Wiara

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Wiara

Postautor: volares » 18 sty 2020, 12:37

Jestem tutaj nowy i może kiedyś opiszę jak tutaj trafiłem ale nie o to mi chodzi, mam pytanie czy w Polsce jest kościół Spirytystyczny?
volares
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:26

Re: Wiara

Postautor: Darel » 18 sty 2020, 18:27

Jeśli chodzi Ci o kościół jako budynek, miejsce to z tego co wiem nie istnieje on w naszym kraju.
Pozostaje kontakt online i przez grupy lokalne (jak ta krakowska)
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: Wiara

Postautor: volares » 18 sty 2020, 18:42

Dziękuję za odpowiedź, czuję, ze to jest to czego szukałem przez całe swoje życie i dopiero smutne zdarzenia pokazały mi drogę, która jest inna niż kościół katolicki i jego dotkryna.
volares
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:26

Re: Wiara

Postautor: volares » 18 sty 2020, 20:02

Jestem żółtodzióbem w tych tematach i jedyną książką jaką na ten temat przeczytałem to jest Ksiega Duchów,a to tylko dlatego, że tematem poważniej zacząłem się interesować niedawno. Cała ta teoria przypomina mi gry komputerowe, w których masz wiele żyć i po przegranej zaczynasz od poprzedniego poziomu, a nie od początku.Ogólnie nie rozumiem po co nam ponowne wcielenia jak można by żyć w jednym ciele do uzyskania celu. Po co jest śmierć ciała ludzkiego jak i tak mamy w nie powrócić, żeby osiągnąć doskonałośc? Od czasów napisania Księgi Duchów świat bardzo przyspieszył w rozwoju i nauka ma całkiem inne podejście do istnienia niż to miało miejsce w tamtych czasach. Czy są nowi następcy autora Księgi ? Może jest nowe spojrzenie na świat z pozycji duchów. Szukam sam siebie i im więcej wiem tym więcej mam pytań.
volares
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:26

Re: Wiara

Postautor: danut » 18 sty 2020, 20:28

Są nowe pozycje, jest nowe spojrzenie i całkiem inne podejście do istnienia i życia w wieczności, które tłumaczy i pogodziło ze sobą wiarę z nauką. Jestem reprezentantką tego trendu i nie przez przynależność do jakichś jego sympatyków, lecz poprzez wiedzę ze swojego życia, podróże poza ten świat i spotkania z tymi co tu umarli.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Wiara

Postautor: alexis200 » 30 sty 2020, 01:09

Witam

i ja dodam trzy grosze ...w temacie ''wiara''

otóż - wiara - kojarzy się z czymś prostym i dziecinnym, wolę od wiary, POZNANIE - Gnosis które ciągle poznaje, rozwija się i doświadcza siebie .

pzdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Wiara

Postautor: Xsenia » 30 sty 2020, 23:31

Witaj serdecznie na forum.
W spirytyzmie nie ma czegoś takiego jak kościół.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiara

Postautor: alexis200 » 31 sty 2020, 17:37

Kościoła nie ma w znaczeniu instytucji ale w BRAZYLII ruch Spirytystyczny przybrał formę w pewnym sensie Współnoty religijnej - są spotkania modlitewne, zakładają szpitale i stołówki dla ubogich, w sumie to z Spirytyzmu z nurtu Kardeca stworzyła się jakby Quasi-religia w pewnym sensie, ale fakt koscioła nie ma ale jest Organizacja-Stowarzyszenie . pozdr
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać .
Cyceron
Awatar użytkownika
alexis200
 
Posty: 68
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:39
Lokalizacja: Zagłębie - Śląskie

Re: Wiara

Postautor: volares » 01 lut 2020, 21:09

Dla mnie kościół to jest wiara w coś, i nie ważne, która religia do mnie trafia, byle mnie szczerze poprowadziła do Boga, a na tą chwilę to ogólne kościoły są zapatrzone w siebie wię ja choć jestem z przyznania katolikiem to nie za bardzo podążam ich drogą.Wieżę w Boga, ufam Jezusowi ale kościół mnie nie przekonuje, że to ich droga jest jedyna do zbawienia wszak Bóg chyba nie potrzebuje pośredników.Długo byłem obojętny na sprawy duchowe ale ostatnie wydarzenia jakoś same skierunkowały mnie w tym kierunku, który jest dla mnie nowym choć bardzo bliskim/
volares
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:26

Re: Wiara

Postautor: Xsenia » 01 lut 2020, 22:43

:) Chesz być bliżej Boga chrześcijańskiego? Przeczytaj Biblię i zastanów się czy Bóg z Biblii, to twój Bóg. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości