połowa kodu DNA. Druga połowa kodu jest w plemnikach. Po połączeniu komórki jajowej z plemnikiem mamy pełny kod DNA, który jest "instrukcją" składania nowego człowieczka. Duch nie ma tu nic do robienia. To tylko natura. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 27 sty 2020, 13:06

Xseniu, DNA to jest kod /zapis pokoleń, ciekawe skąd się wziął. Co go zapisało? Co tworzy i kształtuje dalej ten organizm? Czyż nie informacja? :) Co to za dziwaczne określenia dla duszy -"wciela się", "wchodzi w ciało" ? Dusza to wkład do długopisu? Niezależnie od wielkości to jest strasznie przedmiotowe traktowanie życia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 27 sty 2020, 20:08

Witaj Xsenia

Ale dostęp do nowoczesnej antykoncepcji jest utrudniony w Polsce - prezerwatywy są owszem , ale ...ale

nie kupisz w polskich aptekach prezerwatywy dla kobiety - a są takie,

nie dostaniesz pigułki ''po'' dla kobiet, a jak jest to na receptę i koszt - 100 zł jedna pigułka, podczas gdy na zachodzie Europy jest tania jak barszcz i bez recepty, u nas jak trafi taka kobieta na lekarza co zasłania się klauzule sumienia - nie przepisze jej takiej tabletki ''po'', także jest utrudniony dostęp do tabletki - zatrzymującej ciąże, a wręcz jej nie ma - to są właśnie SKUTKI JAK KATOLICY - POLITYCY TEGO WYZNANIA I EPISKOPAT WPŁYWA NA USTAWY PAŃSTWOWE .

Co do Edukacji Seksualnej - wiele rodziców w Polsce nie wie jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksie, więc jestem za tym żeby taka Edukacja była w Szkołach odpowiednio do oczywiście wieku dziecka i młodzieży , na Zachodzie to normalka że jest taki przedmiot, owszem jest wychowanie w rodzinie - tylko że te podręczniki nie przekazują rzetelnej wiedzy a stereotypy pod wpływem doktryny koscioła, seksuolog Zbigniew Lew Starowicz i inni seksuolodzy za głowę się wchycili jak zobaczyli jakie głupoty są w tych podręcznikach - widać IDEOLOGICZNY WPŁYW DOGMATYKI KATOLICKIEJ NA TE PODRĘCZNIKI - podręcznik nie opiera się na rzetelnych wiadomościach najnowszych z nauki - seksuologii .

Co do tego rzekomego nakazu JAHWE - o wyrżenięciu Amelekitów to najnowsze badania archeologii nie potwierdzają takiej masakry, TORA Mojżesza była spisana wieki po Mojżeszu przez kapłanów i wyolbrzymili oni - walki plemienne plemion semickich - i przypisywali wszystko JAHWE, choć oczywiście semici jak i inne narody tamtego okresu pojmowali Boga jako Gniewnego i żądnego Ofiar, dopiero w naukach późniejszych Proroków - pojawia się wizja JAHWE jako Boga Kochającego i że ten BOG nie żąda już OFIAR ze zwierząt a przemiany serca z kamiennego na odrodzone serce - chodzi o duchową przemianę i już jest zapowiadane że BÓG zawrze NOWE PRZYMIERZE z IZRAELEM i innymi NARODAMI - do tego Przymierza i do tych nauk Proroków jak - IZAJASZ, JEREMIASZ, AMOS, MALACHIASZ - nawiązywał Jezus z Nazaretu .

Co do dostępności Leku z Marihuany to jestem za tym żeby żadnych nie było trudności i żeby też ZALEGALIZOWALI Marihuanę jako używkę na własny użytek, jakie to dziwne legalna jest dostępna WÓDA, PAPIEROCHY jako legalny narkotyk, a nie zalegalizują MARIHUANY to jest Paranoja, wiekszość krajów Zachodnich już zalegalizowało GANJE, ba większosć stanów USA już zalegalizowało GANJE, dalej kraje AMERYKI ŁACIŃSKIEJ też zalegalizowały już MARIHUANE w większosci krajów - np też URUGWAJ - od razu szara strefa spadła i poradzili sobie z nielegalnym rozprowadzaniem Ganji do której dilerzy dosypywali chemię-niszcząc zdrowie ludzi, w Australii i Kanadzie też LEGALNA, ciekawe kiedy w Polsce , może za ''100 lat '' ;) ....taa dziwny kraj ta Polska Wódkę kupisz, a jak zapalisz JOITA GANJE na ulicy to w Polsce wsadzą za to do wiezienia istna PARANOJA, jak pijesz PIWO - najwyżej mandat, palisz papierosy w niedozwolonym miejscu - mandat, zapalisz sobie ''trawkę '' idziesz do PAKI ...no szok POLSKA TO NAJGORSZY KRAJ w EUROPIE - zamordyzm niestety, osobiście nie palę Ganji - ale uważam że powinien być LEGALNY DOSTĘP do tej używki w Polsce, tak jak jest w CZECHACH, NIEMCZECH, FRANCJI, HOLANDII, itd ....pozdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 27 sty 2020, 20:49

Danut, Xseniu

Ciało duchowe oddziela się od materii grubej, dowód

doświadcznia - wyjścia z ciała ROBERTA MONROE i BRUCE MOENA - tzw OBE - OUT BODY EXPERIENCE, tam ciało subtelno-materialne-z jaźnią-świadomością oddziela się o ciała z grubej materii - fizycznej także moim zdaniem istnieje ''wejście i wyjście w ciała ''

też tak rozumie wejście jaźni w płod ludzki z kodem DNA - dla ''wchodzi '' on - łączy się z płodem jak jest już wytworzony ośrodek nerwowy, mózg [nie wcześniej] bo tylko wtedy Jaźń może komunikować się z ciałem fizycznym i wydawać ''polecenia'' poprzez mózg i nerwy, jak tego systemu nie będzie - rozwiniętego mózgu i systemu nerwowego w płodzie - nie będzie połączenia i duch nie dokona inkarnacji moim zdaniem i części Teozofów, dlatego też uważam że MORALNE jest usunięcie ciąży płodu - jeżeli nie jest jeszcze rozwinięty mózg i układ nerwowy w płodzie dziecka .

Dla mnie zygota nie jest w pełni istotą ludzką , staję natomiast wtedy kiedy w płodzie są już wytworzone - mózg i układ nerwowy i kiedy Jaźń połączy się z ciałem fizycznym już w miarę rozwiniętego płodu - wtedy dla mnie jest to w pełni człowiek czujący i odbierający bodźce z łona matki itp, etc - nie wcześniej .

Katolicy robili taką szopkę w Polsce że na cmentarzach - chowali małe trumienki - z - zygotami i nie w pełni rozwiniętymi płodami bez mózgu i nerwów tym aktem chcieli zakomunikować - że usunięcie ciąży nawet płodu bez mózgu i utworzonego systemu nerwowego jest - dla nich ZBRODNIĄ - NIE ZGADZAM SIĘ Z TĄ NAUKĄ, zresztą nawet nie muszę bo nie jestem Chrześcijaninem - obrządku Rzymsko-Katolickiego . Mnie i nie-katolickich mężczyzn i niekatolickich kobiet to nie dotyczy - NIE UZNAJE [MY] TEJ NAUKI KOŚCIOŁA . Zresztą ciekawe że większość Protestantów, Prawosławie a nawet ISLAM i Judaizm dopuszcza usunięcie ciąży , tak samo Buddyści i Hinduiści, tylko Rzymsko-Katolicyzm zakazuje, miałem takiego znajomego co chodził na NEOKATECHUMENAT w kosciele i mówił mi że - KATOLICYZM nie zaleca Antykoncepcji - dopuszcza - ale raczej odradza i zaleca stosowanie Kalendarzyka dla małżeństw, ale nie prezerwatyw itp, oczywiście pigułka ''po '' to dla nich DIABELSTWO i GRZECH - stosowanie tej pigułki bo wg nich - zabija ta tabletka - plemniki - życie boże - no powiem wprost ''wymiękłem '' jak dla mnie to istne średniowiecze i zacofanie - przecież plemniki już obumierają niektóre - tysiace przy zapłodnieniu to jak Bog je zabija czy jak? przecież ta nauka Katolicka kupy ani niczego się nie trzyma, seksuolodzy to śmieją się z tego - co kosciół głosi - nauki wogóle nie przystające do życia i jeszcze próbuje narzucać je nie-katolikom w Polsce itp, itd . Chcieli np wprowadzić ruch - za życiem - CAŁKOWITY ZAKAZ ABORCJI - ZAOSTRZENIE PRAWA . jak dla mnie SZOK, kosciól zawsze sprzeciwiał się POSTĘPOWI, NAUCE , i robi to i dzisiaj tylko innymi metodami .
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 27 sty 2020, 21:01

alexis 200 - nie tylko mózg, każda komórka jest wyposażona w receptory pozwalające jej odbierać sygnały z zewnątrz, a także takie wewnętrzne pozwalające jej na wysyłanie od siebie. To wszystko jest operowaniem informacją. Mówi się nawet że każda najmniejsza komórka ma swój mózg. https://cbimo.zut.edu.pl/fileadmin/plik ... om-low.pdf To co się oddziela to jest strumień informacji o nas samych, to co się łączy, jest zapoczątkowaniem tworzenia nowego obrazu Siebie( Nadjaźni). Wszystko żyje, ale nie w sposób mechaniczny. Oczywiście świadomość się rozwija wraz z rozwojem mózgu, ale wiesz co tak patrząc, to dziecko po urodzeniu się jeszcze nie ma wykształconego dobrze tego organu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: alexis200 » 27 sty 2020, 21:30

Danut

Ale mi chodzi o cos takiego wg ginekologów jeżeli szczypcami usuwasz płód z łona kobiety [sorry że tak to prosto ująłem] nie w pełni rozwinięty tzn - nie ma on wytworzonego systemu nerwowego i nie ma jeszcze mózgu - płód ten wg lekarzy NIE CZUJE BÓLU PRZY USUWANIU - bo nie ma tam świadomosci , a wg Ezoteryki, Neognozy , OBE - jaźń i ciało duchowe nie ''weszło '' do tego płodu - nie ma połączenia, przykład - są FALE RADIOWE W ETERZE - ale jak nie masz w domu RADIO-ODBIORNIKA lub RADIO masz popsute - lub nie jest włączone to FALE RADIOWE TAM NIE DOTRĄ I Nie usłyszysz np - muzyki przez to radio,

to RADIO SPRAWNE - to właśnie mózg i system nerwowy w pełni rozwinięty do odbierania czucia - świadomosci

FALE RADIOWE - to jaźń - duch - ATMAN - i subtelne energetyczne ciała

czytałem to co mi zapodałaś - ale tj wiedza typowo MATERIALISTYCZNA a nie DUCHOWA .
Jest ona ważna - ale materializm nie daje odpowiedzi ,ani ATEIZM moim zdaniem .

Z drugiej strony nie muszę aż tak bardzo wnikać w biologię, chemię - jestem humanistą i nie przemawiają do mnie nauki ścisłe - także jak chcesz ze mną pisać - nie obraź się to używaj nie aż tak skomplikowanych terminów - bo nie każdy jest naukowcem i fizykiem kwantowym .

Lubię czytać książki naukowe - ale nie wszystko bo pewne rzeczy mnie po prostu nie interesują i są dla mnie nudne kapujesz, bardziej pociąga mnie świat literatury, ale MATMA, CHEMIA, BIOLOGIA na wyższym poziomie to nie dla mnie, owszem podstawy trzeba znać - ale nie jest mi potrzebna biologia na poziomie akademickim żeby wiedzieć że - można usuwać ciążę do iluś tam dni jak nie jest jeszcze w pełni wytworzony mózg i system nerwowy itd itd, czasami piszesz zbyt skomplikowanie, pisz prościej bo czasem nie rozumiem co chcesz przekazać, cechą autentycznego DUCHOWEGO NAUCZYCIELA jest np to że mówi on na poziomie danego człowieka - żeby ten mógł go zrozumieć . Nie podawaj mi przykładów z biologii, chemii, matematyki bo ja nie czuję nauk ścisłych - nie zgłębiam ich - bo ich nie rozumiem, nie czuję i nie lubię, świat ścisły to nie moja bajka, może są to na tym forum jacyś matematycy, chemicy, biolodzy - co lubią te nauki to z nimi dyskutuj, ze mną nie pogadasz na tematy ścisłe - bo mnie taka tematyka nie interesuje aż tak wysoko - ''naukowa'', bardziej odpowiada mi świat ''intuicji '' ''wyobraźni'' ''fantazji'', nauka choć owszem ważna jest, to nie jest aczkolwiek dla mnie - czymś najważniejsza - nie przemawia do dogłębnie do mnie - jak do ciebie . Tak samo jak np ty nie musisz np lubieć / czuć muzyki REGGAE lub FUNK, tak ja nie muszę czuć nauk ścisłych - nie jest mi to aż tak potrzebne do mego codziennego życia, żebym się w to wgłębiał - PRZEDMIOTY ŚCISŁE TO NIE MÓJ ŚWIAT . pozdr

pozdr
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 21:51 przez alexis200, łącznie zmieniany 1 raz
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Absurdalność żydowskiego Boga

Postautor: danut » 27 sty 2020, 21:51

" RADIO SPRAWNE - to właśnie mózg i system nerwowy w pełni rozwinięty do odbierania czucia - świadomosci

FALE RADIOWE - to jaźń - duch - ATMAN - i subtelne energetyczne ciała" - No ok. :) Też materialistycznie przekazałeś rzeczy wiążące się z duchowością. Zobrazowanie to jest, a nie nauczanie duchowości, ja nie jestem prorokiem. :D
Nie wiesz co chcę przekazać? To może zrobię to tak... Jest tak jak piszesz, ale wszystko to co żyje jest sterowane procesami Absolutu, to jest wręcz Jego materia od początku, coś jak "żyjemy w boskim organizmie", nasza dusza ma jakieś zadnie podtrzymujące funkcjonowanie tego Układu. Mózg u człowieka najpierw się kształtuje potem rozwija przez całe życie. Nigdy nie jest gotowym wyprodukowanym odbiornikiem na określone fale. Sam wiesz jak jedna chora komórka może zaszkodzić, jak będziesz to odczuwał jako całość. Tak samo robimy my nie potrafiąc załapać swojej prawdziwej roli i funkcji w nim. Zabijamy zwierzęta, niszczymy przyrodę, zabijamy ludzi, to są nasze działania. Ale też, chyba to też pisałeś niszczymy swoje organizmy sami lub mamy choroby wrodzone, dlaczego? Czy gdzieś zadziałał wirus Systemu, kto i jakimi poczynaniami go tam wprowadził? Jest też tak, że musisz zabić zwierzę, roślinę by jeść. Można znaleźć wytłumaczenie dla swoich czynów, ale trzeba też szukać błędów jakie do nich doprowadziły, zatem najważniejsza według mnie to edukacja a nie nakazy ani tuszowanie ich byle czym.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości