Widzę tu bardzo duży problem z komunikacją. Pomimo to spróbuję ci to wytłumaczyć.
gaba75 pisze:dzięki za porady atalio i xseniu, ale nie skorzystam.
Proszę bardzo

Oczywiście że masz prawo do odrzucenia naszych porad. Takie jest prawo wolności wyboru.

gaba75 pisze: Powód-chcecie się mnie pozbyć z tego forum,a dlaczego?
???????? Gaba a w którym miejscu napisałam, że chcę się ciebie pozbyć z tego forum?????? Jest dokładnie przeciwnie. Widzę, że masz ogromny problem z komunikacją z ludźmi, a to forum jest po to by między innymi pomagać. Mnie się dużo poukładało w głowie po zapisaniu się na to forum i mam nadzieję, że tobie też się poukłada. NIE CHCĘ BYŚ STĄD ODCHODZIŁA. Piszę dużymi literami by przekaz był jasny i dotarł. I na pewno wszyscy tutaj tego nie chcą. Natomiast forumowicze na pewno chcą ci pomóc, i jeśli tu zostaniesz, to sama zobaczysz pozytywne efekty.
gaba75 pisze:Czytalam kilka zdan o atalii i o tobie xseniu i z tego co piszecie do mnie wynika ze jednak nie chcecie sie rozwijac ku dobremu. Sugerujecie mnie zebym zrezygnowala ze swojego rozwoju
Najwidoczniej czytasz nie dość jasno. Nawet w tym wątku pisałam już kilka razy, że własny rozwój duchowy jest najważniejszy. Czyżbyś nie widziała tych moich postów? I znowu powtórzę: nikt ci tu niczego nie sugeruje. Do niczego cię nie zmuszamy.
gaba75 pisze:Skreslilas mnimnie juz na wstepie.
Nikt tu cię nie skreślił. Widzimy, że masz duży problem i większość zastanawia się jak ci pomóc, ale nikt z tego powodu cię nie skreśla!!!
gaba75 pisze:Xsenia widzi w tobie ideał matki, bo wie ze nie jest taka jak jej matka,która prawdopodobnie z jej pwiesci jest bardzo dobrym człowiekiem.

Nie masz racji pisząc, że widzę w Atalii ideał matki, bo nie ma czegoś takiego jak "ideał matki". Na tym świecie nie ma ludzi idealnych. Niestety. Ale masz rację uważając, że czuję iż nie dorównuję mojej matce do pięt

Niestety nie mam tej siły spokoju, którą ma ona

Ale nie czuję się przez to gorszą osobą od niej

gaba75 pisze:uwazacie mnie tutaj na tym forum za intruza to błagam was piszcie kimś lepszym wedlug was ode mnie. Ja widocznie jestem niedorozwinięta, skoro uważacie ze nie jestem na waszym poziomie.
NIE JESTEŚ OD NAS ANI LEPSZA ANI GORSZA!!! Znowu dużymi literami by przekaz dotarł

I jak najbardziej chcę z tobą pisać. Tylko wtedy jest szansa, że ty zrozumiesz mnie, a ja ciebie. A na zrozumieniu mi zależy.
gaba75 pisze: Jesli uznacie ze warto ze mna pogadac beZ narzucania swojego zdania to zapraszam. Jesli nie, to dajcie sobie spokój bo wyżywacie sie na ciężarnej, ale rozumiem was, wybaczam -bo to ma związek z waszymi problemami życiowymi.
Napisałam już kilkakrotnie, mogę napisać jeszcze raz: NIKT CI NICZEGO NIE NARZUCA, każdy z nas wyraża tylko swoje zdanie, a ty możesz się z tym zgodzić lub nie.

Masz do tego prawo, tak samo jak my mamy prawo się wypowiedzieć, nawet jeśli odpowiedzi tobie się nie podobają. Jedna prośba: nawet jeśli odpowiedź ci się nie podoba, nie bierz jej od razu za atak na ciężarną. To, że jesteś w ciąży, nie jest jednoznaczne z tym, że mamy zawsze się z tobą zgadzać i przytakiwać twoim wypowiedziom. I wybacz, ale wydaje mi się, że właśnie nas nie rozumiesz, a bardzo bym chciała byś nas dobrze zrozumiała.
gaba75 pisze:Ja jednak wiem, że nikomu krzywdy nie zrobiłam wchodząc na to forum, z myślą ze spotkam tu życzliwych ludzi. Jeśli wam źle z tym że tu jestem, to macie problem
Oczywiście, że nie zrobiłaś nikomu krzywdy przychodząc tutaj. I naprawdę chcę byś tu została i się rozwijała duchowo. Do tego dążymy wszyscy i chcę tobie w tym pomóc. Oczywiście jeśli ty też tego będziesz chciała. Nic na siłę.
gaba75 pisze:Powiem krótko, chyba ostrzegałyście mnie przwed wami samymi, ale źle trafiłyście, bo jasię was nie boję.
Nie Gabi. Nikt z nas nie chce byś się nas bała.
gaba75 pisze: Póki żyję będę robić to czego ode mnie oczekuje Bóg i żadne duchy niższe nie przeszkodzą mi w tym.
Super

popieram i tego się trzymaj

Krzyś świetnie to napisał by "słuchać innych". My również chcemy wysłuchać ciebie Gaba, ale ty też postaraj się wysłuchać nas. Może nie zawsze mamy rację, ale mamy za sobą doświadczenia, z których możesz się uczyć i ty, oczywiście o ile będziesz tego chciała. Przyszłaś tu by zagłębiać mediumizm i spirytyzm, więc może warto by było czasem posłuchać ludzi, którzy już długi czas się tym zajmują?
Krzysztoff pisze:Postaraj się znaleźć nieco spokoju , wszyscy ci tu dobrze życzą .
Dokładnie. Każdy tobie tu dobrze życzy.
gaba75 pisze:Zgadzajcie się z atalią wszyscy. Zadam wam pytanie wprost, bo jestem konkretna, czy was wszystkich powaliło?
Nieprawda, że wszyscy się zgadzają z Atalią, więc nie rozumiem po co to napisałaś. I ja też zadam ci pytanie wprost: nie uważasz, że twoje pytanie jest trochę niegrzeczne z twojej strony? My nie obrażamy ciebie, więc i ty nas nie obrażaj. Wymaga tego od ciebie nie tylko spirytyzm ale nawet netykieta, czyli etykieta wypowiedzi na forum.
gaba75 pisze:Czy wy żyjexie tylko goniąc za pieniadzem i władzą?
Pytanie totalnie oderwane od rzeczywistości. Gdzieś ty Gaba doczytała się naszej gonitwy za pieniędzmi i władzą?? Podaj przykłady i konkrety, które tak podobno lubisz!!!
gaba75 pisze:Z waszych porad i stronniczego zachowania wynika ze znacie mnie bardzo dobrze, a tak nie jest!!!!
Po pierwsze nikt tu nie jest stronniczy. I też już to pisałam. TU NIE MA STRON. Po drugie nikt tu ciebie nie zna, i nikt tu nie udaje, że tak jest.
gaba75 pisze:Nie wiecie co czynicie oceniając mnie.
NIKT TU CIEBIE NIE OCENIA. Za to większość chciałaby cię zrozumieć. I zrozumieć czego ty oczekujesz i czego chcesz.
gaba75 pisze:Z waszego stronniczego zachowania wniosek jest jeden, boicie się atalii, ale ja nie i mozecie sobie gadać co chcecie, ludzie. Ja nie zrezugnuję tylko dlatego że ktoś siedzi w polityce, konkretnie w prawicy, i postanowił mnie nękać bo mu się tak podoba.
Nikt się nie boi ani Atalii, ani ciebie. Skąd wywnioskowałaś, że ktoś tutaj siedzi w polityce? I to jeszcze w prawicy? Żaden spirytysta raczej z polityką się nie zadaje. Twoje wnioski są błędne.
gaba75 pisze:Tak a pro po krzysztoff, jesli masz 3 dzieci i dajesz ty mi porady, to gdzie ty teraz jestes, bo wydaje mi sie ze mezczyzna powinien dbac o swoja rodzine i w czasie swiat byc z nimi a nie na internecie i na forum. Czy ty czasami nie przeginasz?!
Nawet jeśli ma się 3 dzieci trzeba czasem odpocząć. I można to zrobić czytając i pisząc na forum. Nie masz prawa zarzucać Krzysztofowi brak opieki nad dziećmi w czasie świąt. I zadam ci to samo pytanie: Czy ty czasami GABA nie przeginasz?
gaba75 pisze:Jesli chcecie oceniac kogos innego to najpierw powiedzcie o sobie co źle robicie, bo samokrytyka czyli spojrzenie najpierq na swoje zycie i ocenienie go z perspektywy czasu, jest pokorą
Super. Teorię już masz, przejdź teraz do praktyki.
gaba75 pisze:zajmujesz się promowaniem atalii która dla ciebie jest twoim bogiem. Czyżbyś nie miał swojego zdania a tylko to samo co atalia. To chyba ubogi jest twój roZwój. Ja jesli sie z kims zgadzam to mam rowniez odo dodania cos od siebie. Ty w stu procentach zgadzasz sie z atalia wiec jestes na poziomie malego chlopca, ktory boi sie sprzeciwic matce.
Totalnie niesprawiedliwe potraktowałaś Krzysztofa. I to dlaczego? Tylko dlatego że poparł Atalię. Ma prawo się z nią zgodzić. A ty na niego napadłaś i obraziłaś. Naprawdę dziewczyno zastanów się zanim coś napiszesz. My tu nie obrażamy siebie nawzajem. Mamy szacunek dla każdego forumowicza. Ty najwidoczniej jeszcze się musisz tego nauczyć.
megan6 pisze:gdzie masz napisane w spirytyzmie że rodzicielstwo jest najważniejsze???
Pozwól Krzysiu że odpowiem na to pytanie:
Księga Duchów:
"Czy duch rodziców nie ma wpływu na ducha dziecka po jego narodzeniu?
"Owszem, ma wielki wpływ; duchy mogą przyczyniać się wzajemnie do swego postępu. Otóż zadaniem ducha rodziców jest przyczynić się do rozwoju ducha dziecka przez dobre wychowanie; jest to ich obowiązkiem, a gdy się zadaniu temu sprzeniewierzą, popełniają czyn karygodny." "
Mam nadzieję, że taka odpowiedź ci Megan wystarczy

megan6 pisze:I sory ale uważam że faktycznie atakujecie Gabe
Kto tu atakuje? To już nie można spokojnie przedstawić swojego zdania, bo od razu narażamy się na oskarżenie o atak? W ten sposób nikt już niczego nie napisze, bo będzie się bał, że go oskarżą o ataki. Tak nie może być! Przecież nikt tu niczego nie wymaga (poza wzajemnym poszanowaniem wypowiedzi)!! Nikt tu niczego nie wymusza!!! Więc gdzie tu widzicie ataki?
megan6 pisze:Ale na tym forum to normalne, nauczyłam się tego i nie raz miałam okazję być tego świadkiem, a później dziwicie się że ludzie odchodzą z forum twierdząc że są potępiani za swoje zdolności i odmienne zdanie. Gdy ktoś nie podziela podstawowych poglądów to jest ten zły.
Nie jestem na tym forum aż tak długo, ale ja tego tu nie zauważyłam Megan. Każdy ma prawo do wypowiedzi własnych wniosków. Jeśli każdą wypowiedź będzie się traktowało jako atak, to rzeczywiście moderatorzy mogą od razu zamknąć to forum, bo nikt nie będzie chciał tu niczego pisać, bojąc się oskarżenia o atak.
gaba75 pisze:co so prYjaciół ciężko takich znalezc jak sie nie dąży za pieniadzem, karierą i wladza.
Uważasz więc, że przyjaciół mogą mieć tylko ludzie, którzy dążą za pieniędzmi, karierą i władzą? Trochę to dziwne. Według mnie jest dokładnie odwrotnie. Właśnie w najgorszej biedzie znajdzie się prawdziwego przyjaciela.
gaba75 pisze:Wiec promuj ja dalej ja nie zamierzam. Mam inne upodobania niz atalia. Smiem jednak twierdzic, ze wy nie zrozumiecie ich, bo zyjecie tylko z oceniania innych.
Nikt tu nikogo nie promuje. Po prostu albo zgadzamy się z jakąś wypowiedzią albo nie. I te nasze zdanie wyrażamy w poście. Mamy do tego prawo. I obojętnie kto wypowie pierwszą wypowiedź. To nie jest promocja.
Masz rację, że na razie nie rozumiem twoich upodobań, ale bardzo chciałabym je poznać. Nie "żyję" z oceniania innych, natomiast zawsze chcę zrozumieć ich poglądy i ich wnioski. Czy ty też tego chcesz?
gaba75 pisze: Jesli nie podoba sie wam ze tu jestem, to nikt was nie zmusxa pisac ze mna. Ja nie jestem uzalezniona od niczego -a tym bardziej nie zamierzam sie uzalezniac od tego forum.
Świetnie

że znasz własną ścieżkę rozwoju i się jej trzymasz. A jednak wydawało mi się, że szukasz pomocy, bo ty jej jednak nie potrzebujesz, bo znasz drogę.

gaba75 pisze:Po prostu zwolennicy atalii ponadto ze sa stroniczy, to uwazaja sie za najmadrzejszych.
Nie ma tu zwolenników kogokolwiek. Znajdziesz tu natomiast zwolenników konkretnych poglądów, więc nie zarzucaj nam, że jesteśmy stronniczy i uważamy się za mądrzejszych. Ja po prostu popieram wypowiedzi, które uważam, że mają sens i są dobre dla mnie. I nie ważne kto je wypowie.
A ty? Czy nie powinnaś się choć chwilkę zastanowić nad danym poglądem zamiast od razu uznawać go za atak, stronniczość, i wymyślać od duchów niższych i małych chłopców? Kto tu tak naprawdę atakuje? Mnie się wydaje że ty, obrażając każdego i jego wypowiedzi, kto ma odmienne zdanie.
Juni, doskonale zdaję sobie sprawę, jak ciężkie musi być życie medium. Nikomu tego nie życzę. I mam wyrozumiałość dla każdego medium, które spotykam. Nie wiem czemu media wcześniej odchodziły z tego forum. Za moich czasów tutaj takiej sytuacji nie było. I nie zauważyłam jakiegoś braku szacunku dla medium na tym forum. Nie widzę tu ścigania czarownic, wyśmiewania ich wypowiedzi i potępienia. Piszesz o braku zrozumienia tych osób, a ja widzę problem w komunikacji. Dlatego tak ważne jest często tłumaczenie własnych postów. Po to by druga osoba dobrze zrozumiała intencje i poglądy pierwszej osoby. Ale to trzeba chcieć. Jeśli nie ma chęci tłumaczenia, nie ma chęci zrozumienia poglądów innych ludzi, to nie będzie też dobrej komunikacji. Nie można też z góry zakładać złych intencji innym. I nie tylko medium, ale "normalni" uczestnicy forum także, nie powinni we własnych wypowiedziach obrażać innych. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Błagam wybaczcie ten przydługi post

Tłumaczenia czasem zabierają mnóstwo miejsca
