ROZWÓJ DUSZY

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

ROZWÓJ DUSZY

Postautor: lilo » 19 kwie 2009, 14:25

Zamieszczm fragment artykułu dotyczącego m.in. rozwoju duszy, informacje pochozą z przekazów uzyskanych m.in. przez grupę luksemburską. Jestem ciekawa Waszych opinii:
http://www.eioba.pl/a70403/przekazy_grupy_timestream : fragment

"Poniżej przedstawiam wybrane fragmenty z kilku sesji łączności, które odbył Hans Otto König podczas różnych kongresów w Bad Kissingen i w Budingen. Pytanie, które najczęściej zadają uczestnicy takich spotkań, to kwestia istnienia innego życia (egzystencji po fizycznej śmierci ciała), nie tylko w odniesieniu do człowieka, ale również roślin i zwierząt. Oto obszerna odpowiedź, jaką uzyskał König:

- Każde życie żyje dalej. Istnieje siedem stadiów ewolucji rozłączonych poprzez poszczególne pola drgań, począwszy od ultradźwięków, a skończywszy na polu kosmicznym. Byty pozaziemskie mogą przechodzić ze stadiów wyższych do niższych, odwrotna droga nie jest możliwa. Dalsza ewolucja opiera się na miłości.

- Stan śmierci jest decydujący przy przejściu na tamten świat (...)

- Wiecie, że jest siedem stadiów ewolucji. Każde stadium zawiera nowe narodziny, które wy nazywacie śmiercią, ale nie jest ona związana z waszą ziemską śmiercią. U nas nie istnieją trudności językowe. Jesteśmy w stanie porozumiewać się telepatycznie. Każdy człowiek początkowo zabiera ze sobą na tamten świat swoje potrzeby, które z czasem zostają wyeliminowane. Dla każdego życia dzień śmierci jest ustalony. Każda inkarnacja jest dowolna, potrzebna dla ewolucji. Możliwości wybierania inkarnacji są ustalone. Wybieracie sobie sami rodziców - rodzice dają wam to, co niezbędne do realizacji tej inkarnacji.

- Wojna atomowa nie zniszczy ciała astralnego.

- Jesteśmy w stanie wpłynąć na waszą technikę, ale nie mamy aparatury, aby wejść z wami w kontakt.

- Mamy świat taki sam, jak wasz, z innymi materialnymi wartościami.

- Rachunek czasu nie ma dla nas sensu. Czas nie istnieje, czas wymyśliliście sami.

- U nas nie istnieje podział na rasy i ludy. Wszyscy jesteśmy jednakowi. Nie ma trudności językowych w porozumiewaniu się. Nie ma żadnej religii. Religie wymyśliliście wy.

- Możemy wejść w kontakt z roślinami i zwierzętami. Zaakceptujecie to, gdy się tego nauczycie. Wasze postępowanie ze zwierzętami będzie miało konsekwencje karmiczne. Sami jesteście za to odpowiedzialni. Bóg jest tutaj dla każdego życia. Każdy niesie Boga w sobie. Jest to siła miłości (...)

- Dziękujemy Hansowi Königowi za jego prace i możliwość kontaktu.

- Możecie odnaleźć drogę tylko poprzez wspólnotę. Pomóżcie rozgłosić wszystkim ludziom, że istnieje życie po śmierci. Życie istnieje na innych planetach i w innych układach słonecznych. Oni starają się wejść z wami w kontakt. Wasza inkarnacja nie jest złączona z waszą planetą. Poprzez pozytywną siłę myśli i poprzez wasze zachowanie, możecie zaoszczędzić zwierzętom ewolucji na ziemi. Śmierć nie istnieje, wszystko jest pomyślane na wieczność. Żadna żyjąca istota nie zestarzeje się po śmierci ciała. Determinująca jest kwestia duszy. Dlatego jest możliwe, aby małe dzieci mogły kontaktować się z inną płaszczyzną
życia (...).Wielowymiarowa struktura ciał subtelnych człowieka:
1 - ciało fizyczne, 2 - ciało eteryczne, 3 - ciało astralne,
4 - ciało mentalne, 5 - ciało przyczynowe, 6 - dusza (wy-
ższe ciała duchowe).

Jednym z największych jasnowidzów, jaki pojawił się na Ziemi, był bez wątpienia Charles W. Leadbeater (1847-1934). Swoje nieprzeciętne zdolności rozwinął za sprawą wiedzy mistrzów Dalekiego Wschodu. W rezultacie mógł swobodnie penetrować wyższe Plany Natury i obserwować rozwój poszczególnych składników duszy ludzkiej przez dłuższy okres czasu. Swoje spostrzeżenia opisał w ponad trzydziestu książkach. Ta traktująca o naszych rozważaniach to "Człowiek widzialny i niewidzialny" (Man Visible and Invisible), przetłumaczona i wydana w Polsce przez wydawnictwo AQUARIUS z Zakopanego.
Informacje jakie uzyskał König w seansach łączności z zaświatami, są zbieżne z tym, co od dawna głosili ezoterycy i jasnowidze. Przede wszystkim, że człowiek jest czymś więcej niż tylko fizycznym ciałem oraz że struktura świata (Natury) składa się z siedmiu poziomów (Planów) różniących się od siebie wibracją (częstotliwością drgań). Owa wibracja czy, jak to określił głos na seansie u Königa, pole drgań jest jednocześnie granicą między tymi poziomami. Najniższym Planem Natury jest poziom fizyczny, a więc o największej gęstości materii i o najniższej wibracji. Jest to również poziom naszego ciała fizycznego. Idąc dalej, dochodzimy do Planów o bardzo wysokich wibracjach, określanych jako duchowe, boskie lub kosmiczne. Penetrować je mogą istoty (również ludzie) o wysokim rozwoju duchowym, zdolni przetwarzać duże częstotliwości drgań tam występujące. Jest ich niewielu. Nawet po śmierci, po oczyszczeniu (z niskich emocji), przeciętny homo sapiens dochodzi na ogół do trzeciego poziomu. I nie powinno nas to specjalnie dziwić, bowiem większości ludzi trudno zaakceptować istnienie reinkarnacji, ciał energetycznych człowieka, a nawet takich zjawisk jak telepatia czy prekognicja.


Siedem Planów natury wg koncepcji C. Leadbeatera


Wiele tematów poruszonych w cytowanej powyżej wypowiedzi istot z zaświatów zweryfikował Amerykanin Robert Monroe podczas wypraw swojej świadomości poza ciało. Ciekawą i dającą wiele do myślenia była sytuacja, której doświadczył w jednej z podróży, wychodząc z ciała i spotykając się w pewnym momencie z zagrożeniem, z którym nie umiał sobie poradzić. Bojąc się, że nie da rady wyjść z opresji, zaczął się żarliwie modlić o pomoc. Jak sam mówił, chyba nikt nigdy tak żarliwie nie modlił się jak on. Niestety, "pomoc" nie reagowała, a jego modły budziły śmiech innych, obecnych tam istot. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, pomógł sobie sam i to w prosty sposób, odrzucając emocje strachu i używając siły intelektu. Potem dowiedział się, że w tamtych wymiarach modlitwy nie działają i nie ma tam też czegoś takiego jak jedynie słuszna religia czy wiara, a najważniejsze są uczucia (emocje) związane z miłością, ale nie tylko.
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 19:32

Re: ROZWÓJ DUSZY

Postautor: omnee » 01 paź 2009, 19:07

Moja opinia jest tylko moją opinią,i jest bardzo krótka.Sama prawda i tylko prawda.Nic dodać i nic ująć.Pozdrawiam.
omnee
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2009, 13:55

Re: ROZWÓJ DUSZY

Postautor: Karolina » 02 paź 2009, 11:22

Hej z tej strony Karolina Zima jestem z TVN Warszawa i szukam kontaktu do adimnistratora portalu. W niedzielę u nas w prograie (Rytm Miasta) chcemy przeprowadzic rozmowę na temat seansów spirytystycznych w XIX wiecznej Warszawie. Szukamy kogoś, kto interesuje się tym tematem i móglby nam opowiedzieć jak to wyglądało, kto brał udział w tych sesansach, a jaki sposób to się odbywało etc. Gdyby ktos był zainteresowany tematem prosze o kontakt pod numer 516444296. Z góry dziękuję za pomoc. Nie ukrywam, że potrzebujemy pilnego kontaktu.

Pozdrawiam
KZ
Karolina
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:18

Re: ROZWÓJ DUSZY

Postautor: konrad » 02 paź 2009, 12:40

Witam! Odezwałem się już mailowo w tej sprawie. :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 14:08
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość