Nieco pytań które mi się nasunęły

Miejsce, w którym można zadać każde pytanie dotyczące spirytyzmu, świata Duchów, reinkarnacji, sensu życia, praw kierujących naszym światem, Boga.

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: bernadeta1963 » 06 paź 2019, 14:11

Spirytyzm :) Wzajemny szacunek .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: danut » 06 paź 2019, 14:57

bernadeta1963 pisze:Spirytyzm :) Wzajemny szacunek .


Właśnie! A nie domaganie się szacunku tylko dla siebie, bo tu rozważyć by trzeba, czy na ów szacunek nie należy, po prostu sobie zasłużyć. Spirytyzm to doktryna. Jego założeniem jest nauczanie innych ludzi ustalonych przez Kardeca dogmatów, w stylu wojskowym - generał i mu poddani. Stąd i takie wypowiedzi spirytystów jakie tu widzimy. Kardec zrobił dużo złego w rozwoju naukowego analizowania świata duchów, gdy temu początek dały takie postaci jak Emanuel Swedenborg, czy Franz Mesmer jakby na złość odwracał ludziom od nich uwagę, no bo patrzcie duchy się sprzeciwiają, one mówią co innego. Rzecz w tym, że te przekazy które sobie wybierał od duchów w większości były od mediów, które to później zostały uznane za oszustów, no i mamy zagwozdkę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: bernadeta1963 » 06 paź 2019, 15:24

Danusiu .
Jesteś na tym forum już 4lata.
Czyż byś nie wiedziala na jakim forum sie zalogowalaś? :)
A jesli wiesz postaraj się szanowac poglady osób ,które wybraly to forum ,aby zgłębić wiedzę o Spitytyzmie .
Myśle ,że przez te 4lata zdążyłas wyrobic sobie opinie o naszym forum .
I zawsze mozesz podjąc decyzję ,czy ciagnąć to dalej ,czy tematy tu podjęte są dla ciebie obce.
Wykaż się wyrozumialoscia dla tych dla których Kardec jest postacią pozytywną :)
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: tadyszka » 06 paź 2019, 15:51

Właśnie! A nie domaganie się szacunku tylko dla siebie, bo tu rozważyć by trzeba, czy na ów szacunek nie należy, po prostu sobie zasłużyć.


Na szacunek zasluguje kazdy.
Uważasz spirytyzm ,ktorego nawet nie zglebilas gorsza doktryna ale to nie usprawiedliwia do braku szacunku do drugiego czlowieka i do jego spojrzenia na swiat.
Sama napisałaś ze masz misje by ludzie zrozumieli ze spirytyzm jest czyms nieodpowiednim. Nie rozumiem tego, bo ja nigdy nie mieszam sie w cudze poglady. Historia pokazuje ze takie spokrzenie jest toksyczne.
Takie radykalna i prześmiewcza postawa pokazuje ze sama masz z czyms w srodku problem , moze jest to niska samoocena moze niepewnosc. Nie dajesz przestrzeni innym ludziom. Z checia poprowadze dyskusje, jestem otwarta na rozmowe ale nie na walke slowna z osoba ktora uwaza ze ma monopol na racje. Nie podajesz argumentow, piszesz tak oglednie i odbiegasz od tematu jak polityk.

Jeszcze raz zaznaczam jest to forum spirytystyczne i wypowiadamy sie z perspektywy tego spojrzenia. .Jestesmy otwarta grupa i dlatego nie jest ono zamkniete tylko dla czlonkow towarzystwa spirytystycznego. Jednakze forum jest otwarte dla innych którzy nie lamia regulaminu. Jednak jak bedziesz dalej robila takie spustoszenie i manipulowala w koncu zadzialaja moderatorzy
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: danut » 06 paź 2019, 16:07

W Waszym rozumieniu szacunek to jest otrzymanie poklasku i jest to bardzo tu widoczne, nie otrzymujecie go ode mnie więc jestem zła. :) Jakiś dziwny szum i popłoch się zrobił w temacie odnowy, który zadał konkretne pytania odnośnie wątpliwości co do dostawanych na nie odpowiedzi od spirytyzmu. Dziwne, bo nasuwa się wniosek, że według Was takie coś nie powinno mieć miejsca, bo spirytyzm Kardeca nigdy się nie myli. To prawda?A może Najwyższa? To udowodnijcie to. Trochę mnie nawet rozśmiesza Wasze zachowanie, bo takie porównanie mi wskoczyło do głowy - jakaś swatka zaczęła kojarzyć małżeństwo i przedstawia kandydata mężczyznę w samych superlatywach no i już namówiła by jakąś dziewczynę, a tu wchodzi ktoś i mówi zaraz, zaraz, ale on zrobił to i to... i wtedy ta kobieta się zastanawia. A swatka co wtedy robi - a z pazurami na tego kogoś kto powiedział prawdę. Zatem temat nie jest mi obcy, mam tu nawet ponadprzeciętną w nim wiedzę i dlatego widzę błędy u Kardeca. Mam tu 6 tysiecy postów i zauważam, że to forum dzięki mnie żyje, bo każdy sprawdzić sobie może treści moich i Waszych postów.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: tadyszka » 06 paź 2019, 16:10

nie liczy sie ilosc lecz jakosc. Coz z tego ze tyle napisalas jezeli przez tyle lat nie przeczytalas ani jednej ksiazki w temacie ktorym dyskutujesz od 4 lat
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: danut » 06 paź 2019, 16:17

A może nie narzucaj innym oceny na temat wartości moich postów, a ocenę zostaw każdemu z osobna , tym którzy je czytają? Widzisz, to na czytaniu książek tylko o jednej tematyce nie można się opierać, ani wyrobić sobie swojego zdania, bo wiesz co wtedy się dzieje? - Stajesz się wyznawcą tego co tam w nich piszą, bez rozszerzenia horyzontów o to co piszą inni na ten sam temat, bez odszukania zgodności ze sobą. I tu polecam Ci książkę "Materializm kontra ezoteryka. Drugie pokolenie pozytywistów wobec spraw " nie z tego świata" - Ksenia Olkusz , czytam to obecnie. Okres w którym żył Kardec i jego poczynania są też w niej ujęte.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: Pablo diaz » 10 paź 2019, 19:29

danut pisze: Afera z tym słynnym Janem od Boga posłańcem od Kardeca? :)


Jan od Boga wielokrotnie był pytany o wiarę na co odpowiadał ,, zawsze byłem katolikiem,, wielbicielem naszej Św.Katarzyny, Jego instytucja została nazwana katolicką.
Uczęszczał na mszę w niedziele. W pierwszych dziesięcioleciach kiedy uzdrawiał , nie wiedział, komu to przypisać przypisywał wszystko Bogu, dopiero w ostatnich latach ogłosił się medium w którego inkorporują Duchy..Ponadto nie ma możliwości zostania spirytystą bez zdobywania wiedzy spirytystycznej , Jan od Boga nie studiował tej filozofii ,więc nie znał spirytyzmu i nie był spirytystą .Ponadto media spirytystyczne nie praktykują duchowej operacji za pomocą jakichkoliwek przyżądów,nie istnieje takie uzdrawianie w spirytyzmie, ani duchy tego nie zalecają. Jan od Boga jest medium tego nie można zaprzeczyć ,jednak trzeba wiedzieć ,że mediumizm zawsze istniał w każdym wieku i w każdej kulturze od kąd na Ziemi zamieszkał człowiek.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: ronald73 » 11 paź 2019, 18:16

Pablo diaz pisze:Jan od Boga jest medium tego nie można zaprzeczyć ,jednak trzeba wiedzieć ,że mediumizm zawsze istniał w każdym wieku i w każdej kulturze od kąd na Ziemi zamieszkał człowiek.


Jeśli nie można mówić że to jest spirytyzm, to jak to nazwać?
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Nieco pytań które mi się nasunęły

Postautor: Pablo diaz » 11 paź 2019, 19:16

ronald73 pisze:
Pablo diaz pisze:Jan od Boga jest medium tego nie można zaprzeczyć ,jednak trzeba wiedzieć ,że mediumizm zawsze istniał w każdym wieku i w każdej kulturze od kąd na Ziemi zamieszkał człowiek.


Jeśli nie można mówić że to jest spirytyzm, to jak to nazwać?


Jeśli pytasz o mediumizm ,to jak wspomniałem osoby -medium posiadają (ły) ten ,,dar,, w różnych religiach,doktrynach.Mediumizm nie jest związany ze spirytyzmem .

Hitler był czytelnikiem ezoterycznych publikacji, należał do tajnych stowarzyszeń okultystycznych Oprócz tego miał zdolności mediumistyczne, których źle użył ...
Jak również Franciszek z Asyżu pełen dobroci ,oddany Jezusowi ,nie poddający się wpływowi przeszkodom ziemskim ,był medium i całkowicie oddał się Bogu.
Jeśli interesuje Cię mediumizm zapoaznaj się z lekturą ,polecam ,,Księge mediów,,

A czym dla Ciebie jest spirytyzm?
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości